Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 32WH412 (ETC 210) ustawienie formatu.

17 Lip 2011 09:18 1916 6
  • Poziom 16  
    Witam. Po przepięciu w sieci, uszkodzone zostały elementy w bloku zasilania. Po naprawie zasilania do wymiany jeszcze był blok cyfrowy i podstawiłem sprawny od Thomsona 29-tki. TV można włączyć, wszystko pięknie, ale format obrazu za każdym razem po przejściu na inny kanał jest 4/3. Jeśli ustawię w Menu ( kontrola formatu ) 16/9, to po przełączeniu na inny kanał również przechodzi w 4/3. W trybie serwisowym ustawiłem sobie korekcję, ale jak ustawić na stałe 16/9.
  • Poziom 12  
    Wejdź w tryb serwisowy i ustaw prawidłowy typ kineskopu. W76...
  • Poziom 16  
    Witam. Kineskop - W76ELC 011X124-

TUBE
    RETURN
    TUBE TYPE - W76ELC
    STORE
    RESTORE

Ustawiłem ten typ i zatwierdziłem STORE, ale bez zmian.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Może jednak z menu serwisowego nie wszystko da się ustawić. Jedyne co mi w takim razie przychodzi do głowy, to odczytać pamięć z poprzedniej płyty lub zdobyć właściwy wsad do 32" 16:9 i nagrać.
    Niestety nie mam ekranów menu serwisowego ETC210 i nie jestem pewny czy coś jeszcze da się tam zrobić, więc więcej nie podpowiem.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam. Sprawa się skomplikowała ponieważ pamięć uległa uszkodzeniu.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Wejdż w TS otwórz menu SETUP i zaznacz funkcję " Clear Progs". Następnie postępuj według informacji pokazujących się na ekranie. Wyjdż z TS i wejdż ponownie ustawiając odpowiedni rodzaj kineskopu i ustaw Geometrię i Video. Powinno pomóc, powodzenia.
  • Poziom 16  
    Witam. To był dobry trop, trochę mi zeszło z ustawieniami, ale już jest dobrze dziękuję.