Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B 1.6 16v nie chce odpalać na gazie

19 Lip 2011 22:10 3141 10
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z odpaleniem swojego auta na gazie.
    Zapalając go z kluczyka kręci normalnie ale nie chce zapalić, niezależnie od tego czy silnik jest zimny czy ciepły.
    Z po pychu zapala natychmiast.
    Co może być przyczyną?
    Z góry dzięki.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Jaką masz instalację gazową? Z reguły sekwencja odpala auto na benzynie potem zaś przełącza się na gaz. Trudno cokolwiek doradzić bo różnie to robią. Bynajmniej u mnie, gdy nie ma benzyny, auto nie zapali. Pozdrawiam ;)

Moderowany przez Pawel wawa:

A jak popchnie auto to benzyna w cudowny sposób się pojawi? Ostrzeżenie za pisanie bzdur.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Zobacz jakie masz napięcia na sterowniku w chwili kręcenia rozrusznikiem.
  • Poziom 29  
    A na benzynie zapala prawidłowo?
  • Poziom 9  
    Obecnie nie mogę zapalić na benzynie ponieważ pompka została wymontowana i oddana na gwarancje. Instalacja gazowa jest zwykła tzn. na przełącznik.
  • Poziom 29  
    Luke15 napisał:
    Cytat:
    "Pawel wawa"A jak popchnie auto to benzyna w cudowny sposób się pojawi? Ostrzeżenie za pisanie bzdur.

Moderator zachował się jak mały dzieciak, któremu radość daje rzucanie ostrzeżeniami. Ostrzeżenie mógłby dać, gdyby moja (nawet mało wnosząca uwaga) mogła spowodować uszkodzenie lub awarię silnika, jednak jak miewam moja rada nie miała wpływu na silnik, i instalację elektryczną więc za co ostrzeżenie? Nudziło się? Po prostu pytam, i proszę o uzasadnienie, bo tylko zasugerowałem - chciałem po prostu pomóc - napisałem jak to u mnie działa, nic poza tym. Wpis po prostu nadaje się do kosza i to chyba była by słuszniejsza decyzja, niżeli jakieś humory Pana moderatora i rzucanie ostrzeżeniami... dało to satysfakcję? Jeżeli tak to gratuluję. Mimo wszystko pozdrawiam ;)

Od ruszania z popychu może przeskoczyć pasek rozrządu więc może spowodować spowodować to awarię. Więc jest to szkodliwa porada.
  • Użytkownik obserwowany
    globus1987 napisał:
    Od ruszania z popychu może przeskoczyć pasek rozrządu więc może spowodować spowodować to awarię. Więc jest to szkodliwa porada.

Proszę o ponowne przeczytanie mojego postu, bo nie chcę się denerwować i źle wyrażać... w którym zdaniu, użyłem zwrotu "odpalać na popych" ? Proszę czytać, czytać uważnie i ze zrozumieniem, gdyż tego uczyli już w szkole podstawowej...
  • Poziom 9  
    Pawel wawa napisał:
    Zobacz jakie masz napięcia na sterowniku w chwili kręcenia rozrusznikiem.

Na którym sterowniku??
  • Moderator Samochody
    Luke15 napisał:

Proszę o ponowne przeczytanie mojego postu, bo nie chcę się denerwować i źle wyrażać... w którym zdaniu, użyłem zwrotu "odpalać na popych" ? Proszę czytać, czytać uważnie i ze zrozumieniem, gdyż tego uczyli już w szkole podstawowej...

Czyli:
    Luke15 napisał:
    Jaką masz instalację gazową? Z reguły sekwencja odpala auto na benzynie potem zaś przełącza się na gaz. Trudno cokolwiek doradzić bo różnie to robią. Bynajmniej u mnie, gdy nie ma benzyny, auto nie zapali. Pozdrawiam ;)]

Co z tego postu wynika? Że nie wiesz o czym piszesz. Wymusić odpalenie na gazie można w każdej instalacji, pod warunkiem że inst. elektryczna pojazdu jest sprawna - nie będzie spadków napięcia uniemożliwiających otwarcie elektrozaworów gazu i zadziałanie elektroniki układów wykonawczych przy inst. 4 gen, a także w trakcie kręcenia rozrusznikiem poziom podciśnienia wytworzonego przez silnik da radę pokonać opór membrany 2 stopnia regulacji w reduktorze 2 gen umożliwiający zassanie tegoż gazu - obydwie wersje korespondowały by z zapalaniem na "popych" - nie dość że rozrusznik nie zabiera prądu, to jeszcze wyższe obroty niż w trakcie kręcenia. Jeśli nie pali z gazu na zimnym reduktorze to membrany sztywne i tyle.
  • Poziom 9  
    No na zimnym zgodzę się, ale dlaczego na ciepłym nie chce zapalić?
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany. Usterką był brudny filtr gazowy. Zamykam temat.