Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Politechnika Radomska. Dyskusja

Karoliśka 07 Aug 2011 14:18 11377 55
    excray
    Level 40  
    Agat19 wrote:
    Przynajmniej nie obrażaj mnie jako osoby.

A to w którym punkcie tak Cię tak okrutnie personalnie zjechałem?!? Nadwrażliwość?
    Agat19 wrote:
    Wiem co robię i nie mam ochoty zakładać przez resztę życia tipsów.

Jeszcze się zdziwisz jakie życie jest przewrotne. Ja skończyłem chemię a zajmuję się elektroniką przemysłową i programowaniem i nie znam osoby która by pracowała w swoim wyuczonym zawodzie. Porozmawiamy za 6 lat.
    Agat19 wrote:
    To zycze powodzenia w dalszym " poznawaniu swiata" i wykłocaniu sie i obrazaniu ludzi gdy nie ma sie praktycznie pojecia ani o kierunku ani nie ma sie stycznosci z osobami na danym kierunku.

Cóż, żebyś się nie zdziwiła koleżanko. To chyba raczej Ty nie doceniasz mnie. Poza tym przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post. Czy ja Ci bronię studiować ten kierunek? Czy ja go krytykuję? Pisałem tylko że nie masz przedmiotów praktycznych bo studia z natury rzeczy są niepraktyczne i uczą tam ludzie którzy świetnie znają teorię a często słabo znają praktykę. Więc proszę na przyszłość czytaj ze zrozumieniem zamiast usilnie doszukiwać się obrazy.
    Agat19
    Level 10  
    Nie, nie jestem nadwrażliwa. Wiem, że życie czasami bywa przewrotne i nie zawsze pracuje się w wyuczonym zawodzie jednak ja będę sie starała robić to co lubię i to co przy okazji zamierzam studiowac. Ty nie znasz takich osob jak sam napisales a ja bardzo wiele moze dlatego mamy calkiem rozne poglady. Przeczytalam Twoj poprzedni post i nie napisałam przeciez kolego ze mi czegos odradzasz, zabraniasz czy tez krytykujesz a jedynie tyle ze myslisz dwa zawody. I mylisz sie ze nie mam praktycznych zajec tylko nie z tego co ty napisales czyli np. zakladanie tipsow. Bo tego zawod kosmetologa nie wymaga a jedynie wymaga tego zawod kosmetyczki. Ja przynajmniej staram sie czytac ze zrozumieniem, czasami mozna sie pomylic a ty nadal stoisz przy swoim ze kosmetyczka i kosmetolog to to samo mimo ze tez sie troche natrudzilam by chociaz w jakims stopniu pokazac roznice. I jestem ciekawa w czym Cie tak nie docecilam. A co do wykładowcow mam nadzieje ze na studiach trafie chociaz na kilku ludzi ktorzy nie tylko naucza mnie teorii a takze praktyki.
    Elektronik9
    Level 30  
    Agat19 wrote:
    mam nadzieje ze na studiach trafie chociaz na kilku ludzi ktorzy nie tylko naucza mnie teorii a takze praktyki.

Muszę Cię zmartwić, ale wśród kadry akademickiej przeważają teoretycy, a największy odsetek praktyków którzy mają doświadczenie z przemysłu i są cenionymi fachowcami w swojej dziedzinie od których można się sporo nauczyć jest w najlepszych uczelniach, do których niestety "politechnika" Radomska nie należy.
    Agat19
    Level 10  
    Juz i tak jestem zmartwiona bo jak na razie nie przeczytalam zadnego pozytywnego postu na temat tej uczelni ale jako urodzona optymistka nadal mam nadzieje ze nie bedzie tam tak zle. :) A co do tych praktykow moze mi sie trafic nawet "najmniejszy odsetek" ale zeby chociaz z 1 byl. :) Pewnie okolo listopada juz z autopsji bede wiedziala czy kierunek jest fajny i czy trzeba zwiewac z tej uczelni jak najszybciej czy tez nie.

Dodano po 3 [minuty]:

A tak jeszcze z ciekawosci zapytam Elektronik9 ty gdzie studiujesz? :>
    Elektronik9
    Level 30  
    Agat19 wrote:
    A tak jeszcze z ciekawosci zapytam Elektronik9 ty gdzie studiujesz? :>

Politechnika Poznańska, EiT, prawie na wylocie.
    sandra11115
    Level 2  
    hej.planuje isc ma kosmetologie.Czy ktos sie orientuje czy jest tam duzo chemi,bo nie jestem z niej za dobra:(
    Agat19
    Level 10  
    Sa trzy przedmioty zwiazane z chemia: czysta chemia, biochemia i chemia kosmetyczna. Ale niestety nie wiem przez jaki okres czasu sa zajecia z tych przedmiotow.

Dodano po 1 [minuty]:

Ale glowa do gory :) moze nie bedzie tak zle i przez krotki czas beda te przedmioty ;P
    Karoliśka
    Level 10  
    Elektronik, bez ciśnień. Nie podoba Ci się PR więc tam nie chodzisz, ale nie musisz na każdym kroku krytykować. Jeśli czujesz się podbudowany, że studiujesz na PP to brawo.
    Pozdrawiam dziewczyny, które wybierają się na ten sam wydział co ja ;)
    k_a_t_e_22
    Level 1  
    Witam koleżanki z roku :) A jeśli chodzi o PR to z moich obserwacji wynika, że tak naprawdę złą opinię politechnice robi wydział transportu i elektroniki. Poziom tam jest naprawdę niski. Trudno jest tylko na I roku ale jak ktoś go zaliczy to musi się naprawdę postarać żeby go wyrzucili. Wydział materiałoznawstwa technologii i wzornictwa cieszy dość dobrą opinią. Naprawdę są osoby, które odnoszą sukcesy w różnych ogólnopolskich konkursach. Kosmetologia na politechnice to efekt przekształcania politechniki w uniwersytet przyrodniczo- humanistyczny. Jesli chodzi o akademiki- dla osób które chcą się uczyć mieć do tego dobre warunki i ciszę polecam blizniak( duże 2os. pokoje z aneksem kuchennym i łazienką-standard naprawdę fajny no ale coś za coś- sporo drożej niż walet bądz wcześniak). W dwóch pozostałych akademikach są małe pokoje, łazienki na 10 osób...jest spoko jeżeli trafisz na segmant z fajnymi ludzmi, ale może trafić różnie. Ja mieszkałam w Walecie i było ok czasami tylko za głośno i niektórzy nie chcieli sprzątać. Chyba napisałam wszystko o czym chciałam. Nie studiowałam na pr tylko na UMCSie w radomiu ale całe 3 lata mieszkałam w akademikach pr i dalej będę tam mieszkać. Myślę, ze ogólnie pr nie jest taka traszna jak ją opisują na różnych forach. Pozdro
    User removed account
    User removed account  
    angela1621
    Level 2  
    Hej :) wybieram się na kosmetologię dziennie, początek roku akademickiego jest 30 września, wiem tylko tyle :/ dziewczyny, znacie może więcej szegółów? Pozdrawiam :)
    User removed account
    User removed account  
    scorpion1236
    Level 12  
    Witam, jestem studentem na PR na wydziale mechanicznym, właściwie już kończę, powiem tyle na studiach i tak się nie nauczę w 100% tego co mnie czeka w przyszłości. Pewnych rzeczy można się nauczyć praktycznie ale przeważa część teoretyczna, gdzie student idąc do pracy po studiach jest kompletnie zielony i musi się uczyć od nowa w praktyce. Rozmawiałem z różnymi ludźmi, tymi co już skończyli studia na PR i na innych uczelniach i tak do końca nie ma znaczenia jaki poziom uczelnia reprezentuje, ważne co się wyniesie z tej uczelni. Jako że studiuję na IEPiM na specjalności technika samochodowa i może nie mają tam super sprzętu i super wykwalifikowanego personelu jednak można się tam dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć. Obecnie pracuję w ASO i mam już jakieś rozeznanie jak to wygląda na studiach, a jak to jest w pracy.

Pozdrawiam studentów i studentki z PR.
    pandora21
    Level 9  
    Witam :) Chicialabym sie dowiedziec wiecej na temat kierunku wzornictwo na tej uczelni. Ogolnie jak wyglada tam nauka i czy warto. Slyszalam i czytalam wiele opinii i nie zawsze byly pozytywne. Moze ktos sie wybiera na II nabor 18.09 ? Z checia bym sie z kims wybrala, bo tak samej to ciezko do obcego miasta :)
    kiga21
    Level 1  
    Witam,
    Podpinam się pod pytanie pandory :) a jeszcze chciałabym się dowiedzieć odnośnie kierunku Grafika. Jeszcze nie wiem czy Grafika czy Wzornictwo. Ja (chyba) się wybieram na drugi nabór (jeszcze mam inne opcje), skąd jesteś pandora21?

Pozdr
    pandora21
    Level 9  
    Witam ponownie:-) ogolnie jestem zdziwiona ze ktos napisal. Jestem z Debicy,niedaleko Rzeszowa. A Ty skad? A dlaczego chyba sie wybierasz?
    pukpuk2
    Level 2  
    ojej czyli nie jestem jedyna kt zastanawia sie nad wzornictwem albo grafika (biorac pod uwage w ogole szanse na przyjecie) mam nadzieje, ze jesczze ktos tu zaglada i da znac .. macie gotowa teczke? pozdrawiam :)
    pandora21
    Level 9  
    Teczka gotowa :D Skąd jesteś? Jest tu w ogóle zdający miejscowy , który mógł by nas pokierowac na miejsce? Ludzie to już za pare dni ! Dzowniłam tam żeby sie upewnic czy osoby z teczka musza przechodzic przez te egzaminy praktyczne, miła pani powiedziala że raczej nie, bo jak mamy własne prace, to powinny nas dumnie reprezentować i obronić :)
    pukpuk2
    Level 2  
    ja ze sląska, ani nie strasz egz.!!::))własnie gdzie sie zatrzymujesz przed wstepnymi ? w ogole na co zdajesz? pozdr:]

Dodano po 1 [minuty]:

z tego co mi wiadomo egz maja osoby ze stara matura..
    pandora21
    Level 9  
    O mamo :D Nie było blizej na katowice ? Ja zdaje na wzornictwo. A do Radomia mam jakies 3-4 godziny pociagiem, zreszta poinformowałam ich,że mogę sie spóźnić. I papiery(jesli) otworza kierunek, to mogę nadesłać pocztą. Więc luz ;) Nie będę musiała jeździć. Myślałam nad tym żeby gdzieś się zatrzymać, ale nie widzę sensu jak mam takie w miarę godne połączenie. Za to TY gdzie robisz przystanek,akademik ,bursa ? Daleko masz z stamtąd na uczelnie ?
    pukpuk2
    Level 2  
    tak jakos sie złożyło.. poki co jescze nie mam noclegu. narazie to musze foty zrobic i ogarnac ten system. powiedz mi chcociaz czy radom jest w miare ok miastem?...
    pandora21
    Level 9  
    Szczerze, to nie mam zielonego pojęcia, ale z tego co słyszałam, nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Żyje w tak zwanym cieniu Warszawy. Wydaję mi się, że na własniej skórze trzeba sprawdzić co to za mieścina. Sama uczelnia z tego co czytałam tez nie jest jedną z lepszych i podobno nie ma co tam sie pchać. Tylko to są opinie głównie ludzi z innych wydziałów, których mnie w ogóle nie interesowały. Właśnie nie moge znaleźć nic, a ni nikogo kto mógłby sie wypowiedziec na temat naszego przyszłego kierunku.Mam nadzieje że zrobia ten kierunek bo nie mam planu awaryjnego.
    pandora21
    Level 9  
    To sie dobrałysmy :D Przeglądałam, gdzie sa jeszcze II nabory, ale są to zazwyczaj na edukacje plastyczną itp, a ja nie chce się w to bawić. A jak z tym nie pyknie, to kolejny rok w d**e :D Muszą otoworzyć ! Nie ma bata!
    Mandelbrot_1
    Level 1  
    Witam,

Wybieram się na matematykę st. II uzupełniające zaoczne. Radom prowadzi te studia w odróżnienieniu od W-wy (PW i UW nie prowadzą).

Czy ktoś ma doświadczenia z WIiM w Radomiu? Widziałem conajmniej 2 nazwiska rosyjskobrzmiące w stopniu profesorskim. Może ktoś wie czy to tylko "wabik" na naiwnych, czy istotnie mają oni wkład w kształcenie?

Dodano po 2 [sekundy]: