Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TomTom XXL IQ Routes. Uszkodzony podczas aktualizacji.

tino2003 20 Lip 2011 15:44 13947 9
  • #1 20 Lip 2011 15:44
    tino2003
    Admin grupy GSM

TomTom XXL routies IQ - taki model kupiony kilka dni temu przyniósł mi klient aby podłączyć mu pod komputer i zrobić aktualizację bo rzekomo jakaś darmowa jedna przysługuje po zakupie.
    Odpaliłem program Tt Home, rozpoznało urządzenie, wykryło dostępne aktualizacje, zatwierdziłem aby zrobiło i po jakimś czasie wyskoczył error, teraz już nie pamiętam co to był za błąd.

Kopi bezpieczeństwa nie zrobiłem.
    Teraz urządzenie uruchamia się do logo tomtom i następuje restart.
    Pod komputerem jest widoczne lecz wszelkie próby aktualizacji nie są wykonywane bo zaraz wyskakuje błąd.

Może mnie ktoś nakierować co zrobić aby przywrócić to do życia? :)

1 9
  • #2 20 Lip 2011 17:10
    Pontikos
    Poziom 38  

Usun z urzadzenia wszystko co widzisz po podlaczeniu via USB do komputera. Ten dysk mozesz zformatowac (fat/fat32).

Odlacz, uruchom. Podlacz pod TT-home. Wydaj polecenia aktualizacji softu i map.

Do usuwania uszkodzonego softu mozesz tez uzyc ClearFlash (Link)

0
  • #3 20 Lip 2011 19:50
    tino2003
    Admin grupy GSM

Zrobiłem jak napisałeś w TT home zaznaczyłem aby wszystko usunęło, więc zaczęło robić kopię na komputer a następnie kasować i wtedy wyskoczył błąd iż usunięcie czegoś tam nie możliwe i teraz nawet Tt home nie widzi urządzenia bo każde podłączenie do kompa kończy się info aby sformatować dysk lecz wszelkie próby formatu kończą się informacją, że dysk nie może zostać poprawnie sformatowany. Program z linku też nie działa.
    Czyli lekkie pogorszenie ;)

Udało się sformatować, ale teraz podczas wgrywania wyskakuje taki błąd:

ERROR: DesktopLib/InstallToDevice/Install/Single/DestinationFileDoesNotExist: Nie można utworzyć pliku: F:\antitheftw.bmp
    @ .\framework\InstallToDeviceThread.cpp(1513)
    Last Error is 0000045D Item metadata is <HOME2 version="2.8">
    <program idnum="13185" idurl="http://num1.id.tomtom.com/13185" idstr="Navigator" version="8.550">
    <title lang="pl" mimetype="text/plain">TomTom Application for TomTom XXL TTS/TomTom XXL 530S</title>
    <description lang="pl" mimetype="text/plain">Najnowsza wersja aplikacji dla urządzenia TomTom. Zalecamy aktualizację aplikacji, dzięki czemu system TomTom będzie posiadał najnowsze funkcje oraz najwyższą wydajność. Lista zmian wprowadzonych w tej aplikacji znajduje się na stronie www.tomtom.com/6147 Uwaga: Jeśli urządzenie lub aplikacja TomTom zostały dostosowane przez pracodawcę, administratora z działu informatycznego lub firmę inną niż TomTom, przed instalacją najnowszej wersji aplikacji należy skontaktować się z dostawcą. Dotyczy to wszelkich aplikacji opartych na pakiecie TomTom SDK.</description>
    <image mimetype="image/png" url="http://home.tomtom.com/media/program/icon/program.png" usage="icon"/>
    <download>
    <url location="http://download.tomtom.com/sweet/navcore/8.550.xxl2009_tts.CAB-navcore-XXL.cab" content="main" size="28269568" downloader="true" qos="0"/>
    </download>
    <size>28269568</size>
    <targetdevice models="xxl2009_2048_tts_grey xxl2009_plus_2048_black xxl2009_plus_2048_tts_black"/>
    <price free="true"/>
    <supplier id="tomtom">
    <name>TomTom</name>
    <image mimetype="image/png" url="http://home.tomtom.com/media/suppliers/tomtom_supplier_icon.png" usage="icon"/>
    </supplier>
    <build>345223</build>
    </program>
    </HOME2>
    in .\framework\InstallToDeviceThread.cpp:1513
    Stack:
    0. chrome://tthome/content/ui/bindings/commit.js:82
    error(textOrException);
    1. chrome://tthome/content/ui/bindings/ttwizard.xml:1061
    this._commitFailed(i, commitPage);
    2. chrome://tthome/content/logic/util.js:79
    return func.apply(obj, arguments);
    3. chrome://tthome/content/logic/dllUtils.js:77
    this._errorCallback(e);
    4. chrome://tthome/content/logic/dllUtils.js:69
    this._errorFatal(error);

Time: Wed, 20 Jul 2011 18:23:46 GMT

0
  • #4 20 Lip 2011 21:08
    Pontikos
    Poziom 38  

CZYTAJ UWAZNIE!!!!

Nie miales nic usuwac przez TT-home!!!
    Teraz nie wiadomo po co TT-home bedzie chcial z backupu wgrywac uszkodzone pliki..

Formatowanie wykonujesz z WYLACZONA aplikacja TT-home.
    Jesli nie poszlo czyszczenie format - miales uzyc programu - podalem link.

Jesli poszlo programem - a sa bledy przy wgrywaniu (sa - mowi tob pierwsza linia logu) - uzyj Scandiska (dysk (literka TToma) -> wlasciwosci -> narzedzia -> sprawdzanie bledow (oba ptaszki)

Wyczysc backup programu TT-home - jesli wgrywasz legalnie, wszystko sie pobierze, nawet nowsze, z serwera TOMTOM !!

Jesli nadal nie poszlo, obawiam sie ze ulegla jakiemus fizycznemu uszkodzeniu kosc Flash.
    Zawsze mozna urzadzenie puscic z karty, gdyby ja mialo.. Na tomtom.com brak info i tak wstydliwym fakcie.
    Gwarancyjnie kosc do wymiany, IMHO.

..Cyba ze Freddy jeszcze cos podpowie - jak dla mnie, jest tu TomTomowym specjalista :)

0
  • #5 20 Lip 2011 21:45
    tino2003
    Admin grupy GSM

Pontikos napisał:
    Nie miales nic usuwac przez TT-home!!!

Tak, ale gdy format nie chciał iść, program z linku też nie widział dysku więc zrobiłem to z poziomu TT home.
    Pontikos napisał:
    Jesli poszlo programem - a sa bledy przy wgrywaniu (sa - mowi tob pierwsza linia logu) - uzyj Scandiska (dysk (literka TToma) -> wlasciwosci -> narzedzia -> sprawdzanie bledow (oba ptaszki)

Zrobiłem, przeszło poprawnie i dalej nic.
    Pontikos napisał:
    Wyczysc backup programu TT-home - jesli wgrywasz legalnie, wszystko sie pobierze, nawet nowsze, z serwera TOMTOM !!

Pobiera lecz nie wgrywa.
    Za każdym razem taki błąd:

TomTom XXL IQ Routes. Uszkodzony podczas aktualizacji.

0
  • #6 20 Lip 2011 23:17
    Pontikos
    Poziom 38  

Obawiam sie wiec, ze w gre wchodzi juz tylko (przed)ostatni akapit mojej ostatniej wypowiedzi..

BTW, Czy blad nie pochodzi z usilnego przywracania backupu by TThome? ;/ NA pewno robisz update bezposrednio z serwera TT?..

Sugestia -sprobuj na dysk urzadzenia (pamiec flash) skopiowac ze 250 MB czegokolwiek, np. MP3-jek.. Jesli pojdzie, flash zyje :)

0
  • #8 26 Lip 2011 18:30
    koala106
    Poziom 39  

Spróbuj jeszcze użyć programu http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/ - jeżeli po nim TT się nie podniesie, to serwis - ja tym programem postawiłem 2 sztuki na nogi.

0