Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć dwa zestawy głośników pod jeden komputer?

Quarien 19 Lip 2011 20:18 2785 2
  • #1 19 Lip 2011 20:18
    Quarien
    Poziom 7  

Witam,
    Mam taki oto problem:

Posiadam zestaw satelitek 5.1 Logitecha (dokładnie G51) i dodatkowo posiadam wzmacniacz stereo (Yamaha AX-397) z dwiema kolumnami.

Z jednej strony, Logitechy są dobre do grania i ogólnego "korzystania". Z drugiej jednak strony nie da się na nich słuchać muzyki, szczególnie, że mam ten zestaw stereo. Nie mogę ich jednak używać na stałe, ponieważ - w odniesieniu do monitora i całego komputera - stoją one bez sensu, nie mogę ich jednak przenieść, bo popsuję to całe muzyczne fengshui. Słuchanie muzyki jakoś by jeszcze uszło, ale cała reszta już nie.

Wpadłem więc na pomysł, aby podłączyć to wszystko razem i po prostu sobie w jakiś sposób wybierać, które aktualnie ma grać.

Teraz pytanie: jak?
    Pierwsze co mi przyszło do głowy, to podłączenie Logitechów, tak jak są (4 jacki, przód, tył, centalny, mic) i wzmacniacz pod optyczne...
    aaaale ponieważ mój wzmacniacz ma tylko wejścia na chinche, to wnioskuję, że takie rozwiązanie mogę sobie wsadzić między bajki...

Z drugiej strony może zainwestować w kartę dźwiękową inną niż zintegrowana. Przecież taki DJ ma dwa outputy, jeden dla siebie, drugi dla publiki. Ale to chyba już podchodzi pod inny dział.

Więc tak. Czy macie takie rozwiązanie, gdzie mogę systemowo, ewentualnie hardwareowo przełączać akutalny output? Jeśl moderator uzna, że to jest niewałściwy dział, to błagam o wybaczenie :)

0 2
  • #2 19 Lip 2011 20:23
    Dacomos
    Poziom 33  

Ciekawi mnie jak chcesz podłączyć satelity wprost pod karte audio :-) a co wzmocni sygnał z karty ?

0
  • #3 19 Lip 2011 21:55
    Quarien
    Poziom 7  

Dacomos napisał:
    Ciekawi mnie jak chcesz podłączyć satelity wprost pod karte audio :-) a co wzmocni sygnał z karty ?

Skrót myślowy. Subwoofer działa jako wzmacniacz. Do niego są podłączone wszystkie satelity. Komputer (każde inne urządzenie) łączymy do subwoofera za pomocą kabla z 4 różnokolorowymi wtyczkami, co wyglądają jak mini jacki.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo