Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik bez basu - wszystko sprawdzone, a dalej basu nie ma.

Kichu-89 19 Lip 2011 02:07 3245 2
  • #1 19 Lip 2011 02:07
    Kichu-89
    Poziom 2  

Witam.
    Właśnie wróciłem z garażu... bawię się z głośnikami od 18-tej.
    Otóż opiszę moją historię.
    Miałem w mercedesie W124 na tylnej półce głośniki Pioneer 6x9 elipsy... sa raczej dobrej jakości... 2 lata temu zapłaciłem za komplet 240zł.
    Zmieniłem autko na Audi A6 C4 i postanowiłem przełożyć owe głośniki, bo te w tylnych drzwiach były kiepskiej jakości jak i radio... Radio mam Pioneer DEH-2200UB
    Cały zestaw prócz przednich (oryginalnych z Audi) głośników przełożyłem z Mercedesa - tam działało wszystko prawidłowo.
    W audi sa jakies zwrotnice, bo dodatkowo sa tweeterki, więc pioneery podłączyłem pod woofery zgodnie z biegunami (z biegunami próbowałem już każdą kombinacje...)
    no i prawy tylny głośnik nie wydobywa żadnego basu ;/ ...
    lewy huczy aż miło, a prawy nic.
    Próbowałem chyba wszystkiego....
    podłączyłem "na krótko" do radia, zmieniałem biegunowość, robiłem test z bateryjką (membrana pracuje prawidłowo), uszczelniłem, wygłuszyłem, a basu jak nie ma tak nie ma :/
    Czy głośnik mógł "ot tak" się zepsuć?
    Czy istnieje jakiekolwiek inne wytłumaczenie braku basu?
    Nie rozumiem... skoro membrana pracuje lekko i płynnie... robiłem test z baterią i także świetnie pracuje... to dlaczego gra zupełnie inaczej niż głośnik lewy?
    z drzwi powstaje dokładnie ta sama "tuba"/przestrzeń/pudło, są dokładnie tak samo podłączone, zmiana polaryzacji nic nie daje, "na krótko" też nie....

Pomóżcie... to naprawdę dobre głośniki (NIE MOGŁY SIĘ ZEPSUĆ :)) ), a ja wymiękam i nie wiem co dalej poradzić... ;/

Nie da się słuchać tego łupania... w Mesiu wszystko super działało... bas był miekki i aż miło... a tutaj totalna klapa z dźwiękiem...
    Możliwe, że okablowanie jest kiepskiej jakości?

• #2 19 Lip 2011 09:29
    BlueSystem
    Poziom 28  

Zamień prawy z lewym, i zobaczysz czy to wina głośnika, czy szukać problemu gdzie indziej ;)

• #3 19 Lip 2011 16:44
    Kichu-89
    Poziom 2  

Wstałem i zaraz się biorę za sprawdzenie...
    Poza tym nie macie żadnych sugestii co mogło się stać?
    W takim razie idę na dół próbować.
    :)

Dodano po 3 [godziny] 30 [minuty]:

Kto mi odpowie na pytanie "Dlaczego?"
    Przełożyłem głośniki, lewy dałem na prawo, a prawy na lewo... i wszystko gra jak należy...
    Podłączyłem zupełnie tak samo jak było przedtem.
    Tak czy inaczej cieszę się, że jest ok....
    ale chciałbym wiedzieć dlaczego...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME