Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych po nieudanej(nieudolnej)próbie odzyskania programem R-studio

internazionale10 18 Lip 2011 13:25 2838 8
  • #1 18 Lip 2011 13:25
    internazionale10
    Poziom 2  

Witam. Mam problem. Próbuje odzyskać dane z dysku twardego na którym ktoś już podjął takie działanie lecz na tyle nieudolnie, że zapisywał wyniki odzyskiwania na tym samym dysku z ktorego je "ratowal". Prosze o pomoc, na dysku sa niezmiernie ważne dokumenty(m.in praca magisterska)
    pozdrawiam i licze na odpowiedzi.

0 8
  • #2 18 Lip 2011 17:07
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

To teraz podziękuj pięknie komuś kto był tak bystry jak woda w ... echhhh szkoda gadać.
    1) Nie pracuj już więcej na tym dysku podpinaj jako drugi wykonaj odzysk na drugi dysk o pojemności danych
    2) Program PhotoRec i szukanie potem tego dokumentu w tym co znajdzie oczywiście raczki do bozi i prosić o łaskę i szczęście by dane nie były nadpisane.

Pamiętaj wolne miejsce na drugim dysku tyle ile wynosiły dane ale najlepiej tyle ile ma pojemności dysk i cierpliwość bo PhotoREC będzie działał długo a potem szukanie czy udało się.

R -Studio jest płatne więc go tu nie opisuje i nie polecam bo to nie jest darmowe narzędzie więc albo do wsparcia programu albo darmowe programy.

0
  • #3 18 Lip 2011 18:18
    internazionale10
    Poziom 2  

Na R-Studio licencje posiada wujek w firmie i dlatego tym programem próbowałem.

0
  • #5 18 Lip 2011 23:39
    helmud7543
    Poziom 42  

Jeśli chodzi o R-Studio to jest to dobry program - ma jednak jedną wadę (jeśli korzystający jest początkującym i tego nie wie) - pozwala na zapis na nośniku z którego dane są odzyskiwane. Jeśli już masz dostęp do tego programu to utwórz obraz dysku (Drive > Create image) z opcją Byte to byte image, zapisując go na innym dysku. Na tym obrazie możesz przeprowadzać skanowanie. Jeżeli już wcześniejsze dane zostały nadpisane (tak jak w Twoim wypadku) to bezpiecznie będzie po skanowaniu wejść w Extra found files i tam szukać. R-Studio (zależnie od wersji) może nie znać wszystkich typów plików (starsza wersja nie rozpozna np: plików docx) więc możesz posiłkować się darmową wersją DMDE - obsługuje on obrazy tworzone w R-Studio (i odwrotnie).

0
  • #6 19 Lip 2011 08:05
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Proszę przestać naruszać regulamin.

Cytat:
    2.
    Uczestnictwo w forum oraz rozwiązywanie problemów jest darmowe. W związku z tym problemy zgłaszane do tego działu rozwiązujemy tylko i wyłącznie przy użyciu ogólnodostępnych i darmowych narzędzi programowych. Producenci programów komercyjnych posiadają swoje bardzo duże zaplecza techniczne oraz swoje supporty i dlatego użytkowników takich narzędzi uprasza się o korzystanie właśnie z pomocy producentów takiego oprogramowania. Jeśli nie byłeś w stanie rozwiązać swojego problemu przy użyciu komercyjnych narzędzi i wsparcia ich producentów, to opisz swój problem, a spróbujemy rozwiązać go na forum przy użyciu darmowych narzędzi.

0
  • #7 19 Lip 2011 14:09
    helmud7543
    Poziom 42  

Zrozumiałem - przepraszam, myślałem, że chodzi o proponowanie darmowych narzędzi a nie zakaz udzielania informacji na temat narzędzi płatnych.

0
  • #8 20 Lip 2011 10:04
    internazionale10
    Poziom 2  

Ok. Przepraszam, jestem nowy na forum, troche brak mi obycia. zaraz spróbuje z tym byte-obrazem. Zobaczymy co wyjdzie. Dam znać jak skończę. Dzieki za wsparcie.

0
  • #9 20 Lip 2011 13:23
    helmud7543
    Poziom 42  

Jeszcze tylko dodam że ten "byte-obraz" to nic innego jak kopia posektorowa do pliku. Dlaczego kazałem zrobić? Bo przy odzyskiwaniu danych, jeśli masz kopię posektorową, a coś pójdzie nie tak, to zawsze jest do czego wrócić. Żeby nie było, że znowu zalecam komercyjne oprogramowanie, bo nie o o to mi chodzi - raczej informację, żebyś wiedział co robisz. Kopię posektorową można wykonać wieloma programami - wszytko opisane na elektrodzie (mam nadzieję, że czytałeś podwieszone w tym dziale tematy). Poza tym, nie opisałeś w jaki sposób dane zostały utracone - podaj SMART tego dysku abyśmy wiedzieli w jakiej jest kondycji.

0