Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router, Modem i telefon. Czyli czeski film dla laika

18 Lip 2011 13:17 2219 10
  • Poziom 8  
    Witam, przejrzałem kilka zbliżonych tematem postów ale niestety nie rozwiązałem swojego problemu.

Aktualnie korzystam z internetu z routera Dlink, który oprócz mojego komputera stacjonarnego, daje internet konsoli i laptopowi. Teraz jednak, laptop ma być w drugim końcu domu, gdzie nie łapie sygnał. W związku z tym chcę przenieść go w inne miejsce. Aktualnie wygląda to tak:

http://iv.pl/images/46374304640989825856.jpg

A chcę aby wyglądało tak:

http://iv.pl/images/57946051737136291892.jpg

Stąd pytanie, czy jest to możliwe aby z jednego gniazdka działał i router i modem, jeśli tak czy rozgałęźnik ma znaczenie i jak umieścić mikrofiltry.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie ma takiej możliwości by to działało tak jak przedstawiłeś to na 2 rysunku jeśli kabel w gniazdkach to zwykły telefoniczny - nawet nie wiadomo co to za router bo modem to domyślam się, że jest ADSL-owy
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Niestety ale na jednej linii nie będzie działał router i modem albo jedno albo drugie a filtr umieszcza się tylko na kablu przed telefonem
  • Poziom 8  
    Tak, router ADSL z netii. Czyli muszę wybierać, albo korzystam z usługi za pomocą routera, albo modemu? Myślę że twoja krótka odpowiedź wyczerpała multum moich następnych pytań, ale przemycę chociaż dwa, średnio na temat.

-Jak ma się sprawa z antenami zwiększającymi zasięg routera (Router DLink DSL 2640B)
    -Czasami zdarza się tak, że WiFi z routera działa na konsoli i laptopie, ale nie na komputerze stacjonarnym połączonym kablem Etnernet, wtedy przełączam się na modem.

Roman61 napisał:
    Niestety ale na jednej linii nie będzie działał router i modem albo jedno albo drugie a filtr umieszcza się tylko na kablu przed telefonem

Aktualnie jestem podlączony przez modem, i bez jakiegokolwiek mikrofiltru. Telefon działa, internet także.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    ale nie na komputerze stacjonarnym połączonym kablem Etnernet, wtedy przełączam się na modem.

To ten D-Link jest coś skopany - nie ma prawa się tak dziać na poprawnie działającym sprzęcie: upgrade softu.
    Cytat:
    Aktualnie jestem podlączony przez modem, i bez jakiegokolwiek mikrofiltru
    Tak też nie powinno być.
    Cytat:
    Jak ma się sprawa z antenami zwiększającymi zasięg routera (Router DLink DSL 2640B)

Anteny zewnętrzne zwiększają poziom sygnału w płaszczyźnie poziomej kosztem płaszczyzny pionowej.
  • Poziom 8  
    Cytat:
    To ten D-Link jest coś skopany - nie ma prawa się tak dziać na poprawnie działającym sprzęcie

Z tego co zauważyłem, aby wifi było słane z routera nie potrzebne jest połączenie kablem z komputerem. Było to potrzebne przy przy konfigurowaniu routera.

Cytat:
    : upgrade softu.

Powinienem w jakiś sposób zaktualizować router, czy możliwe jest raczej wyłączenie portu ethernet w komputerze, coś w stylu "oszczędzania energii" z USB. Wybaczcie za ten mój, pewnie dla was śmieszny i niefachowy jęzor ale mało się w tym orientuję.

Cytat:
    Tak też nie powinno być.

To jeszcze sytuacja sprzed jakiegoś czasu, gdy miałem jakiś problem na linii konsultant polecił mi podłączać mikrofiltry i tak zostało

Jeśli miałbym zakupić antenę, nie potrzebuję dalekiej odległości (15-20m) z tym na drodze kilka ścian. Aktualnie sygnał ledwo co dochodzi ze standardowej anteny.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Z tego co zauważyłem, aby wifi było słane z routera nie potrzebne jest połączenie kablem z komputerem. Było to potrzebne przy przy konfigurowaniu routera.

Ale to jest inna sytuacja niż tutaj:
    Cytat:
    WiFi z routera działa na konsoli i laptopie, ale nie na komputerze stacjonarnym połączonym kablem

Nie znalazłem firmware do tego sprzętu wiec go pewnie nie zaktualizujesz.
  • Poziom 8  
    Krótko mówiąc, chodzi mi o to czy jest inna możliwość nie czytania kabla Ethernet (LAN) niż uszkodzony kabel/wejście w komputerze :)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jest wiele możliwości, a wyłączenie ETH w kompie robisz przez menadżer urządzeń wysączając kartę sieciową.
  • Poziom 8  
    Jest to o tyle sprawa dziwna że raz łączy, raz nie. (Właśnie teraz przełączyłem się na router z modemu, działa!). Ale często bywało tak, że po kolejnym uruchomieniu, dioda połączenia LAN już się nie świeciła.

Router także chodzi teraz bez mikrofiltru. Nie następują żadne problemy z jednoczesnym używaniem telefonu stacjonarnego.

Z całej tej sytuacji wnioskuję, że najlepszym rozwiązaniem będzie dla mnie zorientowanie się z dokupieniem anteny zwiększającej sygnał dla routera.

//EDIT:
    Problem z raz łączącym, raz nie kablem Ethernet (LAN)- nie wiem jak to się nazywa, rozwiązany. Po ponownym uruchomieniu routera po ostatnim poście dioda nie świeciła się, wszedłem w menadżer urządzeń, kartę sieciową, zarządzanie energią i odznaczyłem ptaszka. :)
  • Poziom 8  
    Witam, nie chcąc zakładać nowego tematu, w końcu ten już rzucił nieco światła co u mnie i jak.

Nadal mam problem z tym, że komputer raz widzi, a raz nie kabel ethernet (czy LAN, nie wiem jak on się nazywa). Kabel jest podłączony od routera do komputera. Wifi jest zawsze, jednak internet na komputerze stacjonarnym już nie, a dioda o połączeniu LAN na routerze nie świeci się.

Wcześniej coś próbowałem, i wyłączając oszczędzanie energii problem został rozwiązany- niestety tylko na raz.

Proszę o rady :)