Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zabezpieczenie piwnicy powiadamianiem gsm

18 Lip 2011 23:58 2772 6
  • Poziom 10  
    witam serdecznie

Mam problem odnośnie założenia jakiegoś zabezpieczenia do piwnicy.
    Przeglądałem pokrewne posty jednak nie pomogły mi one.

chciałbym założyć bardzo prosty system powiadamiania o otworzeniu drzwi
    w piwnicy. Jako że jestem laikiem jeżeli chodzi o elektrykę/elektronikę
    postanowiłem kupić sobie coś takiego
    http://www.alarmy.tpe.pl/bezprzewodowy-modul-alarmowy-007eg-p-187.html
    +kontaktron bezprzewodowy

centralka w mieszkaniu (jako że w piwnicy nie ma zasilania ) + kontaktron bezprzewodowy umieszczony na drzwiach

niestety mimo tego, że mieszkam na parterze zasięg złapałem dopiero 4m od drzwi piwnicy, więc pozostaje mi tylko kontrakton przewodowy

moje pytanie jest takie :

czy zna ktoś podobne urządzenie tyle, że współpracujące z przewodowym kontraktonem które wykonywałoby połączenie na komórkę zarówno w momencie
    rozsunięcia konktraktonu jak i przecięcia jego kabla ?

nie interesują mnie "fikusy" z detektorami ruchu i kulami dyskotekowymi - potrzebuję prostego/prostackiego powiadomienia na komórkę o zaistniałej sytuacji

odpadają drogie systemy z racji tego, że w piwnicy nie trzymam dzieł sztuki a jedynie dwa rowerki i chciałbym je jakoś uchronić przed zniknięciem :)

mam osobe która ew. pomogłaby mi w podłączaniu takiego urządzenia ale sam muszę obmyslic z czego to zrobić

z góry dziekuję za wszelakie sugestie
  • Poziom 18  
    Urządzenie takie to koszt 300zł -350zł( tego rzędu) np : ELMES GSM2
    + abonament miesięczny (zależy od operatora sieci komórkowej)
  • Poziom 10  
    ale ten chyba tylko wysyła sms ? bez dzwonienia
  • Poziom 18  
    Jeśli już zakupiłeś to z linku ( chyba tak - piszesz o zasięgu , czyli już działa ) , to możesz w miejsce przycisku SOS spróbować wstawić przekaźnik .
    Przekaźnik ten ma być "przyciągnięty" przy czuwaniu - znaczy cewka zasilana poprzez przewód od zasilacza do piwnicy do wyłącznika (jak w lodówce) krańcowego i z powrotem do mieszkania do przekaźnika.
    W momencie otwarcia drzwi lub też w momencie przecięcia przewodu wystąpi brak zasilania przekaźnika i jego styki powodują to samo co naciśnięcie przycisku SOS.
  • Poziom 10  
    zgadza się zakupiłem ale z możliwością zwrotu :) także nie umocze finansowo na tym pudełku
  • Poziom 18  
    Również można ten zakupiony w zestawie kontaktron bezprzewodowy umieszczony obecnie na drzwiach piwnicy , przenieść do domu a zamiast magnesu , zastosować elektromagnes .
    Przy zamknietym obwodzie (krańcówka w drzwiach piwnicy + przewód dom-piwnica) a zatem sprawnym połączeniu i zamknietych drzwiach elektromagnes (w miejsce magnesu) nie wyzwala alarmu a po przerwaniu odwodu (przecięcie przewodu do-piwnica lub otwarcie drzwi) elektromagnes (podobnie jak przesunięty magnes) spowoduje zadziałanie kontaktronu.

Dodano po 7 [minuty]:

Podsłuch z miejsca gdzie jest nadajnik GSM (czyli z mieszkania) mimo że alarm jest wywołany w piwnicy chyba nie jest konieczny więc sama funkcja SMS powinna być wystarczająca.
    Karta typu mix dla firm (może są jeszcze takie po 10zł/m-c) w zupełności wystarcza.

Ja bym na twoim miejscu kontaktron zastosował w domu a do piwnicy pociągnął przewód i za pomocą przekaźnika (jego styków ) podpiął się pod przycisk SOS .
    Masz od razu ochronę mieszkania w stopniu minimalnym .
    Ewentualnie można jeszcze kilka bezprzedodowych czujek zastosować w mieszkaniu lub bezprzewodowych kontaktronów w oknach na parterze.

Dodano po 8 [minuty]:

Tyle że jak czytam to widzę już pewne nieścisłości .
    Piszą o zasięgu 80m w terenie a już na 4m się kończy (każdy tak trochę kłamie ale tu to już nie jest trochę ;) ) . Mimo ścian powinno być więcej niż 4 m .
    W jednym miejscu podają że obsługuje 10 bezprzewodowych urządzeń w innym że aż 16 .
    Jakie są faktyczne możliwosci i funkcje - czyli jak to można rozbudować .
    Trzeba przestudiować dokumentację i sprawdzić czy jest to kompatybilne z czujkami radiowymi.
  • Poziom 10  
    nie nie - 4m tyle mi brakuje do drzwi piwnicy - kończy się wtedy zasięg

na ochronie domu nie specjalnie mi zależy - gerda s + okna antywłamy - jeżeli ktoś się na to porwie to taki alarmik mi tu niewiele pomoże :)

mam możliwość zwrotu więc nie bede się bawił w przeróbki tylko kupię coś w stylu urządzonka poleconego przez elmłot'a - trudno kabel pociągne do piwnicy i tyle - ew. poradzono mi żeby zastosować jakiś rezystor żeby wykryć ew. mostek - sam tego nie zrobie napewno ale ma pomoc także możę się uda :)

dzieki wszystkim za info - dam czy historia zakończyła sie hepiendem :]