Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV LED ? Który z tych modeli wybrać?

kasickaaa 18 Lip 2011 20:40 10719 15
  • #1 18 Lip 2011 20:40
    kasickaaa
    Poziom 8  

Witam .. Chcę kupić TV LED 37 cali .. przeglądałam internet, naczytałam się dużo opinii, i wybrałam 3 modele które wydają się być interesujące. Może doradzicie coś?

Samsung UE37D5500

Philips 37PFL7605

Panasonic TX-L37E30

Tv będzie przede wszystkim służył do oglądania filmów, nie będzie używany do żadnych gier.

• #2 18 Lip 2011 21:17
    owocp
    Poziom 8  

Popatrz na telewizory marki Sony. Są nieco droższe, w porównaniu do wyżej wymienionych mark, ale moim zdaniem obraz jest bezkonkurencyjny. Ewentualnie polecałbym jeszcze jakiegoś Sharpa - znajomy ma i sprawuje się całkiem dobrze.

Pozdrawiam!

• #3 18 Lip 2011 21:43
    kasickaaa
    Poziom 8  

Hmm na mój babski blond rozum myślałam że panasonic i philips to są bardzo dobre marki jeśli chodzi o TV .. Do samsunga mam mniej zaufania (brak doświadczenia ze sprzętem tej marki) . Mi chodzi o TV max do 3000 zł, może ciut tańszego nawet ;) Sony i Sharp też mi się kojarzą z dobrymi firmami ale chyba nie znalazłam konkretnego modelu który mnie zainteresował, bardzo możliwe że przeoczyłam

• #4 18 Lip 2011 22:05
    owocp
    Poziom 8  

Jeśli nie zależy Ci na technologii LED, szczerze polecam Sony BRAVIA - sam jestem posiadaczem tego modelu i nie mogę rzec złego słowa. Następcą BRAVIA w technologii LED jest seria KDL:

Sony KDL

Jeśli chodzi o Sharpa, no to mamy Aquosa:

Sharp Aquos

Moim zdaniem są to w tej chwili dwie najbardziej godne polecenia marki (z dużym wskazaniem na Sony). Ja Ci radzę przejść się jeszcze do sklepu i porównać na własne oko, który Ci odpowiada.

Pozdrawiam!

• #5 18 Lip 2011 22:22
    kasickaaa
    Poziom 8  

Ja myślałam jeszcze o tym

Sony

Ale mimo iż na aukcji pisze że jest 100Hz to na str producenta podane jest 50Hz

A w tych modelach KDL nie widzę 37" a na tym rozmiarze mi zależy bo martwie się że 40" będzie za wielki i nie będzie pasował do pokoju :( a jak już jest to 50Hz

W każdym bądź razie dziękuje za pomoc

Edit
    Sony 100Hz - a co myślicie o tym? jego cena jest dość niska ( na allegro 2 000), ciekawe jak się to ma do jakości i wcześniej wymienionych tv

• #6 18 Lip 2011 22:44
    owocp
    Poziom 8  

Nie radzę kupować na tego typu aukcjach. Masz racje Sony ma dość indywidualne te przekątne. Skoro 37 cali jest wartością bezdyskusyjną, to ten KDL odpada. Zawsze pozostaje Aquos. Taką alternatywą może być jeszcze LG. Wiem z pierwszej ręki, że odbiega troszkę (negatywnie) od Sony, ale jako taki telewizor do oglądania filmów, dla niezbyt wymagającego oka, może faktycznie się sprawdzić.

LG LE5300 (37 cali)

• #7 18 Lip 2011 22:53
    kasickaaa
    Poziom 8  

Czemu odradzasz? szczerze to wiele razy już kupowałam różne sprzęty na allegro i się nie zawiodłam :)

jeszcze biorę pod uwagę 40 cali ale jakoś nie dokońca jestem przekonana :/

A możesz mi napisać dlaczego wg Ciebie te modele co ja wymieniłam nie są na tyle dobre co te sony?

Ps. Te LG są bardzo fajne ;) i zaczynam brać ten model pod uwagę :)

• #8 18 Lip 2011 23:04
    owocp
    Poziom 8  

Jakoś nie jestem przekonany do kupowania sprzętu tej wartości od indywidualnych sprzedawców, jeśli już to od sklepów działających poprzez ten serwis aukcyjny. Szczerze Ci powiem, że nie miałem nigdy doczynienia z modelami, które wymieniłaś. Od lat zawsze trzymam się firmy Sony - stąd pewnie polecam ją Tobie, ale nie bezpodstawnie. Mam w domu dwa telewizory. Jeden w sypialni to właśnie LG (które wysłałem Ci post wyżej) oraz Sony. Mimo, że nie jestem specem, różnicę (na korzyść Sony) widzę od razu. Mało tego, nawet wbudowane głośniki stoją w Sony na dużo lepszym poziomie. Nie zmienia to faktu, że polecam Ci ten LE5300, tym bardziej, że wyszedł w wersji 37 calowej. Jestem przekonany, że będziesz z niego zadowolona. Moja podpowiedź jest taka. Trzymać się tych trzech marek, a z pewnością się nie zawiedziesz.

• #9 21 Lip 2011 13:03
    kasickaaa
    Poziom 8  

Byłam w Euro AGD RTV i tam mi facet doradzał samsunga jednak mnie jakoś nie przekonał .. spytałam się czemu nie sony (dokładnie model KDL) a on stwierdził że dlatego ze jest mniej multimedialny i że na sony nie pójdą np pliki divx .. jeszcze pytałam się o model LG ale już nie pamiętam który to powiedział że też nie ponieważ niby pisze że ma 100HZ ale tam był dopisek "Motion Plus" i że w rzeczywistości nie jest 100Hz .. wcześniej też o tym czytałam że faktycznie tak jest jednak Pan w sklepie nie umiał wytłumaczyć dlaczego ..

W każdym bądź razie zdecydowałam się na 99% na ten model Panasonica co w pierwszym poście .. mam nadzieje że będzie to dobry wybór (za 37" 2 500PLN) za dobrą cenę .. co o tym sądzicie?

Ps. Oczywiście ja nigdy bym nie kupiła takiego sprzętu od indywidualnego sprzedawcy tylko właśnie ze sklepu ;)

• #10 22 Lip 2011 17:31
    kasickaaa
    Poziom 8  

Hehe jednak 99% okazało się za mało :) decyzja już podjęta, tv będzie jutro :)
    Sharp

Za 3 000 w tym gratis adapter wi fi :) więc myślę że się opłaca :)

OWOCP - dzięki za rady :)

• #12 23 Lip 2011 01:47
    kasickaaa
    Poziom 8  

Dzięki :) mi te testy aż tak dużo nie mówią, jestem strasznym laikiem w tych sprawach dlatego pisałam tu na forum .. staram się kierować opiniami ludzi .. ale co człowiek to inna opinia ;) byłam za panasoniciem bo bardzo dużo było dobrych opinii na jego temat a w MM porównałam do sharpa i była wielka różnica na korzyść sharpa .. hmm ale też się zastanawiam czy nie jest tak że w sklepie podkręcają tak kolory żeby sprzedać to co chcą? ale tak czy siak o tym sharpie słyszałam dobre opinie , chociaż też i złe ( że wymaga kalibracji(nie wiem co to znaczy nawet), że czerń nie taka jaka powinna że obudowa trzeszczy) ale o każdym tv jest tyle opinii ilu ludzi :/

• #14 24 Lip 2011 23:27
    MonaVieDiament
    Poziom 8  

Mój tato kupił sony Bravia na pierwszy rzut oka był spoko ale później nie dawał tak czystego i ładnego obrazu. Mimo to ja bym nie kupował Sony bardziej w mojej opinii Samsung UE37D5500 się lepiej prezentuje a przy tym jego jakość jest lepsza. Ale to moja opinia.

• #16 25 Lip 2011 17:01
    kasickaaa
    Poziom 8  

Ja jednak kupiłam już Sharpa i po prostu rewelacja! obraz czysty, narazie nic nie trzeszczy, kolory piękne, no i 40 cali cudnie się prezentuje :) jeszcze nie wiem jak z netem bo nie mam czasu sprawdzić i się pobawić ale narazie jest super wręcz :) wiem że z pena bardzo fajnie czyta, szybciej niż moje dvd :) rewelka

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME