Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF MK2 1.6 TD - licznik z 1 kostki na 2 kostki z obrotomierzem jak podłączyć

AlexMK 17 Lip 2011 11:23 9103 15
  • #1 17 Lip 2011 11:23
    AlexMK
    Poziom 8  

witam serdecznie,

Mam problem, mianowicie posiadam w swoim Golfiku DIESEL 1.6 TD licznik na jedna kostkę autko po roku 89', a zakupiłem licznik z dwiema kostkami z obrotomierzem i mimo kilku tematów na forum.vwgolf.pl nadal nie wiem jak ogarnąć temat ;/

opis moich kabli (kolory) z jednej kostki obecenie w aucie, w nawiasach opis pinów z linka poniżej):

PINY:

1
    2 - czerwono biały ( Czujnik braku plynu chlodzacego w zbiorniczku wyrownawczym w komorze silnika. )
    3 - brązowy ( Masa ze styku 31 przelacznika swiatel )
    4
    5
    6
    7 - filotetowy (Sygnal predkosci auta z impulsatora umieszczonego w skrzyni biegow - wyjscie (brak jesli jest linka) | ja mam linke |
    8 - zółty (Czujnik cisnienia oleju 1.8 bara )
    9- czerwono biały ( Czujnik cisnienia oleju 0.3 bara )
    10 - zielony (Syngal obrotomierza - z cewki (benzyna) lub z wyjscia W alternatora (diesel)
    11 - czerwony (+12V - zacisk 30 - plus z akumulatora. )
    12 - szary ( +12V - zacisk 58b z wylacznika swiatel - do podswietlania zegarow po wlaczeniu swiatel. )
    13 - czarny ( +12V - zacisk 15 - plus pojawiajacy sie po przekreceniu stacyjki w pozycje wlacz. )
    14
    15
    16 - niebieski ( Lampka kontrolna ladowania alternatora - zacisk d+ altetnatora lub pin 61 w panelu sterowania. )
    17
    18
    19
    20 - zielono biały (Wskaznik nagrzania swiec zarowych (tylko w przypadku diesla) )
    21 - niebieski ( Wskaznik poziomu paliwa w baku )
    22
    23 - zółto czerwony (Wskaznik temperatury cieczy chlodzacej )
    24 - zielony ( Kierunkowskaz prawy )
    25 - biało niebieski ( Kontrolka swiatel drogowych (dlugich) )
    26
    27
    28

według opisu z forum vw golf kabelki to: OPIS PINÓW KOSTKA 1 NA 28 pinów

dodatkowy link o pinout liczników takze z forum golfa - OPIS pinout na dwie kostki

nie wiem gdzie jest wyjscie W alternatora ??

OPIS KABLI Z ZAKUPONEGO LICZNIKA 2 kostki

KOSTKA biała strona D

1
    2
    3 - czerwony
    4 - czerwono czarny
    5 - brązowy
    6 - zółto czarny
    7 - niebiesko zółty

strona A

1 - niebiesko biały
    2 -
    3
    4
    5 - fioletowo czarny
    6 - szaro niebieski
    7 - niebiesko czerwony

KOSTKA CZARNA STrona D

1
    2
    3
    4 - niebiesko czarny
    5
    6
    7 - czarny

kostka czarna strona B

1
    2
    3 - niebiesko zielony
    4
    5 - niebieski
    6
    7

przeszukałem fora i nie moge zlaesc jak to przerobic i popodlączać,

zdjęcia mojego licznika:

Zdjęcia nowego licznika:

Bardzo proszę o pomoc.]Link[/url]

0 15
  • #2 17 Lip 2011 11:43
    kwok
    Poziom 39  

Masz opis kostki 28 pin, drugi opis (2 kostki) masz na liczniku (wytrawione na folii po niemiecku) i łączysz tak aby pasowało. Jeśli przepiszesz to co jest na liczniku to mogę pomóc.

0
  • #3 17 Lip 2011 15:44
    AlexMK
    Poziom 8  

ok, wieczorkiem podesle opis, a moze i szybciej... dzieki.

Dodano po 58 [minuty]:

zdjęcia:

KOSTKA BIAŁA:

KOSKA CZARNA:

1
  • Pomocny post
    #4 17 Lip 2011 20:06
    kwok
    Poziom 39  

blinker - kierunkowskaz (na pewno masz tylko jeden kabelek bez rozróżnienia strony)

kl 58 - +12V - zacisk 58b z wylacznika swiatel - do podswietlania zegarow po wlaczeniu swiatel.

temp - Wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

tank - Wskaznik poziomu paliwa w baku

masse - Masa ze styku 31 przelacznika swiatel ( w każdym razie minus obojętnie skąd bedzie)

kl 1 - Syngal obrotomierza - z cewki (benzyna) lub z wyjscia W alternatora (diesel)

UHR - +12V - zacisk 30 - plus z akumulatora. (zasila zegarek)

kl 56a - Kontrolka swiatel drogowych (dlugich)

kl 15 - +12V - zacisk 15 - plus pojawiajacy sie po przekreceniu stacyjki w pozycje wlacz.

gurt anl. - nie wiem ale z dodatkowego opisu wychodzi że zapięcie pasów

led frei - nie wiem
    led frei - nie wiem

handbrems - kontrolka hamulca ręcznego (pewnie masz ją pomiędzy włącznikami z prawej strony)

kl 61 - Lampka kontrolna ladowania alternatora - zacisk d+ altetnatora lub pin 61 w panelu sterowania.

oel 0.3 - Czujnik cisnienia oleju 0.3 bara

oel 1.8 - Czujnik cisnienia oleju 1.8 bara

choke - ssanie albo kontrolka świec (nie jestem pewien) możesz polecieć po ścieżce i sprawdzić dokąd dochodzi

vorgl. cat oxs - kontrolka MIL silnika albo świec zarowych, też nie jestem pewien możesz polecieć po ścieżce i sprawdzić dokąd dochodzi

hall geber - wyjście z czujnika prędkości do ecu silnika

0
  • #5 22 Lip 2011 17:06
    AlexMK
    Poziom 8  

dzieki za pomoc, wszytko podlaczylem licznik dziala,

kontrolki ok,

po podlaczniu wszystkich kabelków odpalilem auto i działa, prawie wszystko tzn.

nie dziala mi kontrolka od kierunków nie wiem czemu ale sie nie świeci, sprawdziłem miernikiem diode i nie wiem o co chodzi, napięcie na licznik jest podawane.

Kolejna sprawa to taka ze moj licznik oryginalny bez obrotka mial podlączenie pod olej 1.8 bara, ja w nowym ktory zamontowalem nie mialem kabla wiec zostawilem ten styk pusty bez podpiecia.

- jaka jest roznica miedzy pinem 2 (Czujnik braku plynu chlodzacego w zbiorniczku wyrownawczym w komorze silnika.)

a

23 Wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

w nowym liczniku mam tylko jeden kabel i pin do tego i podpiolem go pod pin 23 starego licznika czy dobrze ??

NAJWIEKSZY PROBLEM:

Po przekreseniu kluczyka po chwili zaczyna bzyczen przekaznik 6 - wedlug schematu od kierunków i awaryjnych, jak tylko wloncze prawy czy lewy kier to dziala normalnie a jak sa wylonczone kierunki to stale bzyczy, co moze byc tego powodem i jak to rozwiazac.

Po wypieciu calkowice licznika wszystko powarca do normy, co jest prowodem ?

Pomocy prosze...

0
  • #6 23 Lip 2011 16:49
    kwok
    Poziom 39  

Temp silnika - jeśli pokazuje to podpiąłeś dobrze

Bzyczenie przerywacza kierunków - zrób porządek z kontrolką jeśli nie działa albo jest problem z przełącznikiem kierunków.

0
  • #7 23 Lip 2011 21:01
    AlexMK
    Poziom 8  

ogarnołem kierunki wypinajac pin z kostki :) i sie uspokoiło,

a teraz nie wiem czemu po krótkiej chwili od odpalenia auta i przekroczeniu 2.1 tys obrotów wlancza sie kontrolka oleju i bzyczy... czy moze to miec zwiazek z podpieciem wylacznie 0.3 bara ? czy podpiac tez 1.8 bara pod jedna z kostek ? mimo ze nie ma kabla ale jest mozliwosc dopiecia ? w oryginalnym jest podpiete 1.8 bara.

Krótko i na temat - poprawiasz pisownię swojej twórczości, używając funkcji PISOWNIA albo całość leci do kosza, a ty otrzymujesz ostrzeżenie. [Błażej]

0
  • #8 23 Lip 2011 21:54
    kwok
    Poziom 39  

Musisz podpiąć 1,8 bara - to takie "zabezpieczenie" że masz np mało oleju i jedziesz a smarowanie jest za małe, to ci zacznie bzyczeć i zapali się kontrolka.

0
  • #9 24 Lip 2011 00:02
    ociz
    Moderator Samochody

Jak masz czujnik ciśnienia przy filtrze to go podłączasz jak nie to do masy.

0
  • #10 24 Lip 2011 01:03
    AlexMK
    Poziom 8  

dobra zrobilem olej, podłączyłem do czarnej kostki 1.8 bara którego oryginalnie nie było i po próbach już nie bzyczy i nie włącza się kontrolka także tu jest GIT,

sprawdziłem jeszcze raz podłączenie kierunków i jednak to ja źle wpiąłem kabelek... po ponownym poprawnym wpięciu kierunki zadziałały, ALE !!! kontrolka sie stale świeci nie mocno jasnym światłem ale słabym, jak załączy się kierunek + awaria to miga normalnie, po wyłączeniu świeci sie stale.. co jest powodem ???

no i zegarek, załącza sie wyłącznie po włączeniu świateł i... po zamknięciu drzwi :) nie wiem o co chodzi??... ale z tego co mi sie wydaje to on powinien caly czas chodzić... a tak nie jest... po zgaszeniu świateł zegarek sie wyłącza...

BŁAŻEJ - specjalnie dla Ciebie :) edit :)

0
  • #11 24 Lip 2011 10:20
    kwok
    Poziom 39  

Zegarek chodzi cały czas, światła jedynie go podświetlają - pewnie znowu coś poputałeś. UHR - stały plus, MASSE - minus na licznik.
    Kierunki - pewnie przełącznik.

0
  • #12 24 Lip 2011 17:51
    AlexMK
    Poziom 8  

kurcze, wszystko sprawdziłem i jest dobrze podłączone... także nie wiem co się może dziać z tym zegarkiem.... no i te kierunki, dlaczego świeci się stale kontrolka.. tego nie mogę rozwiązać na razie mam wypięty pin do kierunków...

0
  • #13 25 Lip 2011 17:54
    kwok
    Poziom 39  

a lampka oświetlenia wnętrza działa normalnie?

0
  • #14 25 Lip 2011 22:14
    AlexMK
    Poziom 8  

oswietlenia na podsufitce, czy podswietlenia zegarka, czy nawiewu ?

pierwsza sie spalila... kolejne dwie swieca.

0
  • #15 25 Lip 2011 23:32
    kwok
    Poziom 39  

na suficie - napraw, podejrzewam problemy z zasilaniem tej lampki (z tego jest chyba jeszcze zegarek i gniazdo zapalniczki)
    Weź ten licznik na stół i podłącz mu MASSE, UHR i KL. 58 i zobacz co będzie.
    Ma chodzić zegarek i ma się pojawić podświetlenie licznika.

0
  • #16 26 Lip 2011 07:58
    AlexMK
    Poziom 8  

ok, posprawdzam to. :) rezultat opisze.

0