Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar plf 800 podczas prania wyciekła woda

zientekha 17 Lip 2011 15:54 2327 4
  • #1 17 Lip 2011 15:54
    zientekha
    Poziom 8  

Mam pytanie, jak uruchomić ponownie pralkę. Podczas prania wyciekła z niej woda. Zlokalizowałem wyciek -woda ciekła przez uszczelkę na grzałce, którą wcześniej zdejmowałem.
    Teraz po załączeniu pralki wyświetlają się następujące diody - 800, wstępne, płukanie, 9 godz, wirowanie, serwis i mruga start.
    Jak włączę program wypompowanie pompka działa ale po dłuższej chwili zapala się kontrolka "wyczyść filtr pompki".
    Dziękuję z góry za pomoc.
    Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

0 4
  • #3 18 Lip 2011 00:32
    zientekha
    Poziom 8  

Styk czujki i grzałki są suche i nie były zalane. Problem był w samej grzałce, byłem zaskoczony ,że może ona sama się wysunąć z gniazda.Śrubę dociskową dokręciłem i jak później zauważyłem trzeba uważać jak się ją dokręca.Uszczelka sama może po zbyt mocnym dokręceniu śruby powodować wysunięcie grzałki. Jak demontowałem grzałkę nie mogłem jej wyciągnąć , tak trzymała mocno. Teraz gdy ją poruszam wychodzi bardzo łatwo , może jest też na to sposób. Jak będę miał dostęp do mierników sprawdzę grzałkę i czujnik.

0
  • #4 20 Lip 2011 20:56
    zientekha
    Poziom 8  

Dalej zajmuję się tą praleczką. Zastanawia mnie fakt, że jak wleję wodę do niej ręcznie to ją wypompuje, ale nie kończy wypompowywania pracuje pompka cały czas. po chwili zapala się kontrolka serwis i wyczyść filtr wody( jest czysty). Gdy mnie zdenerwowała pochyliłem ją do przodu i zaskoczyła ,zaczęła nabierać wodę i ruszył zadany program. Woda się zagrzała, ale niestety po 15 minutach wypompowała wodę. Moje pytanie jest takie, czy to może być hydrostat zepsuty. Jak się domyślam to on daje impuls do zakończenia nabierania i wypompowywania wody czy wyznaczenia poziomu wody w pralce. Z powodu braku mierników sprawdzam jak ślepy, na wyczucie. Grzałka zagrzała wodę to chyba jest dobra. Pozdrawiam laik w naprawach.

0
  • #5 21 Lip 2011 12:57
    egon42
    Poziom 37  

Kolego bez miernika to nie robota np. grzałkę oprócz przewodności sprawdza się czy nie ma przebicia do obudowy. hydrostat też można pomierzyć czy dobry czyli zacznij naprawę od zakupu miernika czasami można kupić prosty nawet za 10zł.

0