Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmieniarka Kenwood nie czyta wszystkich płyt audio KENWOOD KDC-C601

czarnyblack 16 Jul 2011 21:25 3270 14
 • #1
  czarnyblack
  Level 15  
  Witam.

  Mam mały problem ze zmieniarką KENWOOD KDC-C601, otóż nie czyta wszystkich płyt. Dzisiaj nagrałem 3 płyty Verbatim prędkością x4 czyli wolniej nie mogłem i czyta tylko 1 z 3 płyt. Pozostałe 2, to jak odczyta jedną to są trzaski straszne i długo myśli zanim zacznie grać, a trzecia w ogóle nie jest odczytywana, tylko ją "mieli". Przeczyściłem wczoraj laser izopropanolem i pędzelkiem i płyt których nie chciało wcześniej czytać, powiedzmy, że już czyta jako tako. Czyściłem to w ten sposób, że rozebrałem zmieniarkę i zobaczyłem laser i od razu czyściłem jego powierzchnie. To jest jakieś szkiełko ochronne, które należy zdjąć, czy właśnie tak jak zrobiłem, to jest ok? Nie wiem, czy to już wiek zmieniarki, czy może inne płyty mam kupować? Doradźcie coś.
 • #3
  czarnyblack
  Level 15  
  Dzieki za odpowiedz. Ale z tego co przeczytalem, to pewnie mam laser do wymiany. Zmianiarka nie jest pierwszej młodości. Jaki laser do niej podejdzie, jaki bedzie koszt tego lasera no i gdzie mozna go kupic?
 • Helpful post
  #4
  arturo7711
  Level 21  
  Z tego co pamiętam powinien być laser KSS540A,ale mogę się mylić.Koszt w granicach 60zł.Najprościej byłoby jakbyś rozebrał zmieniarkę i odczytał model lasera na naklejce przyklejonej do spodu czytnika.
 • #5
  czarnyblack
  Level 15  
  Dzięki za odpowiedź. Na razie chyba się wstrzymam z wymianą, podkręciłem moc lasera potencjometrem i nawet czyta te płyty. Może jeszcze trochę zwiekszę poźniej, bo czasem ma problem. Czytalem też, że jakieś czarne płyty są, albo ciemnoniebieskie i są lepiej odczytywane przez laser. Nie zaszkodzi spróbować, tak mi się wydaje.
 • #6
  arturo7711
  Level 21  
  Są czarne płyty,nawet mam kilka verbatima,ale jak już są takie problemy,to może zamiast cd-r kupuj sobie płytki wyłącznie do audio,są takie,są tez droższe od cd-r ale i lasery lepiej je czytają,tym bardziej że twój już jest słaby.
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  arturo7711
  Level 21  
  Eeee w pioneerze deh p945r po podkręceniu lasera czytnik działał jeszcze ponad rok,potem to już trzeba było kupić nowy.No ale to pioneer :D
 • #9
  czarnyblack
  Level 15  
  Jednak laser świruje. Płyty czyta, ale piosenki przeskakują. Tak więc wymiana lasera nieunikniona. Soczewkę dają razem z lasserem?
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  arturo7711
  Level 21  
  dj-MatyAS wrote:
  To, czy to pionier, czy fonika nie ma żadnego znaczenia  dj-MatyAS wrote:
  O ile - to już zależy od wielu czynników; od wykonania samego lasera


  No więc nie ma znaczenia czy to oryginał laser czy chińska podróba dedykowana do?
 • #12
  User removed account
  User removed account  
 • #13
  arturo7711
  Level 21  
  No właśnie piję do tego,że zamienniki chińskie są marne i jednak wytrzymują znacznie krócej.KSS-210A(montowana w yamaha cdx-550e),obecnie dostępna na rynku podróba jest po prostu kiepska.
 • #14
  User removed account
  User removed account  
 • #15
  arturo7711
  Level 21  
  To że jak kolega kupi sobie zamiennik to może za rok znów będzie musiał zmieniać.Poza tym jesteś nie przyjemny.Zarozumiałość do niczego nie prowadzi.

  Moderated By Mirek Z.:

  Ostrzeżenie - za pisanie zbędnych postów (oryginały nie są dostępne) oraz za obrażanie innego użytkownika. Punkty 3.1.7 i 3.1.11 regulaminu.
  Ponadto - nieprzestrzeganie zasad pisowni.