Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Elmes CB32 jaki odbiornik bezprzewodowy

GARY1967 18 Lip 2011 23:42 1608 4
  • #1 18 Lip 2011 23:42
    GARY1967
    Poziom 9  

Witam,
    Posiadam centralkę Elmes CB32 i chciałbym bezprzewodowo sterować oświetleniem w ogrodzie w momencie wywołania alarmu.Mam na OUT 1 sygnalizator przewodowy,natomiast nie jest wykorzystane wyjście sygnalizatora bezprzewodowego oraz OUT2,3. Czy mogę zastosować odbiornik np. pilota superheterodynowego (DW200Hhet)?

0 4
  • #2 19 Lip 2011 14:48
    NOOKIA
    Poziom 28  

przecież centrala to też odbiornik więc jak chcesz dwa odbiorniki połączyć ???

Poszukaj lepiej nadajnika elmesa ;)

0
  • #3 24 Lip 2011 11:19
    beerman
    Poziom 16  

Jak dobrze rozumiem chciałbyś wykorzystać centralę CB32 do bezprzewodowego włączania światła ?

Jeśli tak, to na wyjściu musisz podłączyć cokolwiek co nadaje a po drugiej stronie odpowiedni odbiornik z przekaźnikiem.

Pomysł z wykorzystaniem funkcji bezprzewodowej syreny jest ciekawy, ale nie wiem, czy da się tak zaprogramować któryś z odbiorników Elmesa. Zapytaj w ich serwisie, na @ odpowiadają w ciągu 1-2 dni.

0
  • #4 25 Lip 2011 17:42
    LiveCam
    Poziom 16  

Wydaję mi się że tak jak kolega powiedział trzeba by zrobić. Kupujesz zwykłą radiolinie z pilotem. Pilota rozbierasz, przyciska tak przerabiasz aby wystawały z niego dwa kabelki i po zwarciu ich jest symulacja naciśnięcia. Podłączasz go np do OUT 2 . Do radiolini podłączasz przekaźnik do przekaźnika lampy i tyle. Trochę zabawy, ale wydaję mi się, że nie jest to takie trudne

0
  • #5 27 Lip 2011 21:51
    GARY1967
    Poziom 9  

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie moim pytaniem.Problem został rozwiązany za pomocą odbiornika z sygnalizatora bp. po drobnych przeróbkach (inny układ wykonawczy) działa ! Przeróbka pilota i sterowanie z wyjść przewodowych nie rozwiązuje do końca problemu.

0