Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S7220 *#05# - co to jest, do czego to słuzy, jak to działa?

iagre 19 Lip 2011 16:02 1242 0
 • #1
  iagre
  Poziom 35  
  W Samsungu S7220 po wciśnięciu *#05# słychać dźwięk wylogowania (ok 2-3 sekundy), potem włącza się aparat (razem z diodą błyskową) i jego obraz zajmuje cały ekran, po ok 1-2 sekundach robi zdjęcie które jest przenoszone do górnej połowy ekranu po czym aparat na panelu przednim robi zdjęcie które jest przenoszone do dolnej połowy ekranu i po tym ten samsung sprawia wrażenie zawieszonego. Czasami po bardzo długim przyciskaniu różnych przypadkowych przycisków dawało się słyszeć dźwięki klawiatury a raz albo dwa razy zdarzyło się że zareagował na przytrzymanie naciśniętego PowerOff i się wyłączył ale w znacznej większości przypadków do życia przywracało go wyjęcie i włożenie baterii. Po resecie wszystko jest w normie - żadne ustawienia nie są zmienione.

  Do tego dziwnego stanu nie wchodzi jeśli nie może zrobić zdjęcia - całkowita ciemność, albo za mała odległość tak że nie może złapać ostrości i wtedy na obrazie z kamery jest po środku siwy prostokąt w którym jest napis "Auto Focus Failed". Jeśli jest Auto Focus Failed to wystarczy wcisnąć PowerOff żeby wrócił do normalnej pracy.

  Podejrzewam że jest to jakiś tryb diagnostyczny ale nie mam co do tego pewności a w necie nie udało mi się nic na ten temat znaleźć (google ma problemy z wyszukiwaniem łańcuchów tekstowych w których jest * i #).