Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy TempoLogic CSBL 100 mi się zapaliła

robzrad 18 Lip 2011 18:45 3362 5
  • #1 18 Lip 2011 18:45
    robzrad
    Poziom 7  

Witam,

Kilka dni temu zapaliła mi się pralka Candy TempoLogic CSBL 100. Dawno po gwarancji (ma ok. 10 lat), więc nie liczę na to, że producent poczuje się do odpowiedzialności i zwróci za malowanie pomieszczenia (na szczęście ogień został w porę zauważony i zgaszony, więc dużych strat nie ma). Ale z czystej ciekawości mam pytanie - co może być przyczyną? Mam dwie poszlaki:
    * ogień pojawił się w prawym/tylnym/górnym rogu, tam gdzie do pralki wchodzi kabel z zasilaniem elektrycznym
    * pranie było nastawione na 40 °C, a wyciągnięte rzeczy były bardzo gorące, nie dało się ich wziąć do ręki, wydaje się że nie rozgrzały się od ognia.

Jestem laikiem, tłumaczę sobie że może termostat nie wyłączył grzania wtedy kiedy powinien, tylko grzało do oporu aż się zapaliło.

Czy takie pożary często się zdarzają ? Dotąd często włączaliśmy pralkę i wychodzili z domu, teraz trochę strach :).

• Fibaro
  • #2 18 Lip 2011 19:14
    Roman61
    Poziom 16  

Mojej siostrze też zaczęła się palić pralka Candy. Ma około 5-6 lat dzięki temu że zauważyła szybko i wyłączyła z prądu większych strat nie było. Powodem zapalenia był wybuch kondensatora przeciwzakłóceniowego i zapalenie się wiązki przewodów biegnących kilka centymetrów wyżej. Uszkodzenie też było w prawym górnym rogu pralki. Po założeniu nowego kondensatora i zaizolowaniu przewodów pralka działa dalej.

• Fibaro
  • #3 18 Lip 2011 22:04
    movzx
    Poziom 39  

Mogło się skleić sterowanie grzałki albo jakoś dziwnie paść czujnik temperatury, grzałka mogła dostać przebicie do masy... a jak grzała non stop to przegrzały się przewody przy filtrze p-z i kłopoty gotowe. Według norm sprzęt ma być bezpieczny przez 10 lat. Masz jakąś fotkę? Ciekawy przypadek.

• Fibaro
  • #4 18 Lip 2011 22:33
    robzrad
    Poziom 7  

Oto zdjęcia:

Candy TempoLogic CSBL 100 mi się zapaliła Candy TempoLogic CSBL 100 mi się zapaliła Candy TempoLogic CSBL 100 mi się zapaliła

• #5 18 Lip 2011 23:41
    movzx
    Poziom 39  

Jeśli ogień poszedł ze środka to poproszę jeszcze i tam, jeśli można :)

• #6 20 Lip 2011 09:55
    robzrad
    Poziom 7  

To musiałbym chyba jakoś ją rozebrać, bo tam nie ma za bardzo dostępu...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME