Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Linksys WAG54GP2 [WAG54] piorun na linii telefonicznej - naprawa?

joe_bilbao 18 Jul 2011 14:49 1456 3
 • #1
  joe_bilbao
  Level 9  
  Uderzyło w linię telefoniczną lub na tyle blisko, że powstalo gigantyczne przepięcie i duża indukcja. Poleciały bezpieczniki energetyczne nawet na słupie, kabel telefoniczny na odcinku słup-dom przebity - wymiana.

  Niestety ktoś z nas zapomniał odpiąć wtyczkę telefoniczną od routera - zasilanie było odpięte (zasilacz odpięty z listwy). W efekcie router się nie włącza - zero odzewu po podłączeniu zasilania - trup. Do środka jeszcze nie zaglądałem - czy można coś przypuszczać? - co zwykle pada w Linksysach po przepięciu na linii telefonicznej co powoduje padnięcie zasilania? Zastanawiam się czy jest sens reanimować...?
 • #3
  Paolo1976
  Level 24  
  Zależy co uległo uszkodzeniu i jak bardzo. Możesz go otworzyć i pobawić się w naprawę. Zawsze istnieje ewentualność, że uszkodził się obwód wejścia, np. warystor, bezpiecznik, jakiś rezystor. Ja bym próbował naprawić, bo przecież to nie kosztuje, a nuż się uda. A i doświadczenia nabierzesz przy okazji :-)
 • #4
  joe_bilbao
  Level 9  
  Otworzę jak będę na miejscu - u rodziców, teraz nie mam jak "zajrzeć". Z wymianą elementów nie byloby problemów - kiedyś lutownica to była moja trzecia ręka ;) Pytam, bo czasem jest tak, że padają jakieś klasyki i od razu wiadomo o co chodzi.

  Martwi mnie tylko to, że się nie włącza w ogóle - to znaczy że strzał od strony wejścia telefonicznego mógł być tak duży, że się spalił obwód regulacji napięcia...a jak on się spalił nie od strony gniazda zasilającego to tam w środku wszystko może być ...