Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana karty graficznej i zasilacza

17 Lip 2011 19:11 2094 18
  • Poziom 9  
    Cześć wszystkim,

Chciałbym wymienić kartę graficzną i zasilacz, ponieważ mam coraz większe spadki wydajności w grach oraz ostatnio (wydaje mi się że to wina zasilacza), sam restartuje mi się komputer, podczas gry albo gdy jestem w przeglądarce. Zależy mi aby koszt karty wyniósł ok 400zł.

Moje obecne podzespoły to:
    Płyta główna:ASUS P5K Pro
    Procesor:Intel Core 2 Duo E7200 2,53GHz
    Pamięć:Kingston 2x1gb KVR800D2N5K2/2G
    Karta graficzna: Geforce 8600GT 512mb
    Zasilacz:Feel III-350ATX

Myślałem nad Sapphire Radeon HD 6770 1gb i zasilaczem OCZ ModXStream Pro OCZ600MXSP-EU 500W lub Chieftec APS-550S 550W oraz podkręceniem procesora(nie wiem czy warto) oraz dokupieniem pamięci. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje za wszystkie propozycje.
  • Poziom 43  
    Również bym celował w HD6850 - jeśli za drogo to pozostaje HD5770. Gdybyś zdecydował się jednak na 6850 miło byłoby zrobić OC procesora.

Zasilacz na 100% do wymiany, aż dziwię się jak ten PC jeszcze pracuje na tym Feel'u.
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.
    A jeśli chodzi o ten model HD6850 to jaki konkretnie producent, bo jest ich trochę a nie wiem który byłby najlepszy (mógłbym prosić link)?
  • Poziom 43  
    Na popularnych aukcjach Sapphire HD 6850 są za 540 zł.
  • Poziom 14  
    jeśli 5770/6770 za tania a 6850 za droga to idealnym wyborem jest 5830 od sapphire, który cenowo plasuje się gdzieś między nimi
  • Poziom 9  
    Czy karta Asus HD6850 jest głośniejsza od gigabyte'a(po wgraniu sterów)?
    A co do zasilacza to ten OCZ 500W powinien mi starczyć (jeśli chciałbym jeszcze podkręcić procesor)?
  • Poziom 43  
    Testy o których pisałem czytałeś?
    Jest cicha, zasilacz wystarczy.
  • Poziom 9  
    Przeglądałem tego trochę, i jest w porządku , po prostu zależy mi na cichej karcie ,bo mój kolega ma GTX 260 i w stresie buczy jak suszarka.
  • Poziom 43  
    Nie porówuj HD6850 do GF260.
    Nvidia tak ma w wielu modelach, z reguły biorą więcej mocy i grzeją się bardziej niż porównywalne AMD.
  • Poziom 9  
    Kurcze, przeglądam opinie i wciąż mam dylemat, wiem że te karty się prawie niczym nie różnią ale wciąż nie wiem którą wybrać czy Asus czy Gigabyte.Czy jest jakiś argument, który mógłby zadecydować o wyborze?
  • Poziom 43  
    TAK, Asus jest lepszy.
    Szczegóły w Google.
  • Poziom 43  
    Ehh, poczytaj testy, a nie zgaduj.
    Wentylatory to ma może fajne, a sekcję zasilania widzialeś?
  • Poziom 43  
    Co jest złego w sekcji zasilania? :| OC nie ma możliwości regulacji napięcia rdzenia, śmiem twierdzić, że chłodzenie też jest lepsze. Za asusem przemawia tylko cena i ew. potencjał OC, gwarancja na 2-3 lata, imo bez różnicy. Jak ktoś może sobie na taką kartę teraz pozwolić to i tak za 2-3 lata będzie miał coś nowszego.
  • Poziom 9  
    Orientuje się może ktoś czy do Gigabyte'a w wersji OC trzeba dogrywać bios aby poprawić pracę wentylatorów?