Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przenoszenie smsów kartą SIM z Siemensa C65 na Samsunga S7220 - utrata atrybutów

iagre 19 Jul 2011 15:25 1688 3
    iagre
    Level 35  
    Mam względnie "nowoczesny" Samsung S7220. Niestety pomimo swej dużej wewnętrznej pamięci (112 MB) nie nadaje się do archiwizowania SMSów ponieważ ma limit pojemności 500 sztuk. Teoretycznie można w wiadomościach tworzyć swoje własne katalogi/foldery i przesuwać do nich SMSy ale takie działanie niestety nie zwalnia zajętych miejsc z tego limitu 500 sztuk. Tak więc żeby móc archiwizować wszystkie SMSy trzeba je przenieść na inną komórkę i tu na szczęście jest plus dla samsunga bo pozwala na przesuwanie SMSów pomiędzy kartą SIM a pamięcią wewnętrzną. Przesuwam więc SMSy w skrzynce odbiorczej z pamięci wewnętrznej na kartę SIM, przekładam kartę SIM do Siemensa C65 i w Siemensie SMSy przesuwam do archiwum i tu nie ma żadnych problemów. Niestety przy wiadomościach wysłanych już tak różowo nie jest. Kiedy przesuwam SMS wysłane to pojawia się problem z utratą atrybutu "daty i godziny wysłania". W pamięci wewnętrznej jest SMS który został wysłany i jest przy nim zapisany atrybut "data i godzina wysłania", przesuwam ten SMS z pamięci wewnętrznej na kartę SIM i ten atrybut nadal jest i jest prawidłowy ale gdy przełożę kartę SIM do Siemensa i go uruchomię to w Siemensie przy tym SMSie przesuniętym z wiadomości wysłanych w Samsungu jest zmieniona data i godzina, zamiast oryginalnej daty i godziny w której ten SMS został wysłany to jest data i godzina ostatniego uruchomienia Siemensa.

W związku z tym mam pytanie: Czy to Samsung zapisuje tego SMSa na karcie SIM z jakimiś błędami czy może to Siemens źle odczytuje/interpretuje atrybuty tego SMSa? Jak zmusić obie komórki do tego żeby SMSy wysłane były przenoszone bez błędu utraty orginalnej daty i godziny wysłania?

P.S.:
    Podejrzewam że można by było archiwizować SMSy w Samsungu na karcie pamięci ale niestety nie mogę się o tym przekonać bo ten samsung ma jakąś usterkę w wyniku której nie obsługuje karty pamięci i niestety jest już po gwarancji więc darmowej naprawy nie będzie :(
    iagre
    Level 35  
    patryk-84a wrote:
    Moze lepiej byloby robic kopie smsow na komputerze?

Na razie nie mam odpowiedniego kompa do obsługi Samsunga. New PC Studio według załączonych informacji wymaga minimum Pentium III 600 MHz a ja mam Pentium II 266 MHz podkręcone do 400 MHz. New Pc Studio na moim kompie zainstalował się ale działać nie chciał - skok obciążenia procesora do 1000000% i wszystko stoi w miejscu :(
    PPK
    Level 28  
    Mam wersję NPS 1.5.1.1.xxxx
    Czy ktoś mnie oświeci, jak wykasować stare dane (PLAN) z KOMÓRKI. Importuję z Aparatu do PC (NPS), kasuję stare - nieaktualne przypomnienia , eksportuję z PC do komórki już BEZ starych (same aktualne) i g....., stare zostają. Czyżby tylko synchronizacja z np. Outlookiem ????? Czy ten programik to ciąg dalszy grzebania w g.... pt. Szajsung ???
    Czy jest jakiś programik którym można zarządzać danymi BEZPOŚREDNIO w Aparacie (komórce).