Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WAT - elektronika i telekomunikacja

szumek1991 16 Lip 2011 12:26 7870 7
  • #1 16 Lip 2011 12:26
    szumek1991
    Poziom 9  

Witam, dostałem się na WAT- kierunek elektronika i telekomunikacja studia wojskowe. Chciałbym się dowiedzieć jak ciężko jest na tych studiach na tej uczelni się utrzymać, poziom nauczania, stosunek wykładowców do słuchaczy. Moje obawy, uzasadniam brakiem jakiejś szczególnej wiedzy z elektroniki, jestem dobry z matematyki, stąd wziął się pomysł na studiowanie tego kierunku. Proszę o pomoc, czy osoba ze słabym pojęciem o elektronice, może sobie spokojnie radzić na WAT-cie ?

1 7
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 16 Lip 2011 16:34
    bmserwis
    Poziom 36  

Najtrudniejszy kierunek na uczelni, łatwiej się na niego dostać, trudniej się utrzymać (odwrotnie jest na Cybernetyce). Poziom zwłaszcza fizyki i matematyki bardzo wysoki i na tym leciało większość osób na pierwszym roku. Przykład z grupy 26 osób (jeśli dobrze pamiętam) 3 osoby zrezygnowały po około 2 miesiącach, kolejne 2-3 odpadły po pierwszej sesji, koniec pierwszego roku zamknął się wynikiem 16 lub 17 osób z grupy początkowej. Na kolejnych latach aż do obrony dotrwali w zasadzie wszyscy (z tej grupy chyba jedna lub dwie osoby odpadły).
    Na pierwszym roku są kursy wyrównawcze z fizyki i matematyki bezpłatne - warto chodzić.
    Na początek to co można już trenować w domu, macierze, liczby zespolone, całki, całki i jeszcze raz całki i pochodne.
    Te elementy będą niezbędne na innych przedmiotach równoległe jak na przykład ćwiczenia z teorii obwodów.
    Sama elektronika nie stanowi problemu wszystko i tak jest od podstaw, a jeśli chcesz się czegoś nauczyć w praktyce i tak musisz trenować w domu.
    Pierwszy rok jest najgorszy na drugim trochę luźniej, trzeci znowu kocioł, na magisterskich dla pocieszenia wcale nie jest lepiej.
    Odnośnie wykładowców jak wszędzie trafią się naprawdę w porządku jak i trochę (albo nawet bardzo) mniej.
    PS. WAT nie odmienia się, piszę się po prostu WAT, nie WAT-u.

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 20 Lip 2011 17:38
    szumek1991
    Poziom 9  

kurczę a naprawdę pomagają wszystko jasno objaśnić ? chodzi mi głównie o fizykę...

1
  • #4 20 Lip 2011 18:12
    Elektronik9
    Poziom 30  

Fizyki nikt Ci jasno nie objaśni, przynajmniej ja nikogo takiego w życiu nie spotkałem. Chociaż najbliżej był Feynman. :)

0
  • #5 20 Lip 2011 18:49
    bmserwis
    Poziom 36  

Nauka, nauka i jeszcze raz nauka. Prawdziwa matematyka jak i fizyka zaczynają się tam gdzie kończą się cyfry, czyli na studiach. :)

0
  • #6 20 Lip 2011 19:04
    Elektronik9
    Poziom 30  

Kończą się cyfry a zaczynają krzaczki i robaczki. :P

0
  • #7 12 Wrz 2012 13:07
    kitka717
    Poziom 2  

Witam

Ma ktoś jakis kontakt muszę popytać o ten kierunek?

może być email

POZDRAWIAM

1
  • #8 12 Wrz 2012 14:31
    bmserwis
    Poziom 36  

Ukończyłem EiT na poziomie magisterskim, także możesz napisać na PW.

5