Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faac 391 do bramy 2-skrzydłowej - programowanie, co robię nie tak?

ronuch 17 Lip 2011 09:17 3598 2
  • #1 17 Lip 2011 09:17
    ronuch
    Poziom 11  

Witam.
    Kupiłem takie automaty do bramy dwuskrzydłowej i mam problem w jej zaprogramowaniu - może po prostu ja coś źle robię? :)
    Nie mam na razie podłączonych fotokomórek.
    Dziwi mnie trochę ustawianie logiki pracy, bo w instrukcji pisze, że zmienia się logikę przyciskiem sw3 i dioda ld7 sygnalizuje wybraną logikę: dioda świeci automatyka krokowo, nie świeci półautomatyka krokowo - u mnie dioda mruga. Szybkość ustawiłem na małą, a zworkami dip ustawiłem średnio mały poziom siły. Potem włączyłem automatyczną nastawę systemu.
    Oba skrzydła robią to co w instrukcji aż do momentu, gdy niby procedura nastawy jest skończona i ja mam podać sygnał open żeby zamknąć bramę a ona się zamyka sama.
    Nastawę robię tak:
    ustawiam bramy w położeniu środkowym, naciskam setup aż diody ld4 i ld5 zaświecą w sposób stały i wtedy puszczam. Skrzydło bramy 2 (a niby silnik 1 ten w którym jest centralka) zamyka się aż do ogranicznika, potem to samo robi skrzydło 1. Następnie 1 i potem 2 otwierają się aż do ograniczników - i teraz powinien być koniec nastawy a u mnie bramy się jeszcze zamkną.
    Co robię nie tak?

• #2 03 Sie 2011 23:53
    mariop321
    Poziom 10  

Z tego co się orientuję to powinny się jeszcze zamknąć do położenia ogranicznika i dopiero wtedy kończy się procedura programowania .

• #3 04 Sie 2011 15:50
    ronuch
    Poziom 11  

siemka! już sobie poradziłem z tą centralką! poprostu są błędy w instrukcji, zmienilem obroty na silnikach i teraz przy programowaniu brama robi odwrotne ruchy ale przynajmniej w automatyce po otwarciu bramy po pewnym czasie brama sie sama zamknie, a przedtem po zamkniecu brama się sama otwierała. Z tą logiką pracy też jest błąd bo ta centralka ma siedem trybów pracy a nie dwa tak jak pisze w instrukcji - wybrany tryb jest sygnalizowany iloscią mrugnięć diody.
    Niewiem tylko jak się zachowuja silniki w poszczególnych trybach pracy

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME