Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konflikt nowej karty dzwiękowej ze starą zintegrowaną. Jak ją wyłączyć w biosie

17 Lip 2011 11:30 2230 8
  • Poziom 16  
    Kupiłem sobie nową kartę dźwiękową i powoduje ona konflikt ze starą zintegrowaną. Z tego co wiem powinienem ją wyłączyć w biosie ale nie mogę znaleźć takiej opcji ;/ Żeby było latwiej daje screeny biosu. Pomożecie ?

advanced features

Parallel Device
    pozycja za suwakiem to ECP MODE Use DMA 3 (oznaczone na "wygasniety" kolor, nie aktywny)
  • Spec od komputerów
    Azalia Codec ustaw na Disabled.
  • Poziom 16  
    Dziękuje karta zintegrowana wyłączona ale obecna nie działa :( Po wyłączeniu chciałem przetestować i przy wchodzeniu w "urzadzenia do odtwarzania" wyskoczyl blue screen, od tamtej pory nie ma mojej karty w menadzerze urzadzen ;/ Daje poszukuj zmian sprzetu ale nic nie znajduje :( eh

Mam windows 7
  • Poziom 43  
    Jaka to karta?
    Sprawdzałeś na innych slotach PCI?
    Masz możliwość sprawdzenia na innym komputerze czy karta jest poprawnie wykrywana?
  • Poziom 30  
    Zacznę tak:
    1. Jaką kartę włożyłeś?
    2. Jaka płyta główna?
  • Poziom 16  
    Wcześniej działała gdy miałem zintegrowaną wyłączoną jedynie w menadzerze urzadzen ale ciagle byly problemy. Po przelaczeniu z glosnikow na sluchawki np nie mialem dzwieku, musialem restartowac kompa. Czasem sie cos zawiesalo i jak wzialem "urzadzenia do odtwarzania" na swoja karte i wlasciwosci a tam test to pojawilo sie ze z tego urzadzenia korzysta inna aplikacja i czy chce przerwac jej dzialanie (tej aplikacji) po zaakceptowaniu zazwyczaj sie odwieszalo i mialem dzwiek.

Model karty dzwiekowej to SB0410
    Model plyty glownej to GIGABYTE GA-945GZM-SA INTEL 945GZ
  • Poziom 30  
    Wyczyść driver cleanerem stery od creative i zainstaluj P17X_SupportPack_2_7
    Powinno pomóc a przy okazji to fajne stery
  • Poziom 16  
    nic nie dalo:(
  • Admin grupy komputery
    1-Wyjmij nową kartę z komputera.
    2-Włącz kartę zintegrowaną.
    3-Uruchom komputer.
    4-Odinstaluj sterowniki karty zintegrowanej.
    5-Wyczyść rejestr i foldery/pliki po sterownikach karty.
    6-Zrestartuj komputer i wyłącz kartę w biosie.
    7-Podłącz nową kartę muzyczną.
    8-Uruchom komputer i zainstaluj sterowniki.