Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda Premacy paląca się kontrolka ładowania

17 Lip 2011 10:46 5172 4
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z kontrolka ładowania co jakiś czas mi się zapala i gaśnie razem z kontrolką poziomu wody w filtrze paliwa. Ale już wiem,że jak mam z ładowaniem to się zapalają obydwie kontrolki.
    Alternator wydaje mi się,ze jest ok bo akumulator mi się nie rozładowuje. W momencie zapalenia się kontrolek napięcie ładowania wynosi aż 15,2 V a przy normalnej pracy 14,3V. Regulator napięcia wymieniłem sztuka za sztukę i dalej kontrolka się zapala. Przekładałem akumulatory i dalej jest bez efektu. Kiedyś jak mi padł regulator napięcia to ładowanie wynosiło 12,6 V i wtedy wiedziałem,ze jest uszkodzony,ale teraz nie mam pojęcia co może być...
  • Poziom 39  
    Alternator mitsubishi zapewne dwa kable do alternatora czyli czerowny plus po zapłonie oraz niebieski L, ale też będzie tam prąd.
    Diody albo stojan albo słaba masa, ciężko powiedzieć osobiście ciężko się z tym walczy.
    Najlepiej dać alternator na stół pobierczy i tak go kompleksowo pomierzyć.
  • Poziom 10  
    Mazda Premacy 2.0 TD 2001 rok po lifcie:/

Pierwszy raz alternator padł mi 6 miesiecy temu.Dałem Madzie do warsztatu gdzie sie zajmuja tylko alternatorami i rozrusznikami.Wymienili regulator napięcia i było wszystko ok.... Przez 3 mies. Wiec pojechałem do nich w ramach reklamacji.Przyjeżdżam do nich po odbiór auta widze na stole dwa spalone regulatory i wzieli tylko 100zł za naprawę usterki elektrycznej.Ale wszystko było ok. Teraz mineły kolejne 3 miesiące i znowu mi się zapaliły kontrolki.Tylko w poprzednich dwóch przypadkach jak sie paliła kontrolka to napięcie ładowania wynosiło 12,6 V,a tym razem jest 15,2V.Teraz pojechałem znowu do nich i stwierdzili,że alternator jest w 100% sprawny,regulator tez jest ok. Problem jest o tyle trudny,bo kontrolka nie pali sie cały czas. Zapali sie na trochę,a później gasnie. Po ostaniej wizycie facet mi powiedział,że regulator dostaje jakieś napięcie z kluczyka na pobudzenie,a jak nie dostanie tego napięcia to właśnie będzie ładował na maksa.....ale dalej nie wiem czego mam szukać...
  • Poziom 35  
    Raczej Sense. Tudzież duże obciążenie w gałęzi tego napięcia.