Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo 2001 - zaciski hamulca ręcznego

18 Lip 2011 15:02 9553 3
 • Poziom 2  
  Witam.
  Kolejny kłopot z autem to zrobienia.
  Mam do wymiany zaciski i linki hamulca ręcznego
  Czy jest to do zrobienia dla amatora to pierwsze pytanie?
  Drugie to jakiego rzędu jest to koszt - w warsztacie?
  Czy w Bydgoszczy jest miejsce godne polecenia?
  Za ewentualne informacje z góry dzięki. :)
 • Poziom 20  
  Z wymianą szczęki i linek ręcznego jest trochę zabawy ale dla chętnego nic trudnego :)
  Pierwsza rzecz jaką powinieneś wiedzieć to, że bez kanału albo podnośnika tego nie zrobisz. Z wymianą linki jest tylko drobny problem w postaci konieczności demontażu aluminiowej blachy osłonowej pod autem.
  Natomiast z wymianą szczęki nie ma większego problemu - to można zrobić nawet na zwykłym lewarku.

  Jesteś pewny, że blokuje Ci się linka ? W tym aucie prawie zawsze problem blokowania się ręcznego tkwi w samej szczęce. Proponuję najpierw ściągnąć tylne koło, odczepić linkę ręcznego zaciągnąć i spuścić ręczny i jeśli jesteś w stanie cofnąć linkę palcami to jest ona ok ( sprawdź dla każdego koła ).
 • Poziom 2  
  dzięki za niezłą informację - o kanale to wiem :)
  na przeglądzie w ASO powiedzieli mi że do wymiany obie linki i oba zaciski... poprzedni właściciel nie używał ręcznego.
  Będzie chwila wolna to z chęcią sprawdzę linki - choć sam koszt linki nie jest zbyt wysoki to jednak byłoby zdecydowanie mniej roboty :)

  Dodano po 2 [minuty]:

  czy ktoś może dysponuje rysunkiem gdzie linka ręcznego jest - na lewarku zdejmę koło i faktycznie sprawdzę linki... kurcze tylko zanim odkręcę koło fajnie byłoby wiedzieć gdzie te linki generalnie są :)
 • Poziom 37  
  I tak bez jakiejkolwiek wiedzy zabierasz się za naprawę / wymianę / czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia , a co ma bezpośredni wpływ na Twoje i innych bezpieczeństwo ? No i do tego dobre rady kolegi „Czybyszew” . Wiadomo że dla mechanika wymiana / naprawa / tych elementów nie jest wyzwaniem , ale dla laika może być progiem nie do przebycia . Są pewne zasady i procedury , które trzeba zachować przy takowej naprawie . Regulację hamulca też trzeba umieć przeprowadzić . Nie twierdzę że z tym problemem masz jechać do ASO , ale zwróć się o pomoc kompetentnych osób .
  Co do kosztów za naprawę , to parę razy już pojawiało się takie pytanie na forum i nie można jej określić , wszystko zależy od regionu . Wstępnej wyceny może Ci dokonać mechanik , oczywiście „+” „-„ . Bydgoszcz to nie pustynia , a i znajomych zmotoryzowanych też masz , tak więc wystarczy się zapytać o zaufanego fachowca pana Henia .
  Pozdrawiam
  Moderowany przez carrot:

  Lock, są pewne granice niewiedzy