Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Konwersja schematów Eagle to KiCAD

ppawel12 17 Lip 2011 20:22 4744 8
  • Konwersja schematów Eagle to KiCAD

Poziom 16  

Witam,
    W necie znalazłem dwa skrypty do konwersji bibliotek oraz schematów z programu Eagle do programu KiCAD. Skrypt co do konwersji działa bez problemu ale nie mogę przenieś schematu zaprojektowanego w Eaglu do KiCADa :( wyskakuje mi błąd :
    "EESchema file undefined object at line 18, aborted"

KiCAD posiada wszystkie biblioteki co Eagle czy u was występuje ten sam błąd ? Chce przenieść schemat programatora równoległego AVR z tej strony do KiCada ponieważ chcę go trochę zmodyfikować pod siebie Link Macie ten sam błąd co ja ?

Pozdrawiam ppawel12

0 8
  • Computer Controls
    Poziom 23  

Chcesz przenieść cały schemat czy jedynie element? Jeśli cały może brakuje ci bibliotek. Może spróboj samemu stworzyć schemat w KiCAD wzorując się tym z Eagle.

0
  • Computer Controls
    Poziom 16  

cały schemat :/ jest on trochę rozbudowany i chciałem trochę czasu zaoszczędzić

przeniosłem całe/wszystkie biblioteki z eagla do kicada wiec o brakowaniu elementów nie ma mowy :/

u kogoś działa ten skrypt do przenoszenia schematów z eagla do kicada ??

0
  • Pomocny post
    Poziom 38  

ppawel12 napisał:
    u kogoś działa ten skrypt do przenoszenia schematów z eagla do kicada ??

Pobrałem sobie skrypt z http://www.circuitbee.com/files/eagle2kicad.ulp
    Otwarłem Eagle 5.11 i projekt avrx-a. Uruchomiłem skrypt. Otwarłem KiCAD-a BZR2986 i schemat się otworzył.
    Schemat docelowy wymaga dosłownie trzech poprawek.

1
    Poziom 16  

poszło, bo podałeś inny skrypt niż ten co jest na stronie producenta
    Link

eagle2kicad_sch.ulp - ten skrypt nie działa :(

Wielkie dzięki temat do zamknięcia :)

Dodano po 2 [godziny] 33 [minuty]:

a jeszcze mam takie pytanie, jak już dokonałem konwersji z eagla do kicada to czemu po zapisaniu projektu znikają wszystkie elementy ? takie jak układy scalone, tranzystory itp. ?

0
    Poziom 23  

Spróbuj wczytać biblioteki w KiCAD.

0
  • Pomocny post
    Poziom 38  

ppawel12 napisał:
    a jeszcze mam takie pytanie, jak już dokonałem konwersji z eagla do kicada to czemu po zapisaniu projektu znikają wszystkie elementy ?

Weź plik xxx-cache.bak (xxx to nazwa projektu), zmień mu nazwę na xxx.lib, potem otwórz schemat i w ustawieniach bibliotek dodaj na samą górę utworzoną bibliotekę xxx.lib. Zapisz projekt, zamknij schemat i otwórz ponownie. Wtedy będzie dobrze.

1
    Poziom 16  

Dzięki ZbeeGin :) mam nadzieję, że już więcej nie będę miał problemów, narazie postu nie będę zamykać

Dodano po 3 [godziny] 40 [minuty]:

Mam kolejny problem - magistrale. Po konwersji łącza sobie dowolnie piny :/ zmieniałem etykiety na lokalne oraz na globalne ale nic to nie dało. Nie mam już pomysłu na to :( Czy ktoś wie czemu "przewody" podłączone do magistrali nie łączą poprawnie pinów ?

poniżej zamieszczam screeny schematu oraz przykładowy błąd podczas tworzenia ścieżek.
    Konwersja schematów Eagle to KiCAD Konwersja schematów Eagle to KiCAD

na podstawce pod atmege8 mam za dużo ścieżek o nazwie RESET tak samo na Atini:( czy trzeba na nowo magistrale wykonać ? Jak sprawdzam kontrole reguł projektowych nie wyskakują mi błędy na magistrali czyli ona jest ok i wszytko jest dobrze podłączone.

0
  • Pomocny post
    Poziom 38  

Usuń wszystkie magistrale. Usuń też te nieszczęsne wejścia do magistral. Pozostaw tylko proste połączenia do których mogą się przypiąć etykiety. Jak widzę na schemacie to niektóre z wejść magistral się połączyły, bo podczas konwersji zostały zamienione na zwykłe połączenia tylko pod kątem.
    Etykiety globalne nie są przeznaczone dla nie hierarchicznych schematów. Nie tędy droga.

I jeszcze jedno. Dodaj na VCC i GND po elemencie PWR_FLAG, bo już widać błędy ERC.

1