Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

simson skuter, dusi go i gaśnie podczas jazdy!

18 Lip 2011 21:49 6383 16
  • Poziom 8  
    Witam, przeczytałem wszystkie tematy na ten temat, a także przeglądłem w google. A więc niedawno kupiłem simsona skuter, wszystko fajnie chodziło, palił od kopa, żadnych problemów. Odkąd wyschło mi w baku i dolałem bezyny z mieszanka (mixol) to zaczął dziwnie chodzić. Podczas jazdy go dław mulii, jakby w obroty nie chciał wejść, a gdy dodaje gazu gaśnie mi. Mam go juz ponad 2 tygodnie i teraz zaczeło sie coś piepszyć. Czyściłem gaźnik, platynki i dalej nic. Prosze o odpowiedz- dziękuje!
  • Poziom 22  
    Nie przesadziłeś z mixolem ?
  • Poziom 8  
    Robiłem tak jak mówili, zakrętka na litr bęzyny. Źle czy dobrze?
  • Poziom 22  
    Mnie tam uczyli kieliszek na 5 L. Ale to chyba nie jest główny powód. Podczas jazdy z tłumika nie wydobywaja się zadymione spaliny? Jeśli nie to znaczy że nie przesądziłeś. Gaźnik dobrze wyregulowany? Iskra jest odpowiednia? Odstęp na świecy? Nie zalewa Ci świecy?
  • Poziom 8  
    Z tłumika wydobywają się jakby średnie, nie takie gęste. Gaźnik dobrze wyregulowany iskra jest git, odstęp od swiecy dobry, daje iskre. Świecy nie zalewa tylko ją okopca strasznie.
  • Poziom 22  
    Masz jeszcze trochę paliwa nie rozmieszanego z mixolem?

Dodano po 2 [minuty]:

A iskra jakiego koloru? Ja obstawiałbym źle wyreglowany gaźnik albo przesadzony mixol.
  • Poziom 8  
    Nie mam narazie bezyny bez mixola, ale najwyżej kupie. Iskra niebieska wpadająca w żółty. Simeringi są suchutkie. Macie jakieś jeszcze pomysły:?::?:

Teraz zauważyłem, że jak jade na połowie gazu jest wszystko ok, a jak już dodam pełen gaz zaczyna go dusić i gaśnie. Może jakieś pomysły macie;/?
  • Poziom 19  
    Jak wyjechałeś paliwo do "sucha", to cały brud ze zbiornika poszedł do filtra w kraniku. Spada poziom w komorze pływaka i silnik się dusi z nadmiaru powietrza.
  • Poziom 9  
    w skuterach był takie kraniki że syf itak nie wciągnie bo rurka jest zarazem filtrem.
  • Poziom 42  
    W Simsonie tak nie jest i na rezerwie cały syf płynie do gaźnika przez siatkę (o ile jest w całości) w kraniku. Słusznie zauważył to Wiech26.
    Ja starałem się montować kraniki od MZ. Gwinty pasują. Podstawową zaletą jest odstojnik, który łapie wodę i większą część zanieczyszczeń stałych.
    Trzeba spuścić paliwo. Okręcić kranik.
    Uwaga ! Nakrętka jest z gwintami prawym i lewym. Mocowanie kranika jest śrubą rzymską, więc nie kręcimy kranikiem tylko samą nakrętką!
  • Poziom 1  
    MIXOL nie jest dobrym olejem do simsona ponieważ zostawia dużo nagaru na świecy i zapycha tłumnik , tak samo ten czerwony olej z orlenu za 15 ZŁ . Dlatego NAJLEPSZYM olejem wedug mnie jest STATOIL LOW SMOKE niebieski za 28Zł. nie pozostawia on nagaru na świecy i nie zapycha tłumnika , może to też być wada oleju który lejesz :?:
  • Poziom 9  
    jack ale simson tak zalecał czy sam to zaobserwowałeś ?
  • Poziom 42  
    Ja sobie tego nie wymyśliłem. W instrukcji obsługi z lat 90-tych jest napisane, że przy stosowaniu syntetycznego oleju do 2T - były wymienione Castrol i Mobil - można stosować 1:100. Z resztą tak zalecałem klientom. Jeździli i nic złego się nie działo. Z resztą dlaczego miało by się dziać?
  • Poziom 9  
    No mi się wydaje ze za małe samrowanie większe tarcie = przegrzewanie się .