Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda felicja 1.3 gaśnie gdy się zagrzeje

lackyd 18 Jul 2011 13:54 2901 3
    lackyd
    Level 12  
    Witam, otóż usterka jest irytująca- samochód gdy jest zimny zapala bezproblemowo, dzisiaj wymieniłem czujnik temperatury ten z żółtą obwódką lecz w sklepie nie miał żółtego więc zamontowałem niebieski (sprzedawca w sklepie skody powiedział że żółte już nie przychodzą a niebieskie są zamiennikami). po wymianie odczekałem aż samochód stojąc włączył wentylator chłodnicy -po rozgrzaniu się silnika nie było żadnego problemu z jego ponownym uruchomieniem próbowałem z 5 razy. następnie chciałem się przejechać a samochód po dosłownie 3 m jazdy pod delikatne wzniesienie zgasł i nie dał się uruchomić dodatkowo za każdym razem przepala się bezpiecznik nr 4 gdy się go wymieni samochód się uruchomi lecz czasem po kilku metrach przepali go i znowu silnik gaśnie. bezpiecznik odpowiada za pompę paliwa, sądziłem że może jakieś uszkodzenie instalacji (kabli) lecz dlaczego nie mam tego objawu gdy silnik jest zimny?

proszę o jakąś radę?
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Może to być wina kończącej się pompy.
    szewczu
    Level 12  
    też tak mi się wydaje kończy się pompa i ciągnie duży prąz który przepala bezpiecznik elentualnie zatkany filtr i nie ma siły pompa pchnąć
    lackyd
    Level 12  
    ok, kupie na początek filtr paliwa, tylko dlaczego gdy jest silnik zimny to jest ok? można przejechać około 5-7 km ? samochód ma dopiero 68kkm