Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW GOLF III 1.9 TDI 90 KM KOPCI

bartek3911 17 Jul 2011 17:16 7379 4
    bartek3911
    Level 9  
    POSIADAM VW GOLF III 1.9TDI 90 KM, mam problem odnośnie dymienia, na zimnym silniku strasznie kopci, gdy się zagrzeje również kopci tylko że już słabiej. Wymieniłem końcówki wtrysków bez rezultatu, oddałem pompę wtryskową do regeneracji bez rezultatu, powymieniałem wszystkie filtry również bez rezultatu nie wiem co zrobić oczekuje pomocy
    bartek3911
    Level 9  
    kopci na niebiesko, jak dodam więcej gazu to i na czarno, oleju nie bierze, wody nie ubywa

Dodano po 3 [minuty]:

odpala bardzo dobrze nie ma problemów czy zimny czy ciepły
    ftp.kowal
    Level 35  
    Hm powiadasz ze na niebiesko i oleju nie bierze, jesteś tego pewien. Możliwe przyczyny to uszczelniacze na trzonkach zaworów, wadliwa turbina, zły stan techniczny silnika. Jak powiadasz ze odpala bez problemu to to ostatnie można czesciowo wykluczyć. Jak ściągniesz wąż idący do kolektora ssącego to przypadkiem nie ma w nim za dużej ilości oleju?
    caber
    Level 17  
    Jak niebieskidym to albo , albo;uszczelniacze zaworowe jeśli pojawia się przy spadaniu z obrotów , pierścienie tłokowe lub gładz cylindrów przy zwiększaniu obrotów lub pompa olejowa , może zle ustawiony kąt wtrysku albo problemy z utrzymaniem odpowiedniego ciśnienia w turbinie.
    Jak czarny to może ; układ odpowiedzialny za proces spalania mieszanki paliwowo-powietrznej lub układ oczyszczania spalin bazujący na patencie EGR , skutek to zbierający się nagar lub nieszczelność przewodów doprowadzających podciśnienie lub spaliny, szczególnie narazone na te problemy są stare mocno wysłużone jednostki diesla.