Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic Lumix DMC-FZ45 czy możliwa jest zmiana oprogramowania (FILMOWANIE) ?

17 Lip 2011 22:07 4729 12
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie,

Aparacik z mojej oceny bardzo fajny, aczkolwiek bardzo bym chciał (o ile jest taka możliwość) aby zwiększyć możliwość filmowania powyżej 29.59 min, oraz zmienic format zapisu na najnormalniejszy zeby nie byl to MTS ani MOV bo tragedia aby to pozniej obrobic odtworzyc itp...

Macie jeskies pomysły jak to ogarnać lub jakas alternatywa w ustawianiach itp.. ??
  • Poziom 15  
    Nie sądzę, żeby była taka możliwość. Szczególnie jeśli chodzi o formaty wideo. Może spróbuj otworzyć menu serwisowe i tam próbuj zwiększyć długość nagrywanego wideo. W google może jest coś na ten temat.
  • Poziom 10  
    Wiem, że to dość stary temat, ale żeby nie zakładać nowego się dopiszę.
    Czy do wspomnianego w temacie aparatu można wgrać firmware z menu w języku polskim. Znajoma nie dogadała się ze sprzedawcą i zakupiła wersję z UK. Serwis polski twierdzi że taka zmiana jest niemożliwa. Nigdzie też takiego firmware nie można namierzyć.
    Widziałem tematy, gdzie do Lumixów były dostępne oprogramowania. Może ktoś ma możliwość, plik czy pojęcie czy taka operacja po za serwisem, który i tak twierdzi że się nie da, jest możliwa do zrobienia. FZ100 takową aktualizację nawet posiada do 1.1. Kwestia jest tego by nie uwalić aparatu. Jak nie, trudno, koleżanka się będzie musiała nauczyć angielskiego menu.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Z tego co wiem, te aparaty na rynek polski mają polskie menu. W zasadzie chodzi tylko o to, by wgrać firmware z menu PL do aparatu na rynek UK. Niestety nie mam dostępu do stron serwisowych panasonica, bo niby skąd. Gdzieś znalazłem link do francuskiej strony ale tam są tylko do FZ 38 i FZ100.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Dzięki ale to do FZ100, nie wiem czy będzie pasował. Mam olympusa, mimo że stary i ma zoom x3 i 7,2 MPix to i tak robi lepsze foty niż niejeden współczesny kompakt.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    W końcu to aparat nie kamera, ale faktycznie dziwne. Mam nadzieje, że sie znajomej nie zechce nagle filmów kręcić, ale kto jedne ujęcie 30 minut kręci? Amator?

Olympusa wziąłem za idealną biel na zdjęciach, co prawda dziś bym zakupił coś z super zoomem, ale wtedy był mały wybór w promocjach. No ale to już OT.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    I to własnie miał być pierwszy aparat cyfrowy ze sporymi możliwościami jak na cenę poniżej 1K. Niestety zakupy na allegro to mają do siebie, że czasem są niedomówienia jak kraj pochodzenia sprzętu i stąd brak PL w menu. Dziwi mnie podejscie Panasonica do klienta, przecież nawet za niedużą opłatą mogli by dograć ten PL w końcu w UE jesteśmy nie? No ale to w końcu nie europejska firma więc mogą nie wiedzieć, że Polska też w UE. Podobnie jest z kamerą cyfrową Panasonica, brak nawet oprogramowania u nich na stronie, jak sie zniszczy CD to sama aktualizacja nic nie pomoże.
    To co mają spróbować wgrać ten od FZ100? Jesli będzie nieodpowiedni to w jakiś sposób aparat da znać, czy sie zwyczajnie uwali? Bo słyszałem że trochę tam zmian poczyniono w stosunku do FZ45, matryca inna, ekran obrotowy...
  • Poziom 1