Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wideo nie wciąga kasety THOMSON

19 Lis 2004 23:15 2184 8
  • Poziom 17  
    Mam taki problem - powłożeniu kastety na "windę" podajnik ten nie chce samoczynnie zejść w dół z kasetą na głowicę (ani mechanicznie) ...pasek jest sprawny - kaseta po wcisnięciu jej w otwór wykonuje ruchy oscylacyjne - jednocentymetrowy wsad i powrót,wsad i powrót i tak w kółko (przesunięcia : 1cm do przodu i 1 cm do tyłu,znów do przodu i znów do tyłu) ....słychać przy tym dość głośno koła zębate ---kiedy przy wyłączonym wideo pokręce szpulą solniczka sterującego serwomechanizmem wtedy potrafie zjechać kasetą na głowice..wszystko się prawidłowo nałoży tylko że po włączeniu power magnetowid zaraz wypluwa kasete.... czego może to być wina ? pasek odpada,myśłałem nad mozliwością przestawienia się zębatek ale nie wiem jak powinny być poprawnie ustawione te koła ?
  • Poziom 13  
    Jest to bardzo popularna usterka, winą jest mechanika. Musisz wyjąć cały mechanizm, odpiąć wszystkie kable o głowic itp i dokładnie się jemu przyjrzeć. Jest to zazwyczaj wina niezgrania mechanizmu, które mogło nastąpić przez przypadkowe przeskoczenie jakiegoś "trybika". Musisz dokładnie się przyjrzeć temu wszystkiemu, wrazie potrzeby wyczyścić i ustawić tak jak należy. Zwróć szczególną uwagę czy kieszeń się prosto porusza, czy np lewa strona nie wyprzeda prawej i na odwrót. Czasami potrzeba troszkę czasu aby znaleść przyczynę, ale nie ma w tym nic trudnego i napewno dasz sobie rade.
  • Poziom 23  
    Witam.

Prawdopodobnie przestawiło się o jeden ząb.

P.S.
    Nie dostanie się od spodu bez rozpinania kabli ?.

Pozdrawiam :).
  • Poziom 11  
    Myślę że wtym wypadku to będzie wina przełącznika funkcji. Należy go dokładnie oczyścić i posmarować płynem do tego typu rzczy. A najlepiej wymienić na nowy. Uwaga na ponowne zamontowanie przłacznika dokładnie w takiej pozycji jak był wyjety. Jego złe zamontowanie grozi połamaniem zebatek
    Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Przełącznik funkcji z reguły nie odpowaiada za windę kasety.
    Jeśli zgrzytają jakieś tryby to dobrze by było rozebrać przynajmniej windę i obejrzeć co i jak.
    Jeśli to pierwszy raz to warto to robić z serwisówką, można się nauczyć jak się takie rzeczy robi, gdzie szukać znaczników itp a magnetowidy są w zasadzie do siebie podobne więc doświadczenie w przyszłości będzie procentować.
  • Poziom 17  
    tylko gdzie znalezc taka serwisówke,w której byłyby podane ustawienia kół zębatych względem siebie? a ten przełącznik funkcji to przełącznik elektryczny czy jakieś dżwignie mechaniczne ? ...i gdzie go szukać ?
  • Poziom 11  
    Jeżeli manualnie jesteś w stanie opuścić windę ( bez oporów i naprężeń ), to radzę posłuchać rady ELBO i przejrzeć lub wymienić switch mode
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    tzn problem jest taki...to co słychać to silniczek który kręci paskiem od wysówania szuflady a pasek sie ściera ponieważ to drugie koło jest zablokowane ze względu na uzależnienie od położenia kół mechanizmu tego głównego który kręci taśmą itd.... i teraz pytanie jest takie : ile obrotów zrobić kółkiem mechanizmu by silniczek i mechanizm się zsynchronizowały bo np kiedy mechanizm główny wykonuje play to mechanizm windy wysuwa kasete...albo ręcznie zjade mechanizmem opuszczania windy(kręce ze 100 razy kółkiem które jest sprzęgnięte z silniczkiem) i zdejme pasek z silniczka by nie wysuwal kasety wtedy leci play lecz kreci sie tylko glowica a nie kaseta lub gdy wlacze przewijanie to przewija z tasmą w położeniu odczytu(na glowicy)..... na tym kole silniczka i windy kasety są kreski na niebiesko zaznaczone....trzeba jakoś to zsynchronizować ale za każdym razem dzieje się cos innego i wygląda na to że jeśli jest powiedzmy 200 obrotów silniczka to mam 200 kombinacji ustawień tego dziadostwa....chociaż to nie całkiem tak....teraz doszedłem do tego ze silniczek wysuwa kasete która jest wysunięta (pasek stoi w miejscu ,mechanizm w polozeniu wyjsciowym a siniczek chce wysuwac kasete kiedyt ani jej nie ma ani mechanizm nie jest w polozeniu play tylko jest w położeniu oczekiwania (wyłączonym).... coś z tym sterowaniem silniczkeim jest nie tak chyba.... od czego to moze zależeć ? ...nic nie jest połamane ani starte,przełaczniki sprawne są...