Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP PSC 1510 ciągły wydruk strony startowej i czarny element

20 Lip 2011 15:44 3726 12
 • Poziom 8  
  Niedawno przy wymianie tuszu czarnego wypadł z tego urządzenia ten element załączony na zdjęciach i gdy włączam drukarkę za każdym razem drukuje mi stronę startową albo jak kto woli testową (te paski i inne głupoty). Później wymieniłem tusz kolorowy i problem dalej jest. Próbowałem już prawie wszystkiego i dalej nic. Nie wiem za bardzo gdzie ten czarny element powinien się znajdować (dokładnie gdzie) i czy ten element ma związek z tym że ciągle przy włączeniu tego urządzenia drukuje mi stronę testową oraz za co ten element odpowiada czy raczej ta drukarka nadaje się można powiedzieć do wywalenia. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady, pomoc czy wskazanie miejsca (zdjęcie itp.) gdzie powinien się ten element znajdować i czy mi to rozwiąże problem.
  HP PSC 1510 ciągły wydruk strony startowej i czarny element HP PSC 1510 ciągły wydruk strony startowej i czarny element
 • Poziom 16  
  A czy robisz to co jest napisane na tej stronie którą drukuję drukarka za każdym razem? To jest gumka ze stacji gdzie tusze "odpoczywają" podczas drukowania, czyli jak otworzysz drukarkę to po lewej stronie taki element na sprężynkach.
 • Poziom 8  
  Cytat:
  A czy robisz to co jest napisane na tej stronie którą drukuję drukarka za każdym razem?

  No postępuje według tej instrukcji i za każdym razem wyskakuje błąd że wyrównanie się nie powiodło.
  Czy ten element się przypadkiem znajduje pod przyciskami menu na tym urządzeniu i z tego co wnioskuje z twojej wypowiedzi jestem zmuszony rozebrać drukarkę i wsadzić ten element, Tak?
 • Poziom 16  
  Nie do końca musisz ją rozebrać, wystarczy że zdejmiesz jej lewą obudowę tę po stronie panelu właśnie, z boku masz 2 wkręty na torxa i tam zobaczysz już o co chodzi i gdzie założyć tę gumkę. A co do tego, że nie może się skalibrować prawidłowo to już sam nie wiem skoro robisz wszystko ok...
 • Poziom 31  
  Jeżeli jeden z wkładów drukujących niedomaga ( np. brak któregoś koloru lub przytkane część dysz drukujących ) to kalibracja sprzętu nie może zakończyć się pozytywnie. Rozwiązaniem jest wymiana wkładu drukującego lub zdobycie prawidłowo wydrukowanej strony kalibracyjnej.
  Wrzuć skan strony serwisowej ( przycisk "anuluj " oraz " kopiuj w kolorze" - wciskamy jednocześnie ). Na podstawie wydruku będę w stanie określić przydatność wkładów drukujących.
 • Poziom 8  
  Cytat:
  wystarczy że zdejmiesz jej lewą obudowę tę po stronie panelu właśnie, z boku masz 2 wkręty na torxa i tam zobaczysz już o co chodzi i gdzie założyć tę gumkę.

  Mam pytanie gdzie są te 2 wkręty na torxa i jak one wyglądają?
  Tak to zamieszczam zdjęcia (nawet wystarczy jakąś prostą strzałkę wskazującą z paintu dorysować) i chciałbym mieć pokazane gdzie ten czarny element ma się znajdować?
  HP PSC 1510 ciągły wydruk strony startowej i czarny element HP PSC 1510 ciągły wydruk strony startowej i czarny element HP PSC 1510 ciągły wydruk strony startowej i czarny element HP PSC 1510 ciągły wydruk strony startowej i czarny element HP PSC 1510 ciągły wydruk strony startowej i czarny element
  HP PSC 1510 ciągły wydruk strony startowej i czarny element HP PSC 1510 ciągły wydruk strony startowej i czarny element
 • Poziom 16  
  Wkręty w obudowie ale widzę, że sobie poradziłeś. Na ostatnim zdjęciu jak pchniesz karetkę do środka drukarki to zobaczysz właśnie takie 2 "podpórki" jakby i na jednej nie będzie tej gumki.
 • Poziom 8  
  No dałem tą gumkę gdzie trzeba ale jak chcę włączyć to urządzenie (klikam przycisk włączenia) to wogóle nie reaguje. Już nie wiem co jest grane, może coś nie tak zrobiłem lub trzeba coś jeszcze zrobić.

  Dodano po 3 [godziny] 21 [minuty]:

  Już się uporałem z tym, że drukarka się włącza. Tylko zawsze jak włączam urządzenie to mi drukuje stronę testową (zielona dioda miga) i potem ją skanuje (jak jest napisane w instrukcji obsługi), a potem mi wyskakuje komunikat że wyrównanie się nie powiodło z powodu umieszczenia niewłaściwej strony w skanerze.
  Aby ponowić próbę wyrównania, kliknij przycisk „Wyrównaj
  Z kolei robiłem eksperyment co powiedział stan-s11 i wyszło to co jest pokazane na zdjęciu. Będę wdzięczny za pomoc.
  HP PSC 1510 ciągły wydruk strony startowej i czarny element
 • Poziom 31  
  Aby kalibracja zakończyła sie pomyślnie i za każdym włączeniem sprzęt nie drukował strony kalibracyjnej musisz posiadać sprawny wkład kolorowy.
  Na zamieszczonym wydruku ani śladu jakiegokolwiek koloru.
 • Poziom 8  
  Od razu mówię, że jak wymieniłem tusz czarny to tusz kolorowy był pusty, dopiero po jakimś czasie kupiłem tusz kolorowy i początkowo coś drukował na stronie testowej kolor niebieski, ale potem przestał. Ale dalej jak włączałem urządzenie to drukowało tą stronę po zmianie tuszu/ Może to ma związek z tym.
 • Spec od drukarek
  Spróbuj udrożnić kolor wstawiając go do letniej wody, tak aby zakryło dysze. Potem przyłóż do ręcznika papierowego i zobacz czy masz ślady kolorów. Z tego co pamiętam to wystarczy kolor niebieski do kalibracji.
 • Poziom 8  
  Cytat:
  Spróbuj udrożnić kolor wstawiając go do letniej wody, tak aby zakryło dysze. Potem przyłóż do ręcznika papierowego i zobacz czy masz ślady kolorów.

  Zrobiłem tak jak endriuf mówiłeś to problem dalej nie znikł (jak włączam urządzenie to dalej drukuje stronę testową, a potem wyskakuje komunikat po skanowanie, że wyrównanie się nie powiodło itp. pomimo że stronę umieszczam właściwie) chociaż na kartce pojawiły się 3 linie przerywanych niebieskich kresek, a na tym ręczniku papierowym pojawiły się plamy koloru prawie w całości żółtego, mała kropla koloru zielonego i większa kropka koloru czerwonego. Ciekawe co jest grane?? :|
 • Spec od drukarek
  Niestety musisz wymienić kolorowy kartridż lub walczyć dalej z tym który masz. Możesz oddać go do regeneracji to może go udrożnią.