Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Własny front panel - obudowa

Wujoo 17 Lip 2011 23:52 6617 20
  • #1 17 Lip 2011 23:52
    Wujoo
    Poziom 9  

Chciałbym zrobić własny front panel, wszystko ok ale nie bardzo wiem jak zrobić obudowę, chodzi mi o coś takiego http://allegro.pl/ tylko że z własnymi wejściami. Czy jest jakaś firma zajmująca się takimi rzeczami ? Czy jest jakiś domowy sposób na zrobienie tego z jakiejś blachy ? Zależy mi tez na estetyce... właściwie na profesjonalnym wyglądzie, z drewna jeszcze by dało rady ale z metalu bądź z plastiku, bo to może byś tez plastik tak jak stare floppy to nie wiem. Jakieś pomysły ?

3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• #3 24 Lip 2011 18:49
    daavid117
    Poziom 42  

Obudowa? Obudowa po CD/DVD (może być krótsza, ucięta) pomalowana na czarno matowym sprayem (polecam Motip Duplicolor). Przód? Dobrze, starannie i równo docięta zaślepka z zatoki 5,25 cala również pomalowana na czarno. Otwory wycinasz "na gorąco" i montujesz co Ci się podoba. Wszystkie kable w oploty i będzie pięknie i estetycznie. Tył obudowy również można zrobić z zaślepki 5,25 cala.

• #4 26 Lip 2011 07:52
    Yarec
    Poziom 15  

Jakie to mają być "z własnymi wejściami" , gotowe czytniki kart i USB też są estetyczne.
    Ja potrzebowałem we/wy line 1/4cala i we. mic - XLR na froncie (takie mam kable i sprzęty) a wykorzystałem obudowę CD z doklejonym front-panel'em z ABS (plastic) a czytnik został stary (+ 4xUSB).

• #6 26 Lip 2011 11:54
    daavid117
    Poziom 42  

Chodzi Ci o zaślepkę, czy konkretnie zaślepkę do Lian Li? Jeśli to pierwsze to w każdej obudowie są zaślepki... Wystarczy wymontować i ewentualnie pomalować.

• #7 26 Lip 2011 12:10
    seage
    Poziom 8  

Konkretnie to chodzi mi o zaślepkę, która będzie pasowała do wszystkich obudów. Najlepiej żeby była mocowana tak jak ta na zdjęciu, a czy będzie się nazywała Lian Li to nie ma znaczenia. Zdjęcie dałem to bo tylko to pokazuje o co mi chodzi.

• #8 26 Lip 2011 22:28
    Radeusz
    Poziom 30  

"która będzie pasowała do wszystkich obudów" nie istnieje.

• #9 30 Lip 2011 22:18
    leszczu965
    Poziom 9  

Taką zaślepkę można zrobić samemu np. z takiej siatki na głośniki (8zł za siatkę o śr. 25 cm + przesyłka).
    Wystarczy wyciąć, powyginać i przymocować w miejsce napędu (coś w stylu tego Lian Li). Zaletą tego jest lepsza wentylacja budy, minusem większe ilości kurzu w środku.

• #10 18 Wrz 2011 10:55
    cetek
    Poziom 9  

Ja postanowiłem zmienić front mojej budy w celem poprawy chłodzenia wewnątrz PC, montarzu potencjometrów w zatoce 5,25'' oraz uprządkowania kabli.
    Efekt na dzień dzisiejszy wygląda następująco:

Do osłony 3/4 wysokości zatok 5,25'' i użyłem siatki (mesh) z kolumny głośnikowej od starego telewizora.

Po 30 min stukania i przymierzania:

Górna zatoka wykonana z panelu od tej obudowy i puchy od napędu CD

Panel 5,25'' jest tak zbudowany że można go w każdej chwili zdemotować i rozłożyć na części pierwsze.
    Własny front panel - obudowa Własny front panel - obudowa

• #11 18 Wrz 2011 11:01
    daavid117
    Poziom 42  

Dla estetyki to ja bym na Twoim miejscu tą obudowę rozmontował na kawałki i pomalował jakimiś ładnymi kolorami.

• #12 18 Wrz 2011 11:11
    cetek
    Poziom 9  

Czytasz w myślach. Tak, kolejnym etapem będzie montarz potencjometrów do sterowania coolerami i pomalowanie obudowy. Myślałem też nad maskowaniem boków obudowy okleiną do mebli pod kolor paneli podłogowych ale obawiam się że zmiany temp. nie wyjdą na zdrowie tej okleinie.

• #13 18 Wrz 2011 11:16
    daavid117
    Poziom 42  

cetek napisał:
    Myślałem też nad maskowaniem boków obudowy okleiną do mebli pod kolor paneli podłogowych ale obawiam się że zmiany temp. nie wyjdą na zdrowie tej okleinie.

Odradzam. Okleina będzie wyglądała tandetnie. Kolor + drewno w komputerze nie wygląda dobrze. Do tego okleina może działać jak izolator. Jak robić w drewnie (czy tak okleinie) to całą obudowę. Jak malować to całą (pomijam bardziej ambitne projekty).

• #14 18 Wrz 2011 11:16
    Radeusz
    Poziom 30  

Po co ci box od AMD na dysku ? I czemu dysk leży w 5,25"?

• #15 18 Wrz 2011 12:22
    cetek
    Poziom 9  

Boxy odprowadzają ciepło z dysku, jest przelot między żebrami. Dysk wisał dość sztywno na paskach (guma obszyta materiłem) co znacznie go wyciszyło. Po dołożeniu heatsinków i pozbyciu się starego głośnego dysku wydaność tego na zdj. znacznei się poprawiła.

• #16 18 Wrz 2011 13:14
    Radeusz
    Poziom 30  

Rozumiem idee ale ten box tam nie potrzebny :) Dysk nie grzeje się na tyle żeby go dodatkowo chłodzić. Tak czy tak chłodzisz złą stronę dysku, to elektronika się głównie grzeje ( ale żeby ci nie przyszło do głowy chłodzić elektroniki radiatorami) tak czy siak nie ma potrzeby by te radiatory tam były :)

• #17 18 Wrz 2011 15:04
    cetek
    Poziom 9  

Idea sprawdziła się latem kiedy to HDD wieszał się przy temp powyżej 75°C. Lato nie było gorące ale komp był dość intensywnie używany.
    Poprawiłem / Zrobiłem przepływ powietrza - wiatrak z tyłu i z przodu obudowy, wyciąg z nad GPU na zewnątrz (modyfikacja wlotu - ssie tylko z dołu) no i porządek w kablach.
    Teraz (38 do 41°C) faktycznie dla porównania temp. zdejmę te żelastwo.

No ale wracając do tematu to czy wiecie gdzie można kupić/zdobyć/dostać mesh o wymiarach np frontu albo boku budy. Chciałbym wstawić cienkie plexi i od zewnątrz zabezpieczyć właśnie meshem. To co mam zamontowane ma optymalny rozmiar oczek. Średnica 2mm, odstęp między środkami 3,5mm. Wygląda fajnie i przy tym jest wystarczająco sztywna a zarazem łatwa w kształtowaniu.

• #19 01 Paź 2011 11:44
    bartek3033
    Poziom 20  

ja zrobilem taki prosty z usb (w przyszłości dołoze audio) z zaslepki 3.5
    Własny front panel - obudowa Własny front panel - obudowa
    w ogóle to sie zabrałęm za modding, no ale to opisze w nowym temacie.

• #20 28 Paź 2011 18:58
    cetek
    Poziom 9  

@bartek3033 strasznie wygląda ten panel. Sorry. Jak zombie :)
    Pewnego razu też zrobiłem taki eksperyment ale co chwilę wyłaziła mi ta cała konstrukcja z budy.
    Jak masz stację dysków to możesz wykorzystać jej obudowę, podobnie jak ja blachy od dvd.

• #21 28 Paź 2011 23:25
    bartek3033
    Poziom 20  

cetek, mi sie trzyma solidnie. kropelk przykleilem podstawke, a ponadto przykrecilem pcb do tej podstawki, i nawet nie przypuszczalem ze to bedzie tak wytrzymale

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson