Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przenoszenie smsów kartą SIM z Siemensa C65 na Samsunga S7220 - utrata atrybutów

iagre 19 Lip 2011 15:25 1544 3
  • #1 19 Lip 2011 15:25
    iagre
    Poziom 35  

Mam względnie "nowoczesny" Samsung S7220. Niestety pomimo swej dużej wewnętrznej pamięci (112 MB) nie nadaje się do archiwizowania SMSów ponieważ ma limit pojemności 500 sztuk. Teoretycznie można w wiadomościach tworzyć swoje własne katalogi/foldery i przesuwać do nich SMSy ale takie działanie niestety nie zwalnia zajętych miejsc z tego limitu 500 sztuk. Tak więc żeby móc archiwizować wszystkie SMSy trzeba je przenieść na inną komórkę i tu na szczęście jest plus dla samsunga bo pozwala na przesuwanie SMSów pomiędzy kartą SIM a pamięcią wewnętrzną. Przesuwam więc SMSy w skrzynce odbiorczej z pamięci wewnętrznej na kartę SIM, przekładam kartę SIM do Siemensa C65 i w Siemensie SMSy przesuwam do archiwum i tu nie ma żadnych problemów. Niestety przy wiadomościach wysłanych już tak różowo nie jest. Kiedy przesuwam SMS wysłane to pojawia się problem z utratą atrybutu "daty i godziny wysłania". W pamięci wewnętrznej jest SMS który został wysłany i jest przy nim zapisany atrybut "data i godzina wysłania", przesuwam ten SMS z pamięci wewnętrznej na kartę SIM i ten atrybut nadal jest i jest prawidłowy ale gdy przełożę kartę SIM do Siemensa i go uruchomię to w Siemensie przy tym SMSie przesuniętym z wiadomości wysłanych w Samsungu jest zmieniona data i godzina, zamiast oryginalnej daty i godziny w której ten SMS został wysłany to jest data i godzina ostatniego uruchomienia Siemensa.

W związku z tym mam pytanie: Czy to Samsung zapisuje tego SMSa na karcie SIM z jakimiś błędami czy może to Siemens źle odczytuje/interpretuje atrybuty tego SMSa? Jak zmusić obie komórki do tego żeby SMSy wysłane były przenoszone bez błędu utraty orginalnej daty i godziny wysłania?

P.S.:
    Podejrzewam że można by było archiwizować SMSy w Samsungu na karcie pamięci ale niestety nie mogę się o tym przekonać bo ten samsung ma jakąś usterkę w wyniku której nie obsługuje karty pamięci i niestety jest już po gwarancji więc darmowej naprawy nie będzie :(

0 3
  • #3 19 Lip 2011 17:01
    iagre
    Poziom 35  

patryk-84a napisał:
    Moze lepiej byloby robic kopie smsow na komputerze?

Na razie nie mam odpowiedniego kompa do obsługi Samsunga. New PC Studio według załączonych informacji wymaga minimum Pentium III 600 MHz a ja mam Pentium II 266 MHz podkręcone do 400 MHz. New Pc Studio na moim kompie zainstalował się ale działać nie chciał - skok obciążenia procesora do 1000000% i wszystko stoi w miejscu :(

0
  • #4 28 Sie 2011 16:17
    PPK
    Poziom 26  

Mam wersję NPS 1.5.1.1.xxxx
    Czy ktoś mnie oświeci, jak wykasować stare dane (PLAN) z KOMÓRKI. Importuję z Aparatu do PC (NPS), kasuję stare - nieaktualne przypomnienia , eksportuję z PC do komórki już BEZ starych (same aktualne) i g....., stare zostają. Czyżby tylko synchronizacja z np. Outlookiem ????? Czy ten programik to ciąg dalszy grzebania w g.... pt. Szajsung ???
    Czy jest jakiś programik którym można zarządzać danymi BEZPOŚREDNIO w Aparacie (komórce).

0