Kupiłem w protech micro ten programator, działa ok jednak nie zwalnia i co za tym idzie blokuje mi ISP. Stan taki mam na dwóch programatorach- extreme burner i Mirkowy mkAVRCalculator.
Ktoś miał taki problem?
Ktoś miał taki problem?
Do you prefer the English version of the page elektroda?
No, thank you Send me over thereQuote:usbasp.2009-02-28.tar.gz
Quote:Witam!
Jeśli porty pod którymi jest programator są ustawione jako wejścia, to nie będą działać. Nie mają stanu wysokiej impedancji.
Quote:Witam!
Jest Pan pierwszą osobą która zgłasza taki problem, a programatorów sprzedaliśmy kilka tysięcy. Konwerter poziomów wykonany jest na tranzystorach, które mają podciąganie kolektora do plusa przez rezystor 1k. Jeśli nie jest Pan zadowolony z urządzenia....
Quote:Witam!
Koszty przesyłki w takim przypadku nie są zwracane. Chciałbym też zauważyć, że programator nie jest integralną częścią urządzenia. Służy do zaprogramowania, po czym należy go odłaczyć lu zastosować multiplekser na wejściu. Nawet oryginalny STK500 Atmela podobny problem. W układzie prototypowym, gdzie program jest testowany może Pan użyć innych pinów jako wejść, a docelowo zmienić.
marian.dxd wrote:Dobra myśl, tylko trzeba pamiętać o wyłączaniu tego "buforka" po zaprogramowaniu. Przykładowo - podpinamy /OE pod /RESET.Witam, można zastosować do czystego usbasp buforek 74HC244 i jeżeli bedzie zasilany z portu USB to ok a jeżeli zasilę go z układu docelowego to poziomy napięć będą dostosowane
manekinen wrote:Mirku - to znaczy że ostatnia oficjalna aktualizacja 2011-05-28 jest z błędami? Korzystałem z niej przejściowo przez jakieś kilka dni i u mnie wszystko ok, linie wracają do pierwotnego stanu, z resetem też żadnych problemów, tam jest tylko dodany taki ficzur że po zakończeniu programowania programator macha jeszcze raz resetem - to dla rodziny TPI. Ale nic dziwnego nie zauważyłem. Możesz przytoczyć jakieś przykłady albo jakiś temat na forum, bo trochę mnie zaskoczyłeś tą informacją.
.
BoskiDialer wrote:W najnowszym firmware pojawił się problem ze zbyt szybkim próbowaniem przejścia w tryb programowania - praktycznie natychmiast po ściągnięciu resetu do masy. Nie występuje jednak problem przytrzymania pinów. Łatka jest w temacie z tamtą dyskusją. Thomasowi nie śpieszy się z upublicznieniem tej łatki: jak mi napisał, jest aktualnie zajęty pracą oraz innymi projektami, ale pamięta o łatce.
mirekk36 wrote:żeby nie marudzić więcej - polecam ci panie kolego autor - wgrać ze stronki:
http://www.fischl.de/usbasp/
mirekk36 wrote:ten konkretnie wsad do swojego programatora - O ILE Oczywiście jest to na pewno USBASP ??? sprawdzić też to można porównując ze schematem oryginału. Bo czasem ludzie dają sobie sprzedać niby USBASP ale np z FT232 na pokładzie, który tak na prawdę jest STK500V2 a czasem takim mixem kliku programatorów z czego jeden nieraz zadziała
figa_miga wrote:Co do tematu. To niby dopasowanie poziomów jest od dypy strony zrobione w tej płytce. Na targeta stan H podawany jest ...tranzystorem, L za pomocą pull down 1kto tak jak by nie patrzeć... trochę na odwrót, tragedia.
Light-I wrote:marian.dxd napisał:
Witam, można zastosować do czystego usbasp buforek 74HC244 i jeżeli bedzie zasilany z portu USB to ok a jeżeli zasilę go z układu docelowego to poziomy napięć będą dostosowane![]()
Dobra myśl, tylko trzeba pamiętać o wyłączaniu tego "buforka" po zaprogramowaniu. Przykładowo - podpinamy /OE pod /RESET.
manekinen wrote:Co do klonów - w życiu bym nie kupił. Jakiś zmodyfikowany firmware, często z błędami, a potem weź to aktualizuj skoro oficjalny nie pasuje do hardwaru.
figa_miga wrote:Zobacz Light na swoja płytke (bo rozumiem że masz tą samą) czy masz tak jak na poniższym obrazku.
W tym programatorze linia MOSI wygląda tak...
Jeśli to ma być niezależne od napięcia zasilania to czy nie dało się dać dwóch tranzystorów i opornika do +
figa_miga wrote:Proponuje przykleić temat takich bubli i zatytuować czego nie kupować. Może zmusi to kogoś do poprawy swoich tajemniczych projektów
Quote:Quote:figa_miga napisał:
Co do tematu. To niby dopasowanie poziomów jest od dypy strony zrobione w tej płytce. Na targeta stan H podawany jest ...tranzystorem, L za pomocą pull down 1k Neutral to tak jak by nie patrzeć... trochę na odwrót, tragedia.
Czy ktokolwiek z zainteresowanych zastanowił się odrobinę nad tym, dlaczego właśnie tak jest to rozwiązane? Przecież samo stwierdzenie - "tak się nie robi" - za dużo do tematu nie wnosi.
Protech-Micro wrote:
Programator jest wykonany zgodnie ze schematem podanym na (tej?)powyższej stronie.
Protech-Micro wrote:
Czy ktokolwiek z zainteresowanych zastanowił się odrobinę nad tym, dlaczego właśnie tak jest to rozwiązane? Przecież samo stwierdzenie - "tak się nie robi" - za dużo do tematu nie wnosi.
Protech-Micro wrote:
Takie rozwiązanie będzie działać tylko w niektórych aplikacjach. Czy ktoś wie dlaczego?
Protech-Micro wrote:manekinen wrote:Co do klonów - w życiu bym nie kupił. Jakiś zmodyfikowany firmware, często z błędami, a potem weź to aktualizuj skoro oficjalny nie pasuje do hardwaru.
Schemat i projekt płytki są dostosowane do oryginalnych wsadów. Właśnie po to, aby nie było żadnych problemów z niedziałającymi kompilacjami.
Protech-Micro wrote:figa_miga wrote:Proponuje przykleić temat takich bubli i zatytuować czego nie kupować. Może zmusi to kogoś do poprawy swoich tajemniczych projektów
Osobiście popieram zawsze takie inicjatywy na forach. Jednak nadal zastanawia mnie pewien fakt. Skoro programator nie powinien działać, to dlaczego działa u wielu tysięcy zadowolonych klientów?
Protech-Micro wrote:Na koniec chcę zapewnić (w razie jakichkolwiek wątpliwości), że wypowiadając się, nie chcę nikogo urazić, a moja wypowiedź ma służyć jedynie wyjaśnieniom![]()
mirekk36 wrote:Mirku, w ogóle miałeś do czynienia z tą wersję wykonania USBAsp ? Nie wydaje mi się, bo te zworki są.... Jedyny mankament do którego można mieć wątpliwości, zresztą taki, którego dolegliwości ja osobiście nie miałem okazji odczuć, to ten rezystor 1k w obwodzie emitera i wyjście typu wspólny kolektor.Poza tym gdzie temu programatorowi do oryginalności? brak zworki SLOW_SCK czy SELF_PROG ....
Light-I wrote:mirekk36 wrote:Mirku, w ogóle miałeś do czynienia z tą wersję wykonania USBAsp ? Nie wydaje mi się, bo te zworki są.... Jedyny mankament do którego można mieć wątpliwości, zresztą taki, którego dolegliwości ja osobiście nie miałem okazji odczuć, to ten rezystor 1k w obwodzie emitera i wyjście typu wspólny kolektor.Poza tym gdzie temu programatorowi do oryginalności? brak zworki SLOW_SCK czy SELF_PROG ....
http://protech-micro.pl/support/Instrukcje/In...ja%20uruchomienia%20programatora%20USBasp.pdf - pod koniec tekstu. Nie ma sensu się napinać nie sprawdziwszy wszystkich za i przeciw...
Light-I wrote:No dobrze, ale rozmawiamy o jednym przypadku, a nie o wszystkich... Ta wersja USBAsp nie ma "kociego wsadu" - działa na oryginalnym, posiada wszystkie zworki i LED-y (w jednej podwójnej diodzie LED), jakość płytki jest bardzo dobra. Intencją dołożenia dodatkowych tranzystorów jest możliwość programowania układów z niższym napięciem, czyli jakaś korzyść dla nabywcy, a nie nabijanie w butelkę. Oczywiście są pewne mankamenty, jak to w konstrukcjach, które z definicji muszą być w rozsądnej cenie (np. mógłby być przycisk resetowania), ale generalnie programuje, czyli spełnia zadanie, do którego został nabyty. To, że w określonej sytuacji gryzie się z układem docelowym jest łatwo rozwiązywalne - wystarczy odłączyć wtyczkę, albo zastosować wyłącznik wielostykowy. Walka zażarta, jakby kupiono go za niebotyczną kwotę i obiecano, że będzie pokryty złotem. To jednak jest napinanie. Na miejscu sprzedawcy też bym reklamację tego typu uznał za bezzasadną, skoro towar generalnie spełnia zadanie, do którego jest przeznaczony. Oczywiście była standardowa możliwość zwrotu (10 dni). Nie chcesz kota w worku - nie kupuj na odległość, ewentualnie dużo pytaj...
Taka dziecinada to jest, wiele narzędzi renomowanych nawet producentów ma większe trudności z działaniem (np. PicKit 3) i nikt nie płacze na stadem errat...
Light-I wrote:Być może producent obawia się powielania pomysłu i stąd brak schematu...
LordBlick wrote:Ta wersja USBAsp nie ma "kociego wsadu" - działa na oryginalnym, posiada wszystkie zworki i LED-y (w jednej podwójnej diodzie LED), jakość płytki jest bardzo dobra. Intencją dołożenia dodatkowych tranzystorów jest możliwość programowania układów z niższym napięciem, czyli jakaś korzyść dla nabywcy, a nie nabijanie w butelkę.
LordBlick wrote:
Oczywiście są pewne mankamenty, jak to w konstrukcjach, które z definicji muszą być w rozsądnej cenie (np. mógłby być przycisk resetowania), ale generalnie programuje, czyli spełnia zadanie, do którego został nabyty. To, że w określonej sytuacji gryzie się z układem docelowym jest łatwo rozwiązywalne - wystarczy odłączyć wtyczkę, albo zastosować wyłącznik wielostykowy.
LordBlick wrote:
Taka dziecinada to jest, wiele narzędzi renomowanych nawet producentów ma większe trudności z działaniem (np. PicKit 3) i nikt nie płacze na stadem errat...
Protech-Micro wrote:
Temat brzmi: "Programator USBasp nie zwalnia pinów" i jestem zdania, że ta kwestia została już całkowicie wyjaśniona