Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Espero - brak awaryjnych, zasilania radia oraz brak prądu w podsufitówce.

Centek15 19 Lip 2011 22:30 1834 6
  • #1 19 Lip 2011 22:30
    Centek15
    Poziom 12  

Witam :)
    Posiadam Daewoo Espero 1.5 DOHC.... "(GLX) "

Dzisiaj odkurzałem w nim "bardzo intensywnie" (że tak powiem), czyściłem wszystkie najmniejsze części, rozkręcałem tą śmieszną "szafkę" na desce rozdzielczej od strony pasażera w celu wymiany żarówki i takie ogólne małe poprawki w środku. Po prostu chciałem się nim wreszcie zająć :D
    No i wszystko by było ok, gdybym czegoś nie spieprzył.
    Prawdopodobnie albo gdzieś urwałem masę, albo czysty zbieg okoliczności, że bezpiecznik jakiś się mógł spalić... albo sam go w jakiś sposób zmusiłem do spalenia :/

Problem polega na tym, że jest bark prądu w całej podsufitówce (zegar i oświetlenie przodu auta i tyłu nie działa), brak zasilania w radiu oraz brak świateł awaryjnych. Reszta sprawdzana, wszystko działa jak należy - światła, migacze, pompa paliwa, szyby, centralny, lusterka - wszystko działa.
    Proszę o pomoc, gdzie znajduję się wspólna masa, lub wspólny bezpiecznik (niestety nie mam pokrywy od bezpieczników więc nie wiem gdzie to jest).
    Postaram się to jakoś naprawić... wydaje mi się, że to masa, tylko kto wie gdzie ja ją urwałem... ??

PS: starałem się znaleźć gdzieś schemat wszystkich mas w tym aucie lecz nie znalazłem, a przydałby się... wszystkie bym poczyścił i zregenerował...

0 6
  • #2 19 Lip 2011 23:01
    Zico63
    Poziom 37  

Bezpiecznik nr 15, o ile mnie jeszcze pamięć nie zawodzi.

0
  • #3 20 Lip 2011 00:49
    Centek15
    Poziom 12  

Wszystkie bezpieczniki sprawdzone, a bezpiecznik nr 15 (radio i hazart czy coś takiego) wymieniony pomimo, że tamten wydawał się dobry...
    Więc to musi być masa... tym bardziej, że przestało działać akurat po "sprzątaniu" w aucie...

Jutro sprawdzę masę pod siedzeniem kierowcy, ale wątpię, bo ta była odpowiedzialna za pompkę paliwa, prawy kierunek i szyby...
    Gdzie znajdują się masy pod deską rozdzielczą, które mogłem urwać grzebiąc przy tym schowku od strony pasażera? Bo jedyne miejsce jakie mi przychodzi do głowy to tam, lecz nie widziałem tam nic szczególnego z kabli, wszystko od nawiewu było widoczne...
    Kto pomoże? Bo za 2 dni jadę na przegląd -.-

0
  • #4 20 Lip 2011 01:14
    milejow
    Poziom 42  

Nikt Ci tu nie pomoże bo jesteś uparty i przekonany o swojej trafnej diagnozie(a mylisz się i to bardzo)!!! Tyle w temacie-powodzenia

0
  • #5 20 Lip 2011 01:28
    Centek15
    Poziom 12  

Jeżeli się mylę, powiedzcie mi GDZIE MOŻE LEŻEĆ PROBLEM? Sprawdzę każde miejsce, tylko proszę powiedzieć, co posprawdzać, bo już sam nie wiem co to może być... bezpieczniki z lewej strony kierownicy sprawdzone wszystkie... co dalej?

0
  • #6 20 Lip 2011 01:58
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

A zasilanie na nim jest?

0
  • #7 20 Lip 2011 08:29
    Centek15
    Poziom 12  

Tak jest, sprawdzane probówką.

EDIT!!
    Problem rozwiązany... rozkręciłem skrzynkę z bezpiecznikami... masakra. Większość z nich jest podłączona całkowicie nieoryginalnymi kablami... okazało się, że u mnie ktoś już grzebał w skrzynce z bezpiecznikami i do bezpiecznika nr 15 są podłączone osobne kable, szedłem po tych kablach i zorientowałem się, że urwałem jeden z nich który leci obok kufra, który wcześniej rozkręcałem...
    Kabel ten jest tak "fachowo" zrobiony, że idzie z aku do bezpiecznika a z bezpiecznika do urządzeń które powinny pod nim być podłączone...
    O dziwo skleiłem ten kabel i wszystko wróciło do normy. Dzisiaj biorę się za podłączanie wszystkiego tak jak powinno być, schematy już mam ;)

Dziękuję za porady! ;)

0