Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak poprawnie połączyć dekoder TP z kartą TV

19 Jul 2011 21:16 5818 9
  • Level 13  
    Witam. Wiem że temat jest już bardzo stary ,ale nie chciałem zakładać nowego.
    Problem wydaje się banalny ale nie potrafię go rozwiązać. Dużo informacji jest o tym na internecie ale nie znalazłem odpowiedzi. Mój problem polega na tym że chciałem sobie zgrać obraz z telewizora, a dokładniej to chciałem podłączyć komputer pod dekoder TP (Samsung SHD 85). Mam kartę TV Philips SAA7135, która posiada wejście cinch. Dekoder posiada dwa wyjścia SCART: jedno TV i drugie EXT[do podłączenia zewnętrznego urządzenia nagrywającego np: magnetowidu]
    A więc zrobiłem połączenie: 1.Video
    wyjście EXT w dekoderze=>przejściówka SCART - 3x CINCH=>kabel 1x CINCH=>wejście CINCH w karcie TV.
    2. Audio
    wyjście EXT w dekoderze=>przejściówka SCART - 3x CINCH=>kabel 2x CINCH - JACK 3,5 mm=> wejście Line in w komputerze.

I tu jest problem, ponieważ w połączeniu pierwszym i drugim nic nie działa.
    Nie ma nic na ekranie i nie słychać nic w głośnikach[ustawiłem wcześniej źródło sygnału]

Więc zrobiłem eksperyment i dźwięk podłączyłem nie do wyjścia EXT tylko do osobnego wyjścia dźwięku w dekoderze[2x cinch].
    Dźwięk już działał tylko obraz nie chce chodzić. Więc zrobiłem drugi eksperyment i otworzyłem kabel SCART którym jest podłączony telewizor z dekoderem i podłączyłem dwa kable do wejścia cinch i to podłączyłem do wtyczki SCART do pinów 19 i 17. I podłączyłem wtedy kabel do komputera. Na ekranie zaczęły pojawiać się kreski i taki śnieżący jakby obraz. Nie wiem co z tym zrobić. Wątpię, że mi ktoś odpowie bo temat jest już bardzo stary.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Admin of Computers group
    Wedle opisu na stronie TP:
    http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_k...a/pomoc_tech/telewizja/tv_sat/obsl_dek/shd85/
    górne gniazdo jest wejściowym, i nie uzyskasz na nim obrazu - służy do podłączenia odtwarzaczy, by z nich uzyskać obraz na TV podłączonym do dolnego gniazda.

Sprawdź więc, czy uzyskasz obraz z karty TV podłączonej do dolnego gniazda. Ewentualnie podłącz się do gniazda antenowego i wyszukaj kartą sygnał z dekodera.
  • Level 13  
    DriverMSG wrote:

Sprawdź więc, czy uzyskasz obraz z karty TV podłączonej do dolnego gniazda. Ewentualnie podłącz się do gniazda antenowego i wyszukaj kartą sygnał z dekodera.

Mam rozumieć że mam się podłączyć do gniazda antenowego oznaczonego RF OUT?
    Bo jeżeli tak to nie wiem czy to wypali bo wejścia RF IN, RF OUT ,USB są zablokowane przez oprogramowanie dekodera[tak wyczytałem].
    Oczywiście spróbuję i dam znać .
  • Level 17  
    Jaco456 wrote:
    Dekoder posiada dwa wyjścia SCART: jedno TV i drugie EXT

Podłącz się pod wyjście SCART TV

Piny które musisz mieć podłączone to:
    AUDIO:
    1. OUT_R
    3. OUT_L
    4. GND

VIDEO:
    19. VIDEO_OUT
    17. GND

Możesz podłączyć dekoder przez gniazdo antenowe ale wtedy stracisz na jakości obrazu
  • Level 13  
    Właśnie próbowałem tak podłączać ale nie chciało działać. Mam takie coś:

Przez to się łączyłem ale ani dźwięk nie działał ani video.

Przez gniazdo też nie działa, bo to gniazdo jest zablokowane przez oprogramowanie dekodera. Jeszcze mam prośbe. Może to nie pasuje do tematu ale skoro przy tym jesteśmy to pomóżcie przy ustawieniu tunera bo nie chce działać. Podpinam do niego antenę z symetryzatorem i nie chce łapać w programie. nnie wiem co robić.
  • Level 17  
    A to takie coś co jest na zdjęciu to przesyła sygnał ze złącza SCART na Chinch czy z Chinch na SCART?? Nie widać na zdjęciu przełącznika IN/OUT czyli działa tylko w jedną strone proponuję rozebrać obudowę i się przekonać.
  • Level 13  
    Paszczak2003 wrote:
    A to takie coś co jest na zdjęciu to przesyła sygnał ze złącza SCART na Chinch czy z Chinch na SCART?? Nie widać na zdjęciu przełącznika IN/OUT czyli działa tylko w jedną strone proponuję rozebrać obudowę i się przekonać.

To przesyła z SCART do CINCH bo rozbierałem.
  • Level 13  
    DriverMSG wrote:
    Jaco456 wrote:
    To przesyła z SCART do CINCH bo rozbierałem.

Sprawdź, czy na tym działa odbiornik TV.

Czyli dokładnie co mam zrobić bo nie zrozumiałem.
    Co do tego dekodera to zdaje mi się że jest on uszkodzony. Przycina się czasami i czasami jakby coś nie łączyło w nim bo nagle nie pokazuje obrazu ruszam wtedy kablami ale to nic nie daje. Czasami to trwa dwa trzy dni i dopiero wtedy zaczyna znikąd pokazywać. Ale dzisiaj odkryłem dziwne zjawisko. Oglądałem sobie TV PULS i nagle znikł mi obraz. Więc c poruszałem kablami ale to nic nie dało. Wyłączyłem go i z powrotem włączyłem i nadal nie pokazywał obrazu, i przez przypadek odłączył mi się kabel od liveboxa i obraz sie pokazał. Później zbadałem to do końca i prawdopodobnie winowajcą tego znikania może być livebox[zresztą jest on lekko uszkodzony bo strzelił piorun w linie telefoniczną i mi spaliło kartę sieciową uszkodziło liveboxa i kilka dni później zepsuł się telefon].