Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz dla kolumn 1000W?

17 Lip 2011 20:57 5673 25
  • Poziom 8  
    Witam.
    Chcę kupić sobie kolumny TOMPOL TSX 1022.
    Nie wiem jaki wzmacniacz mógł bym do nich dopasować?
    Kolumny te maja moc 1000 W(1000W to moc maksymalna, moc znamionowa to 500W).
    Kwota, która mogę wydać to 250 zł.
    Dane kolumny:
    Moc znamionowa: 500 W RMS
    Moc maksymalna: 1000 W
    Głośnik niskotonowy: 2 x 10''
    Głośniki wysokotonowy:Driver 1"
    Przyłącza: 2 x Speakon
    Skuteczność (max.):97 dB
    Impedancja:4 - 8 Ohms
    Pasmo przenoszenia:35 - 22,000 Hz
    Wymiary (wys. x szer. x gł.):850 x 400 x 300 mm
  • Poziom 19  
    Kolumny mają moc 500W, moc maxymalna to jest taka jaką jest w stanie wytrzymać przez 1sek bez żadnych uszkodzeń, to są kolumny estradowe czy domowe? Jak domowe to dołóż 50zł i bierz to(wpisz w szukajke allegro, tylko dokładnie!): ___ AKAI AM-35 __ ogromny wzmacniacz __ 500W _ss

Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    A więc, moc tych kolumn tak jak to pisze producent wynosi 500W rms, a więc żeby dobrze wysterować ( w pełni ) kolumny, potrzebujesz wzmacniacza min. 500W na kanał... To jest takie minimum gdyż wzmacniacz lepiej kupić mocniejszy by go nie przesterowywać, a więc w Twoim przypadku moc wzmacniacza powinna wynosić ok. 600W RMS na kanał. Taki wzmacniacz, przynajmniej średniej klasy to koszt ok. 1 tys złotych, a więc myślę że nie ma tutaj nad czym zbytnio dyskutować, bo za kwotę jaką możesz przeznaczyć na napęd kupisz dobry wzmacniacz domowy o mocy nie przekraczającej 100W na kanał ;) Pozdrawiam ;)
  • Użytkownik obserwowany
    P.S. Dlaczego post jest w dziale CarAudio ?
  • Poziom 19  
    Fakt, za 250zł nic specjalnego nie kupisz, dozbieraj jeszcze z 700 to pomyślimy nad jakimś wzmacniaczem.

Dodano po 16 [sekundy]:

No właśnie, zły dział!
  • Użytkownik obserwowany
    Wzmacniacz podany w "linku" jest to wzmacniacz domowy o mocy 2x80W więc zbytnio nie poszalejemy takim sprzętem ;) Może kolega powie, do czego chce stosować ten sprzęt? Jeśli do domu, to taki wzmacniacz wystarczy.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Jeśli na estradę to wstukaj na allegro: P-1000
    Jest to wzmacniacz 1000W(525W RMS), mamy go w szkole i od 5 lat sprawuje się bardzo dobrze, bez żadnych usterek, dźwięk też jest dobrej jakości, jednak aby kupić ten wzmacniacz musiałbyś dysponować budżetem 5x większym niż ten podany w temacie.
  • Moderator
    Luke15 napisał:
    Może kolega powie, do czego chce stosować ten sprzęt?

-> ibri Proszę odpowiedzieć na pytanie abym mógł przenieść temat do odpowiedniego działu.
  • Poziom 8  
    Pablo1964 napisał:
    Luke15 napisał:
    Może kolega powie, do czego chce stosować ten sprzęt?

-> ibri Proszę odpowiedzieć na pytanie abym mógł przenieść temat do odpowiedniego działu.

Sprzet chciał bym uzywac do organizacji malych zabaw i imprez.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Do założyciela tematu: nie kupuj tych kolumn bo to tak jakbyś pieniądze wyrzucił w błoto.
    Do doradzających: przeczytajcie najpierw o tych kolumnach a później podpowiadajcie. Nie wiem czy te kolumny wytrzymały by z 50w RMS z końcówki mocy. Już sam ich opis jest podejrzany. Gdzie tam jest napisane jakie przetworniki w nich zastosowano? Skutecznością wprost porażają: całe 97 dB (max). To ile mają realnie? Mniej niż domowe?
    Zresztą poczytajcie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1741374.html#8394318
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1579988.html#7704095
  • Poziom 19  
    No fakt 97dB to troche mało..
  • Poziom 8  
    Dzieki za ostrzezenie, moze ja napisze inaczej. Mam do wydania 2000 zł. chciał bym za to kupic 2 kolumny, wzmacniacz i konsole, czy da rady za te pieniadze kupic cos sensownego?? Sprzet nie musi byc nowy.
  • Poziom 40  
    Kolumny i wzmacniacz da radę za 2000 kupić. Co masz na myśli pisząc "konsolę"?
  • Poziom 40  
    Ibizę też sobie odpuść. Za 2000 będzie bardzo ciężko. Może jakieś używane paczki Elestry na głośnikach Beymy, Elmuz do tego i na konsolę używaną może wystarczy.
  • Użytkownik obserwowany
    Ciekawy zestaw, ale jak że bezmyślny według mnie... Przecież w takim ułożeniu głośnika niskotonowego, nadstawka gra jedynie driverem oraz głośnikiem średniotonowym, bo jest to coś "ala" "tuba" więc pasmo głośnika niskotonowego samo się że tak to określę "filtruje" gdyż zakładając że głośnik średniotonowy gra od 800Hz to co poniżej? Przecież z takim ułożeniem głośnika (midbasowego) nie zapewni przenoszenia do 800Hz... no chyba że się mylę?
  • Poziom 40  
    Ten Omnitronic na pewno nie jest wart 1000 zł. Poza tym sub domowy i na salach do 80 osób dawał radę? Chyba sobie kpi sprzedający. Nie dał bym za to 1,5 tysiąca.
  • Poziom 8  
    A czy bez tej "tuby" było by ok??
  • Poziom 40  
    Nie bardzo mam zaufanie do firmy Omnitronic. Pewnie nie tylko ja.....
  • Użytkownik obserwowany
    Daj sobie spokój z takimi zestawami. Końcówka to bubel, dla kogoś kto podchodzi poważnie do tematu nie jest warta nic.
  • Poziom 8  
    Ja wiem, tylko dobra koncowka mocy kosztuje pare tysiecy a mnie na nia nie stac;/
  • Użytkownik obserwowany
    ibri napisał:
    Ja wiem, tylko dobra koncowka mocy kosztuje pare tysiecy a mnie na nia nie stac;/

Tak jak już wyżej wspomniano, nie koniecznie musi kosztować parę tys. złotych. Może warto poszukać używanych ELMUZ'ów? Są to bardzo dobre i niezawodne końcówki. Ewentualnie T.amp'y nawet używane, również można dostać za niewielką kasę. Z tańszych T.amp'ów to jeszcze by się nadawał E800 ale to jest końcówka bardziej na nadstawki, gdyż z przenoszeniem niskich częstotliwości radzi sobie średnio. Pozdrawiam ;)
  • Poziom 18  
    artko334 napisał:
    Jeśli na estradę to wstukaj na allegro: P-1000
    Jest to wzmacniacz 1000W(525W RMS), mamy go w szkole i od 5 lat sprawuje się bardzo dobrze, bez żadnych usterek, dźwięk też jest dobrej jakości, jednak aby kupić ten wzmacniacz musiałbyś dysponować budżetem 5x większym niż ten podany w temacie.

Niech artko334 nie zachwala bo mamy go w szkole ale już się popsuł. Spowodowane to było głupotą uczniów! Dali za mocne głośniki i głośność na max i poszedł jeden kanał. Do tej pory skala świeci na maxa i gra się na jednym kanale :/

Nie wiem czy będzie odpowiedni to twoich kolumn
  • Poziom 43  
    tracer97 napisał:
    Dali za mocne głośniki i głośność na max i poszedł jeden kanał.

Moc głośników, w żadnym wypadku nie może być przyczyną uszkodzenia wzmacniacza.

Pozdrawiam.