Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E66 - samoistne wyłączenie się po czyszczeniu klawiatury

ojciec_natoora 20 Lip 2011 20:30 1072 3
  • #1 20 Lip 2011 20:30
    ojciec_natoora
    Poziom 13  

Witam.
    Problem jest następujący: dostałem Nokię E66 w której jeden z przycisków cały czas zwierał - winą okazało się jakieś zanieczyszczenie na panelu z klawiszami bocznymi (wyczyściłem spirytusem i szczoteczką, potem wygrzałem żeby spirytus odparował) - telefon po skręceniu był ok przez jakieś 15 minut - po wyciągnięciu z kieszeni i rozsunięciu panelu system się przywiesił a potem zawiesił - po wyciągnięciu baterii telefon już się wcale nie włącza.

Wykrywany jest jako "nokia usb flash generic" lub "nokia usb rom".

Chciałbym oczywiście postawić telefon na nokii - co robić i w jakiej kolejności?

0 3
  • #2 25 Lip 2011 08:31
    ojciec_natoora
    Poziom 13  

Naprawdę nikt nie ma pomysłu?

Jeżeli gdzieś jest jakiś tutorial to przepraszam, nie udało mi się go znaleźć... :/

Czy w takim przypadku jak powyżej mogę bez BOXa wgrać jeszcze softa czy został mi jedynie serwis GSM?

0
  • #3 25 Lip 2011 09:53
    zlomek01
    Poziom 13  

Sprawdź jeszcze raz czy nie ma jakiegoś zwarcia, lub czy nie przegrzałeś jakiegoś układu. Skoro telefon jest wykrywany przeflashuj go po dead usb za pomocą Phoenixa.

0
  • #4 14 Gru 2011 14:23
    ojciec_natoora
    Poziom 13  

Telefon rozkręciłem jeszcze raz i przeczyściłem, widocznie albo coś nie stykało do końca albo było jakieś zwarcie niegroźne - telefon po skręceniu ożył i działa. :)

0