Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwna praca silnika po trasie Touran 2.0 TDI BKD

17 Lip 2011 16:15 5654 6
  • Poziom 8  
    Witam, prosze o pomoc 4 dni temu zakupilem Vw Touranka 2.0 TDI 2005.r 140km silnik BKD, autko ma rzeczywistego przebiegu 127tys km. Wszystko jest miodzio tylko zauwazylem ze po trasie albo po ostrzejszej jezdzie i to tez nie zawsze jak staje na parkingu z silnika slychac dziwne syczenie jak wciskam sprzeglo syczenie sie nasila. Prosze o wskazowki nie wiem gdzie szukac, Turbina jest ok i dwumas raczej tez. Autko ma moc, nie dymi, nie kopci bylo sprawdzane przed kupnem w paru serwisach i bylo wsio ok. Prosze o wskazowki gdzie szukac przyczyny, moze ktos z was przerabial podobny temat, ja na forum sie nie doszukalem. Pozdrawiam:)
  • Poziom 31  
    Dave2010 napisał:
    Turbina jest ok i dwumas raczej tez.
    A jak to sprawdziłeś?:D Myślę że vag kkl powinien podpowiedzieć co w nim syczy...a poważnie to skoro po rozłączeniu napędu się nasila to szukaj właśnie tam.Ja myślę że nikt tu z forumowiczów nie jest wstanie nawet po "parzonej"wywróżyć z fusów.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Osprzęt sprzęgła.
  • Poziom 39  
    A BKD nie mają tego "cudego" napędu pompy oleju?
  • Poziom 8  
    No tez tak pomyslalem o osprzecie sprzegla....no i BKD raczej maja ten cudny naped pompy oleju. Tylko dlaczego on tak chodzi i to zazwyczaj jak mu powstawiam mocniej? jak ktos ma jakies pomysly dawac na forum ja jutro postaram sie go wziasc na Vaga do znajomego.

Dodano po 3 [godziny] 1 [minuty]:

A może to łozysko oporowe sprzęgła? w takim wypadku wystarczy je samo wymienic czy dac tarcze i docisk?czy tez dwumasa?
  • Poziom 8  
    Niestety bylem dzisiaj u paru mechanikow i wychodzi na to ze dwumas padl.......jutro oddaje autko na warsztat zobaczymy co wyjdzie po rozebraniu autka w miedzy czasie doslyszalem sie po calym dniu nie jezdzenia po odpaleniu auta rano i wciskaniu powolutku sprzegla odglosu chrobotania:(
  • Poziom 8  
    Panowie kontynuje temat sprzegla w moim touranku. Chcialem zamknac temat ale jestem p owymianie kompletnego sprzegla, kolo dwumasowe, tarcza , doscik i wysprzeglik centralny wsadzony byl jako oryginal Sachs wiec taki sam zakupilem w InterCarsie. Zaprzyjaziony warsztat wymienil mi wszytsko i bylo git, wczoraj wrocilem z urlopu pojechalem do karpacza z torunia -praga-karpacz-torun-slups-torun lacznie okolo 1600km na nowym sprzegle na poczatku jak to z nowym sprzeglem nie szalalem, w slupsu przed powrotem do torunia tesciu mechanik wymienil mi olej i filtry wzial go na kompa przejechal sie w celu sprawdzenia autka i co wracam do torunia fakt ze troszke mi sie spieszylo i troche go cisnalem staje pod blokiem i moje uszy zabija znowu ten dziwny dzwiek wysprzeglika.......Panowie nie wiem o co kaman zeby znowu sie spnelo sprzeglo albo sam wysprzeglik centralny? Pomozcie w temacie. Dodam jeszcze ze wsteczny czasami ciezko wchodzi albo ciezko go wycisnac ale to tylko pare razy mi sie zdarzylo dzisiaj dodatkowo przejechalem sie nad jeziorko ok 40km i po dojechaniu spokojnym tempem nie przeciagajac auta na biegach byla cisza za to w drodze powrotnej na prostej przed samym mijescem zamieszkania dalem mu troche w palnik i pod blokiem znowu halas...... Prosze o pomoc. Czyzby sprzeglo bylo zle zamontowane?Gdzie szukac przyczyny?