Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

logomax UOO4-24 - piec gazowy -buderus

krozewnik 19 Lip 2011 00:56 2815 7
  • Poziom 2  
    Witam ! mam problem - co moze byc przyczyna ze przy nastawieniu grzania tylko cieplej wody do 40st na piecu wskazuje mi 80st a na zbiorniku cieplej wody 60st. piec wylacza sie dopiero przy 80stopniach. Ponadto z rurki od naczynia wzbiorczego kapie woda ? . Sprawdzilem cisnienie w naczyniu bylo 3at.

Z gory dziekuje za pomoc w rozwiazaniu mojego problemu .
  • Poziom 23  
    Witam
    Mam też Buderus i przy nastawie grzania wody 40 st, piec nagrzewa się do 65 st.
    Pana wpis jest mało precyzyjny: pytanie czy ten pomiar temperatury który Pan podaje jest z komputera czy z jakiegoś lokalnego termometru. Ja bym przyczyny szukał w komputerze.
    Jerzy
  • Poziom 2  
    Witam Jerzy ! Krzysztof z tej strony ,dzieki za odpowiedz.

temperature 80 st pokazuje mi termomet umieszczony na piecu zas temp 60 st pokazuje mi na zbiorniku cieplej wody . Wydaje mi sie jezeli nastawiam temp cieplej wody na 40st to po osiagnieciu tej temp na zbiorniku cieplej wody , piec powinien wylaczyc sie . Czym jest spowodowana tak duza roznica temperatur miedzy piecem a zbiornikiem cieplej wody ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Lokalizacja czujnika i termometru jest różna. Temperatura w zasobniku też nie jest jednolita. Ale różnica w twoim przypadku jest spora. Zmierz temperaturę wody jakimś termometrem pod kranem.
  • Poziom 23  
    Witam
    Różnica temperatur pomiędzy piecem a zbiornikiem wynika z programu, jednak moim zdaniem nie powinna być tak duża. Myślę że podajesz nam dane które odczytujesz, a to nie musi być prawda. Proponuję sprawdzić poprawność pomiarów temperatur, tu nie jest ważne porównanie do dziesiątych stopnia. Drugi problem: może obudowa płaszcza termometru jet zarośnięta i przekazuje temperaturę z opóźnieniem.
    Jerzy
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Przy wersji kotła U004 (jednofunkcyjny) + pojemnościowy podgrzewacz wody - tak praca kotła to normalna praca. Nie można zmienić bądź nastawić innej temperatury w bojlerze niż 60°C (nie wiem czemu ale tak jest). Kocioł został już parę lat temu wycofany z produkcji.

Różnica 20°C różnicy pomiędzy temp. wody w kotle a żądaną temperaturą w podgrzewaczu - to dobra i prawidłowa różnica w tym przypadku.
  • Poziom 2  
    Do pana Wawrzeczko , dziekuje za odpowidz ale jak pan to wytlumaczy ze przy nastwieniu temperatury 40 st cieplej wody czasami leci wrzatek z kranu a z zaworu bezpieczenstwa leci woda . Uwazam ze gdy nastawiona jest temp cieplej wody w zbiorniku na 40 st to po osiagnieciu tej temp piec powinien wylaczyc sie a jest inaczej. Piec pracuje dalej grzejac do 80 st i dopiero sie wylancza. A temp na zbiorniku cieplej wody jest 60 st. A przeciez ustawiona jest na 40 st.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    krozewnik napisał:
    Piec pracuje dalej grzejac do 80 st i dopiero sie wylancza. A temp na zbiorniku cieplej wody jest 60 st. A przeciez ustawiona jest na 40 st.

Niestety, pokrętło nastawy temperatury c.w.u. w tej wersji nie działa (jak pisałem wcześniej nie wiem czemu tak jest ale tak jest. Można jedynie zareklamować sprzęt u producenta). Czy nie tak samo było wcześniej? Czy pokrętło od nastawy temp. c.w.u. działało ? Wątpię.

Kapiący zawór bezpieczeństwa to usterka serwisowa którą łatwo usunie Twój serwisant który zapewne co roku odwiedza Cię celem wykonania konserwacji kotłowni.