Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop nie widzi napędów, os z pendivea czy dysku ?

MatttiX 18 Lip 2011 16:13 2183 2
  • #1 18 Lip 2011 16:13
    MatttiX
    Poziom 9  

Witam

Znajomy mi przyniosl laptopa Fujitsu Siemensa Esprimo czy cos takiego, laptop nie widzi napędów, wkładałem z 5 chyba i zadnego nie widzi, nie mam pojecia czemu... moze gniazdo zwalone ?
    W kazdym razie probowalem zainstalowac OS z pendrive'a to albo te programy do tworzenia botowalnych nie dzialaly albo dostawalem blue screena przy probie instalacji.
    Czy mozna wrzucic iso na dysk laptopowy i z tego zainstawlowac system ?
    Lub da mi ktos jakis dzialajacy program ażebym mogl zrobic botowalnego pendive'a + instrukcje ;P chce mu tam wgrac Xp lub 7mke...

• #2 18 Lip 2011 16:39
    cepilek
    Poziom 26  

W sieci znajdziesz pełno instrukcji jak zrobić bootowalnego pendrive...
    Chętnie bym Ci pomógł bo mam takiego pena ale zaraz moderator dałby mi ostrzeżenie za wyprowadzanie pomocy poza forum... :)
    A BIOS uruchamia się na tym laptopie?
    A skoro nie widzi ten laptop napędów to widzi na pewno u Ciebie pendriva podłączonego pod USB?
    A skoro nie widzi ten laptop napędów to jak wrzucisz na "dysk laptopowy" iso systemu, chcesz z pendriva przegrać iso systemu za pomocą systemu jaki jest teraz? Czy w ogóle to masz jakiś system teraz na tym laptopie?
    Instrukcja tworzenia pendriva u mnie zawiera 36 MB, mogę Ci zalinkować poczatek, ale nie wiem czy moderator nie wytnie linka:
    Krok 1:
    Przygotuj pendrive, kartę pamięci flash lub inny zewnętrzny dysk twardy USB o pojemności 2GB lub większy. Niezbędny będzie również drugi komputer z napędem CD/DVD i zainstalowanym systemem windows xp.
    Krok 2:
    Pobierz potrzebne oprogramowanie - plik usbpack.exe - 764 KB
    (http://chomikuj. pl/Kobej asi/)
    lub tu znajdziesz ciąg dalszy jak się postarasz: http://walendowski.com/
    Tam jest wszystko, łącznie z instrukcją, wykonałem według tam zawartej instrukcji i działa...

• #3 19 Lip 2011 00:36
    MatttiX
    Poziom 9  

Cytat:

W sieci znajdziesz pełno instrukcji jak zrobić bootowalnego pendrive...

Tak wiem, przerobiłem kilka i ów dostawałem ciągle błedy, albo wogole instalacja nie zaczynała się, dlatego zapytałem.

Cytat:

A BIOS uruchamia się na tym laptopie?
    A skoro nie widzi ten laptop napędów to widzi na pewno u Ciebie pendriva podłączonego pod USB?
    A skoro nie widzi ten laptop napędów to jak wrzucisz na "dysk laptopowy" iso systemu, chcesz z pendriva przegrać iso systemu za pomocą systemu jaki jest teraz? Czy w ogóle to masz jakiś system teraz na tym laptopie?

A bios uruchamia sie.
    A widzi pendive'a w Biosie jest USB Kingston
    A chciałem wykręcic dysk i podłączyć przez kieszen do swojego PC sformatowac wrzucic obraz, cokolwiek co byłoby potrzebne.

Znajomy podeslal mi link do Microsoftowego programu robiacego z iso pendive'a do instalcji, to zadzialalo ale to jest niestety tylko do Win7 a więc dzięki Ci za instrukcję później sprawdze czy działa, przydałby mi się to winxp jeszcze.

Aa no i problem zostal rozwiazany, dysk byl walniety dlatego otrzymywalem bledy przy xp, w trakcie i po instalacji caly czas :<[/quote]

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo