Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka MURRAY mp450 B&S Q45 dziwna praca

prawie_zielony 18 Jul 2011 09:26 7016 2
 • #1
  prawie_zielony
  Level 10  
  Witam wszystkich.
  Kosiarkę kupiłem używaną, więc nie wiem czy i co było z nią robione.
  Problem główny to blokujący się szarpak (rozrusznik), tzn. po zgaszeniu kosiarki i przy próbie kolejnego odpalenia linka wysuwa się na około 10cm i dalej stop. Dopiero obrócenie nożem załatwia sprawę i odblokowuje linkę (rozrusznik). Ale po odpaleniu słychać stukot i jest on tylko przez moment, aż silnik złapie obroty potem zanika (albo duże obroty powodują, że go nie słychać ale jednak jest).
  Raczej nie jest to wina szarpaka bo go odkręciłem i pracuje jak trzeba.
  Drugi problem to "plucie", tak nie strzelanie tylko takie "plucie" z tłumika. Przypuszczam, że to może wina membrany lub sprężynek w regulatorze bo nawet dla mnie co się nie znam to takie rozwiązania są podejrzane. Silnik nie dymi i odpala za pierwszym razem, tylko na zimno po pierwszym razie pali i zaraz gaśnie, ale za drugim już normalnie (powiedzmy). Miałem się tym zająć po sezonie, ale jak już jedna awaria to zrobić wszystko.
  https://obrazki.elektroda.pl/3171778400_1310972545.jpg
  https://obrazki.elektroda.pl/9760322300_1310972546.jpg
  https://obrazki.elektroda.pl/5452861700_1310972547.jpg
  Na zdjęciach (o ile są widoczne) widać kombinacje ze sprężynkami, może ktoś podpowie jakie mi są potrzebne sprężynki (jakiś link może) i czy tak mają być przyczepione.
  Na jednym zdjęciu widać taki docisk, czy on musi być tak mocno dociśnięty, a może robi za hamulec? Raczej nie będę z nim kombinował.
  Przepraszam, że tak długo i zagmatwanie, ale staram się wszystko jak najdokładniej opisać, a nie zawsze wiem jak. Opcji szukaj używałem, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i coś źle mogłem określić, liczę na wyrozumiałość.
  Wielkie dzięki za każdą pomoc.
  Pozdrawiam.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  prawie_zielony
  Level 10  
  Wielkie dzięki za szybką pomoc.
  Pozdrawiam.