Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie pieca po otwarciu popielnika.

20 Lip 2011 18:32 4499 4
  • Poziom 18  
    Witam.Mam problem podczas pracy kotła który zaczyna strasznie buczeć po otwarciu
    dolnych drzwiczek popielnika.Objaw jest tak mocny że cały piec aż drży a popiół
    w popielniku aż podskakuje.Dźwięk jest przy tym tak głośny jak by startował
    samolot odrzutowy.Objaw nie występuje przy otwarciu innych drzwiczek ani przy pracy dmuchawy.
    Kocioł również przy nagłym wzroście temperatury nagle zaczyna syczeć.
    Próbowałem go wielokrotnie odpowietrzać odkręcając zaślepkę w którą wkłada się
    termometr ale objaw wciąż powraca.

Buczenie pieca po otwarciu popielnika.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Spróbuj otwierać drzwi do połowy bo to powietrze huczy [dobry ciąg].A że kocioł syczy to już nie wiem co zrobić.
  • Poziom 18  
    pawlos105 napisał:
    Spróbuj otwierać drzwi do połowy bo to powietrze huczy [dobry ciąg].

Na pewno ma to związek z przepływem powietrza ale strasznie mnie dziwi że objaw nie występuje podczas pracy dmuchawy.Próbowałem dmuchać na maksymalnych
    obrotach i nic.A otworze popielnik(i tylko popielnik) i po kilkunastu sekundach cały piec dosłownie drży i strasznie buczy.Dźwięk jest tak mocny że nie jestem w stanie tego słuchać.
    Przypomina mi to paralizator dźwiękowy:)
  • Poziom 17  
    Tak jest bo pompa sama podaje powietrze i nie podaje go tak dużo a jak otworzysz drzwiczki to zasysa powietrza ile wlezie, dlatego tak buczy. Ja u siebie też tak mam
  • Poziom 13  
    Czyli to jest normalny objaw ? bo mam identyczny przypadek ... aż mi sie wylał drink jak otworzyłem cały popielnik zeby rozbujać węgiel ... ?
    To sie dzieje tylko przy paleniu bez automatyki. Komin 20cm , piec enka P+ ze sterownikiem ecoMAX 250...

Normalne ? Ps. jak chwilke bo przetrzymałem go chwilke to wyskoczył alarm 4 czyli błąd czujnika spalin ... gdy przymknołem znikło ...

Pozdrawiam...