Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trafo do silników krokowych [cnc]

18 Lip 2011 13:01 1489 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam pytanko czy wie może ktoś jak dobrać trafo do silników krokowych.
    Mam 2 silniki

STP-58D121
    Napięcie 3,05 V
    Prąd 1,45 A
    1,8/step
    połączenie 6 przewodowe

Silniki pracują na sterowniku

SSK-B01 - 2A, 40V,1/2 kroku
    Napięcie zasilania części cyfrowej - 5V
    Max napięcie zasilania silnika - 40V
    Max prąd fazy - 2A
    Max częstotliwość kroków - 10kHz
    Standard impulsów wejściowych TTL

I teraz pytie:
    1. Jak dobrać trafo do takich silników [jak to policzyć]:?:
    2. Czy trzeci silnik może mieć inne parametry i pracować pod tym samym transformatorem, czy musi być taki sam jak pozostałe:?:

Jak ktos cos wie w tym temacie to prosze o pomoc, dzieki.
  • Computer Controls
  • Computer Controls
  • Poziom 2  
    No ok ale nie ma tam nic o tym co się stanie jak trzeci silnik będzie miał inne parametry niż 2 poprzednie, to mnie zastanawia. Sterownik ma opcje ustawienia od 0A do 2A, ale nie wiem czy jak te dwa są na 3V czy trzeci może być np na 7V. No i jak wtedy wyliczyć trafo.
    Bo w planie jest żeby zrobić cala bramę osi X przejezdna. I nie wiem czy nie lepiej wstawić jakiś mocniejszy silnik.
  • Poziom 12  
    Myślę że zasilisz trzeci moduł sterownika (ten od bramy) z innego uzwojenia transformatora albo z innego odczepu w zależności od rodzaju uzwojenia wtórnego.
    Masy modułów sterowników i tak łączą się w jedną, więc musisz policzyć sumę prądów potrzebnych do zasilania sterowników poszczególnych silników i musisz mieć trafo które sumie tych prądów sprosta. Można jeszcze kombinować z stabilizatorami napięcia i wtedy z jednego uzwojenia wtórnego zasilić ale to nieco komplikuje sprawę.