Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring na kamerach megapixelowych - 8 sztuk - dobór sprzętu

klops_mops 19 Jul 2011 15:51 2931 5
Optex
    klops_mops
    Level 17  
    Witam,

proszę o polecenie dobrego sprzętu do monitoringu obiektu, zarówno w dzień jak i w nocy. Obiekt w nocy niestety nie może być oświetlony światłem widzialnym (możliwość zastosowania oświetlaczy IR, lub kamer z wbudowanymi diodami IR). Wymagane jest również, by z odległości 25m można było rozpoznać twarz potencjalnego intruza (również w nocy, przy zachowaniu w miarę szerokiego kąta pola widzenia).

Myślałem również nad wykorzystaniem komputera jako rejestratora do kamer.
    Proszę o wszelkie wskazówki oraz propozycję sprzętu.

Pozdrawiam,
    Wojtek
  • Optex
    jpl
    Level 34  
    Jeżeli nie będziesz cały czas patrzyć się na kamery, wystarczy rejestrator oparty o rozwiązania NAS, może być Qnap, seenergy, ja ostatnio stosowałem taki rejestrator, oparty o nową firmę Yudor:
    http://merx.com.pl/index.php/telewizja-ip/rejestratory-nvr/yds-08nf.html

Dlaczego wybrałem ten rejestrator ? bo mogłem podłączyć tanie kamery 2MPIX,
    są kamery zewnętrzne, MPIX IP, i tutaj masz wiele do wyboru: możesz wybrać vivoteki, acti, axis, które są czasami tanie.... ale np w nocy doświetlenie IR jest słabiutkie.
    Ja do rejestratora wybrałem kamery zewnętrzne z diodami IR już wbudowanymi:
    http://merx.com.pl/index.php/telewizja-ip/kamery-ip/yuc-h796rpoe.html
    bardzo fajne kamery, obiektyw w miare szeroki, a IR'y świecą spokojnie 8-10 metrów.

Do tego 2x zasilacze POE ze switchami: GS-108P, dałem za nie koło 400PLN.

System droższy, ale obraz...... miód, i łatwa instalacja.
    Oczywiście możesz te rejestratory łączyć z innymi kamerami vivoteki itp.... ale w sumie dobre zewnętrzne vivoteki są droższe.
    Często znajdziesz tańsze rejestratory, ale droższe kamery, albo taniej ale bez diód IR, itp itp itp.... ważne żeby była gwarancja 2 lata, i firma długo istniala na rynku. Ze sklepów typu napad i inne oduczyłem się kupować.
  • Optex
    klops_mops
    Level 17  
    Dzięki za odpowiedź. Prosiłbym o kolejne propozycje lecz takich kamer, gdzie będę miał pewność poprawnej pracy w nocy.
    jpl
    Level 34  
    Cięzko ci będzie rozpoznać twarz intruza w nocy, jeszcze zachowując szeroki kąt..... można próbować z kamerami z mechanicznymi filtrami IR i doświetlaczami do 50metrów. Ale ciężko będzie z szerokim kątem.... Jeszcze pewnie chcesz zeby na tym szerokim obrazie mieć szerokie oświetlenie IR . Czyli od razu trzeba pomyśleć o wielu oświetlaczach IR. Kamera IP box, z mechanicznym filtrem IR. z obiektywem ustawionym tak na 8mm - wtedy twarz rozpoznasz która jest w odległości 25 metrów (nie będzie to bajka ale powinno się udać).
    klops_mops
    Level 17  
    Dzięki, a może znacie jakiś konkretny model godny polecenia?
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Osobiście polecam kamery firmy Vivotek lub Axis choć z tym szerokim kątem i rozpoznawaniem twarzy przy braku oświetlenia zewnętrznego będziesz miał duży problem.