Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer SA-508 poszukuję Transformator, oraz pokręteł i nakładki przełącznika

17 Jul 2011 16:29 5040 9
  • Level 8  
    Witam potrzebuję transformator do sa-508

udało mi się ustalić że jego parametry to

2x22VAC

1x34VAC

230 Watt

oznaczenie:

ATOM
    ATT-611
    B-AS-A-ACC3

Czy istnieje możliwość użycia trafa triodalnego ,jeśli tak to jak je dobrać?

Potrzebne mi jeszcze dwa pokrętła do regulacji balansu i trebli oraz nakładka przełącznika...
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 17  
    Witam kolege nie wiem w jaki sposob odczytal kolega te wieksze napiecie ale za dioda jest 48 V stalego to znaczy ze zmienne napiecie musi byc wyzsze niz kolega odczytal .Te dwa pozostale moga byc chociaz mi wyszlo 2 X 24 V zmiennego .
  • Level 8  
    dzięki za odpowiedź ,informacje na temat napięć znalazłem na forum ,jaki transformator należy więc użyć?? ,mam zamiar zamontować troidalne ewentualnie zwykłe

• Level 17  
    witam kolege podobny transformator TS 180/5 2X 21V i 30 V .
  • Level 23  
    Gałki tego typu zawsze staram się dotoczyć.
    Nie wiem jednak skąd wziąć tak gruby wałek na pokrętło głośności?
    Nigdy nie udało mi się takiego znaleźć a nowy będzie drogi.
    Można toczyć w plastiku i potem pomalować.
    Co się stało z oryginalnym transformatorem ?
  • Level 8  
    Oryginalne trafo uległo spaleniu tzn działa, wzmacniacz gra ale po pewnym czasie zaczyna się z niego kopcić :) stało się tak przez urwany kabel który zrobił zwarcie

z początku myślałem że to sprawa jeszcze jakiegoś uszkodzenia wzmacniacza ale jak odłączyłem uzwojenie wtórne ,trafo od płyty ,i dalej występowało kopcenie bylem pewien że to transformator ...

pokrętła faktycznie dotoczę nie jest tak źle ponieważ od głośności posiadam oryginał

z tym Ts nie jestem do końca przekonany...Ale dziękuję za propozycję
  • Level 23  
    Widzę że malowanie odpada , ale z aluminium dorobisz sobie idealnie te gałeczki.
    Można nawet takie same (tyle że montaż zrób sobie na śrubkę).
    Z transformatorem zrób tak jak mówił poprzednik nie wiem co zasila te 30V .
    Ale wydaje mi się że w jakiś sposób jest rozwiązane żarzenie wyświetlacza ?
    Nie ma tam innego napięcia ?
    Czemu nie jesteś pewny co do Polskiego transformatora ?
  • Level 17  
    Witam kolege te 30v na wyjsciu bylo dla 220V a obecnnie dla 230V bedzie 32V.Tak samo bedzie 2 X 22.5 V po podniesieniu nieznacznym .
  • Level 8  
    czyli ts bedzie jak w sam raz...