Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pobieranie przez Firefox'a

johnny11p 16 Lip 2011 18:07 875 3
  • #1 16 Lip 2011 18:07
    johnny11p
    Poziom 10  

Witam, mój problem polega na tym, że wolno pobiera mi przez Firefox'a. Pomimo pokazywanej prędkości (wartość ta waha się u mnie koło 400KB/s) i pozostałego czasu, ściąga się bardzo długo, gdy patrzę na okno Pobierania ewidentnie ściąganie się zacina. Co może być tego powodem?

PS. Ściągam plik 787MB prawie godzinę, a ściągnęło mi ledwie ponad połowę :/

0 3
  • #3 17 Lip 2011 01:23
    MCbx
    Poziom 28  

Jeżeli spowalnianie występuje na wszystkich serwerach, a Twój procesor nie należy już do najszybszych, przyczyna może tkwić w antywirusie.
    Na wolniejszych komputerach antywirusy ze skanowaniem w czasie rzeczywistym dzieli się na mulące w trakcie pobierania, mulące po pobieraniu i niemulące, przy czym efektywność tych ostatnich jest dyskusyjna :). Ale na poważnie: Bardzo łatwo to sprawdzić: Albo kontrolnie wyłączając ochronę na krótki czas w trakcie pobierania (w ryzykownych sieciach nie zalecane), albo - jeszcze łatwiej - monitorując zużycie CPU przez proces antywirusa. Jeżeli w trakcie owych "przytrzymań" będziesz miał "piki" aktywności - całkiem możliwe, że to antywirus sprawdza plik.

0
  • #4 17 Lip 2011 01:47
    johnny11p
    Poziom 10  

Raczej wątpliwe jest by w moim przypadku chodziło o antywirusa, zresztą mój procesor raczej należy do szybszych (no, przynajmniej nie należy do starych :) ). Więc jestem niemal pewny, że przyczyną jest po prostu przeciążony serwer, tak jak kolega miszczo997 powiedział. Ale i tak dziękuję za chęci, a nóż może się ta informacja komu innemu przyda :)

0