Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers - włączanie się co chwilę [film]

Seroslav 16 Lip 2011 18:24 4957 10
  • #1 16 Lip 2011 18:24
    Seroslav
    Poziom 8  

Witam,

Junkers co chwilę próbuje się włączyć, co przedstawia krótki film.

Co można zrobić, prócz wzywania serwisanta?
    Jest to irytujące, ale nie aż tak, bym za kilkaset złotych wzywał serwisanta. Mam trochę nadzieję, że wezmę Junkers na przeczekanie i sam przestanie wariować ;)

http://www.youtube.com/watch?v=38fiVh8uRAM

Z góry dziękuję za konkretne rady :)

0 10
  • Pomocny post
    #2 16 Lip 2011 20:09
    kindlar
    Poziom 38  

Wygląda na zbyt małe ciśnienie wody, jakby zbyt mały przepływ. Możliwe że zakamieniony układ sterowania, membrany.
    A ciąg kominowy masz odpowiedni?

To tylko moje sugestie, jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

0
  • Pomocny post
    #3 16 Lip 2011 20:47
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Jest to pierwsza terma junkersa z zapłonem bateryjnym WRP275-1KB. Objaw wskazuje na problem z mikroprzełącznikiem który nie wraca do punktu wyjścia. Prawdopodobnie zakamienione iglicy (górnej bądź dolnej w armaturze wodnej) bądź wyciek wody do mikroprzełącznika...Samemu możesz jedynie wyjąć baterie z pojemnika żeby nie wzbudzać zapłonu. Terma wymaga inwestycji w tuleje, regulator ilości wody i ewentualnie mikroprzełącznik jeśli tam dostała się woda.

0
  • #4 16 Lip 2011 20:52
    Seroslav
    Poziom 8  

Trop małego ciśnienia wody byłby pewnie właściwy, gdyby tak wyglądało zapalanie się Junkersa, przy odkręcaniu ciepłej wody. Wtedy rzeczywiście, nie zapalające się rzędy płomieni oznaczałyby, że jest jakiś przepływ wody, ale niewystarczający. Tymczasem tak się dzieje, gdy nikt nie dotyka kurków. Gdy z kolei odkręcamy ciepłą wodę, to bez problemu, błyskawicznie zapalają się rzędy płomieni i ogrzewają wodę. Stąd wydaje mi się, że ten trop nie prowadzi do rozwiązania zagadki Junkersa.

Junkers po prostu sam z siebie co chwilę się załącza i wyłącza, co jest po prostu dziwne.

Co do pozostałych tropów to nie do końca wiem jak to sprawdzić. Generalnie woda u nas zostawia sporo kamienia, przynajmniej w czajniku, więc może to być coś z tym związanego.

Co do ciągu to do tej pory nie było z nim problemu, z resztą nie wiem jak słaby ciąg miałby powodować zapalanie co chwilę. No chyba, że płomień gaśnie z powodu słabego ciągu co chwilę i zapala się znowu. To miałeś na myśli Kindlar? Tylko w takiej sytuacji chyba przy dłuższym podgrzewaniu wody powinno być czuć spaliny, prawda? A nie czuć :P

0
  • Pomocny post
    #5 16 Lip 2011 21:18
    -west

Żle wyregulowany mikrowłącznik. Do pokręcenia śrubką na regulatorze przepływu. I tyle. A przyczyny tego stanu już opisał kolega Szulborski. Przegląd się kłania.

2
  • Pomocny post
    #6 16 Lip 2011 21:56
    valdimazur
    Poziom 14  

Regulator przepływu do regulacji. na samym dole termy pod zespołem wodnym jest taka "czarna klameczka" i w niej na dole jest zaślepka. Wyjmujemy zaślepke i małym płaskim śrubokrętem kręcimy delikatnie śrubką w czasie gdy terma próbuje zapalić aż przestanie zapalać. Możemy też "wyłączyć samozapłon termy " odkręcając na chwile zimną wodę , powinno pomóc.

0
  • #7 16 Lip 2011 23:33
    zybie
    Poziom 30  

Może masz zapowietrzoną instalację wodną co skutkuje chwilowym przepływem wody przez kocioł w momencie gdy są skoki ciśnienia. Poodkręcaj wszystkie kurki ciepłej wody, szczególnie ten nie urzywany.

0
  • #8 05 Wrz 2011 19:56
    BiednaJa
    Poziom 2  

Szanowni Państwo,
    proszę o pomoc - mam Junkersa Novatherm dwufunkcyjny, taką kobyłę na pół ściany - 11 mu latek.
    Mam problem, bo mimo iż pokrętło ustawione jest na wodę jedynie lub, co gorsza 8-O w ogóle wyłączony, to on zachowuje się tak, jakby chciał zapalic płomień, tzn. ta zapalarka tak jakby podawała iskrę. Niepokoi mnie, czemu mimo wyłączenia na "0", a nie tylko na niech to nazwę niefachowo "tryb czuwania" próbyje się uruchomic bezskutecznie zresztą. Potrafi tak cykac bez końca.
    Dopiero pomaga w ogóle wyłączenie z gniazadka elektrycznego.
    Mój sprawdzony fachowiec jest niestety poza zasiegiem, więc jak bardzo groźna to sytuacja, tzn. czy mnie nie w......i w kosmos razem z połową bloku, a może to jakaś pierdołka jest. Dodam jeszcze, że strasznie niskie ciśnienie wody w jkramach mam ostatnio, a w tym od ciepłej to już w ogóle tragedia. Poza tym normalnie grzeje wodę i podaje ciepło....No i co ja teraz Yogi Babu Biedny Miś zrobic mam, hę? Poprosze o krzepiące odpowiedzi :roll:

0
  • #9 06 Wrz 2011 00:59
    serwisszulborski.pl

Błąd termostatu kotła. Wyłącz urządzenie z sieci i pokręć pokrętłem termostatu prawo-lewo-prawo-lewo.... może przejdzie. Druga opcja wyłącz kocioł termostatem ściennym jeśli go posiadasz. Następnie przeczytaj posty na swój temat bo piszesz na temacie termy WRP275-1KB a to całkiem inne urządzenie.

1
  • #10 07 Wrz 2011 07:51
    BiednaJa
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź - spróbuję coś pokombinować. Pozdrawiam.
    M.

0
  • #11 14 Lut 2014 19:14
    Seroslav
    Poziom 8  

Skończyło się na tym, że mamuśka zamówiła fachowca i zrobił przegląd. Temat zamknięty.

0