Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programator do PIC18F1220

Lechuuu 19 Jul 2011 01:21 2771 14
    Lechuuu
    Level 12  
    Poszukuję jakiegoś prostego programatora którym dałoby radę zaprogramować Pic18F1220.
    Z programatorów mam JDMa i STK200, ale chyba żaden nie będzie współpracował z tym PICem? Profesjonalnego sprzętu sobie nie kupię żeby zaprogramować jeden procesor... Czy dałoby się przerobić JDMa lub STK200 żeby tego PICa zaprogramować?
    JDM jaki posiadam to ten Link

Może zbudować coś takiego:
    Link

lub

Link

Tyle typów tych piców, akurat PIC18F1220 jest mniej popularny i niema w necie o nim za duzo informacji jakim programatorem go programować...

Pomóżcie :)
  • Helpful post
    lss
    Level 21  
    W załączniku przesyłem dobry, prosty programator z schematem całym opisem i w ogóle. Miałem okazje z niego korzystać. I obsługuje docelowy PIC18F1220 i jeszcze kilka ;)
    Lechuuu
    Level 12  
    Dzięki za pomoc... lecę po elementy i będę składać, pierwszy sobie złożę od lss. Dzięki wam jeszcze raz :)
  • Helpful post
    Nagus
    Level 27  
    18F1220 można zaprogramować JDM-em... JDM zaprogramuje wszystko co tylko soft da radę wypluć na RS-a. Tylko trzeba wziąć sobie poczytać listę układów obsługiwanych przez dany soft.
    Na przykład WinPic800 potrafi programować 18F1220.

Dodatkowo, sprawdzasz w karcie katalogowej napięcie Vpp. Jeżeli twój JDM daje za dużo to ograniczasz w dowolny sposób (np. przez zmniejszenie zenera ustalającego Vpp).
    Lechuuu
    Level 12  
    Nagus napięcie powinno być ok, bo ten PIC18F1220 jest na takie samo napięcie co PIC16F84A który to niedawno programowałem i chodzi. Porównałem rozstaw nóżek tych dwóch układów i się różnią niektórymi wyprowadzeniami... ale czy akurat te maja wpływ na programowanie?

Programator do PIC18F1220
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    poorchava
    Level 18  
    Zakup sobie Pickita 3 i problem z głowy. Kosztuje 150zł w tme, programuje wszystko co Microchip wypuścił i ma stały support.

Jakbym ja policzył, ile mi poszło na niedziałające lub "ledwodziałające" programatory DIY/rzeźba to by wyszło z półtora raza tyle co fabryczny programator :)

Chyba jedyny działający programator DIY jaki mam i którego używam to klon STK200 :)
    Nagus
    Level 27  
    To prawda.
    150 PLN to nie są grosze, ale też nie przyprawią węża w kieszeni o zawał. Za to jest pełne wsparcie i obsługa debugowania. Zaoszczędzony czas lepiej przeznaczyć na własne konstrukcje. Oczywiście, dla incydentalnego użycia to takiego Brennera można nawet na płytce uniwersalnej pospawać.

ELFA ma dobre ceny na sprzęt Microchipa, niektóre zestawy kosztują nawet taniej niż w TME.

Sam zaczynałem od Brennera (zaprogramowanego JDM-em), ale jak Microchip wypuścił wieloplatformowego MPLab-a (w tym na linuxa) to skusiłem się na Pickita3.
    maniek1818
    Level 22  
    poorchava wrote:
    LaunchPad kosztuje $4.30 z przesyłka za darmo, a zawiera debugger. 12 zł to kosztuje

Ooo..., mógłby kolega poorchava przybliżyć dla nas jak to zamówić. Wchodziłem na stronę TI i tam jest napisane, że 4.30$ +wysyłka?
    Na portalach aukcyjnych widziałem po >30PLN.
    maniek1818
    Level 22  
    Tylko mam problem, bo nie mam karty kredytowej, więc nie wiem jak mógłbym uiścić ofiarę.