Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak pełnej prędkości internetu , neostrada 6MB

16 Lip 2011 17:54 2688 7
  • Poziom 10  
    Witam, od pewnego czasu mam internet z "Neostrady", od początku miałem problem z pobieraniem - otóż brak pełnego transferu podczas pobierania. Mam dwa komputery, tzn Laptopa jak i komputer stacjonarny. Mój brat z laptopa (nawet na siecie bezprzewodowej ) pobiera te same pliki, z prędkością nawet do 750 kb/s. Ja pobieram do 220kb/s ... Oczywiście pobieraliśmy w innym czasie, najpierw on, skonczyl pobierać i ja się za to zabrałem ze słabym skutkiem . Mam liveboxa, pakiet z telewizją... Może to jakieś wirusy? Programy ? Staram się wszystko wyłączać ... Co może być przyczyną ?

Proszę o pomoc.

@ Chciałbym dodać że ja z liveboxa do komputera podlączony jestem za pomocą kabla USB .
  • Poziom 28  
    Witam, słyszałem o liveboxie że nierówno rozdziela transfer jeżeli komputery podłączone są jeden po kablu drugi bezprzewodowo. Nie wiem ile w tym prawdy, ale nie zaszkodzi do testów podłączyć oba np. po kablu (skrętce komputerowej), spróbować na początek przełączyć usb na ethernet.
  • Poziom 10  
    Z eternet jest tak, że była burza, liveboxa odłączyłem, lecz nie odłączyłem go od sieci telefonicznej, piorun uderzył mi w dom, po czym spaliły się wszystkie urządzenia podłączone ... czyli livebox, jaki i gniazdko od kabla ethernet w kompie ;/
  • Poziom 35  
    To uzbieraj 20 PLN i kup sobie nową kartę sieciową - nie kombinuj.
  • Poziom 10  
    Ale uważasz że to przez karte sieciową ? Przez kabel USB ?
  • Poziom 35  
    Jeżeli nie ma ograniczeń typu bardzo duża odległość, trudność z przeprowadzeniem kabla itp. stosuje się ethernet jako najpewniejsze rozwiązanie. USB, WiFi mają swoje konstrukcyjne "niuanse" powodujące w określonych warunkach ograniczenia w transmisji. Nie opłaca się po raz kolejny odkrywać Ameryki, koszt karty jest znikomy a za to komfort użytkowania. Dlatego też podłącz router przez port ethernetowy i dopiero będzie można porozmawiać o transferach.
  • Poziom 24  
    Livebox ma USB o standardzie 1.1 czyli max 8 mbit w teorii
    Połączenie ETH ma prędkośc max 100 mbit
    Stąd może wynikać ta różnica, a WiFi ? no to już inna działka ;)
  • Poziom 10  
    Czyli prawdopodobnie to wina tego USB ... to dobrze, postaram sie kupić karte sieciową, jak już mam kupować to co pozwalacie, coś taniego a dobrego, najlepiej przez allegro