Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa aplikacja Androida wyświetli fale mózgu na ekranie smartfona

piokrza 18 Lip 2011 23:42 2226 2
 • Eksperymentalna aplikacja już wkrótce może służyć do pomiaru fal mózgowych bez potrzeby wykorzystania specjalistycznych i drogich urządzeń. Dzięki bezprzewodowemu urządzeniu zakładanemu na głowę i za uszy oraz specjalnej aplikacji Android w smartfonie będzie możliwe wykonanie testu w zaledwie 30 sekund, a następnie wyświetlenie w formie graficznej informacji na temat stanu mózgu.

  Urządzenie przypomina inne urządzenie o nazwie XWave przedstawione pół roku temu, które kosztowało $100 i nie było bezprzewodowe, lecz podłączane do wejścia słuchawkowego iPhone'a, co ograniczało dostęp do aplikacji tylko dla użytkowników smartfonów Apple.

  Podczas gdy sprzęt dedykowany dla iPhone'a był bardziej zabawką, to opisywany koncept zaprojektowany przez laboratorium KDDI R&D Laboratories wygląda na bardziej inteligentne rozwiązanie.

  Sygnał z zestawu słuchawkowego jest odbierany i zapisywany przez smartfon Android, w czasie gdy gdy użytkownik gra w jedną z trzech gier podczas 30-sekundowego badania. Następnie aplikacja wyświetla na ekranie telefonu wykresy koncentracji i medytacji zwane też jako "stan skupionej uwagi" i "stan relaksu". Aplikacja pozwala też na wykonanie pomiaru aktywności mózgu bez wykorzystania gier, w którym przedmiotem badań jest reakcja na różne stany emocjonalne.

  Urządzenie nie jest jeszcze dostępne w handlu. W chwili obecnej pozostaje w fazie konceptu i badań.


  Link


  Źródło: http://mashable.com/2011/07/16/android-app-brain-waves/#

 • #2 20 Lip 2011 00:36
  farrix
  Poziom 17  

  Czego jeszcze nie wymyślą na androida i ajsheet, a co pytam się z nokią czy to już bliski koniec tej wspaniałej marki tylko dlatego że ludziom poprzewracało się w głowach i sami nie wiedzą czego chcą.

  Android, Iphone, dotykowe telefony oraz diody led( nie chodzi samą rzecz tylko zachwyt jaki wzbudza) to 4 rzeczy które mnie w dzisiejszych ludziach denerwują.

 • #3 20 Lip 2011 14:41
  korneliusz
  Poziom 16  

  Tak jak kiedyś ludziom pomieszało się w głowach i wyszli z jaskiń, tak teraz ludziom nie wystarcza już możliwość dzwonienia i pisania sms w telefonie...

  Ludzkość, technologia idą do przodu i trzeba się z tym pogodzić, a nie stać w miejscu i narzekać na rozwój.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo